poniedziałek, 16 stycznia 2017

Krajowe mistrzostwa w Azji

Pozostając w klimacie krajowych zawodów 2017, rozstrzygnięcia dokonano także w krajach Azjatyckich. Szczególnie sporym zainteresowaniem cieszyły się zawody w Japonii.
~*~ Japonia ~*~

Niestety wybitny mistrz Yuzuru Hanyu wycofał się z rywalizacji. Pod jego nieobecność największa walka (i przetasowania na podium) odbyła się między trzema zawodnikami. Ze złotem wyszedł z niej Shoma UNO (2 w SP, 1 w FP), ze srebrem Keiji TANAKA (3 w SP, 2 w FP) i z brązem Takahiko MURA (1 w SP, 3 w FP).

Wśród solistek ze zdecydowaną przewagą nad rywalkami zwyciężyła Satako MIYAHARA. Na drugim miejscu z 3 i 4 wynikiem poszczególnych programów, uplasowała się Wakaba HIGUCHI, natomiast na trzecie z piątego awansowała Mai MIHARA.

Niestety, niegdyś dobrze zapowiadająca się Kanako MURAKAMI zajęła miejsce ósme, a cudowna mistrzyni świata Mao ASADA na miejscu 12.

W konkurencjach parowych kolejność po short dances (short programach), pokryła się z kolejnością po tańcach (programach) dowolnych. Numerem jeden w tańcach zostali Kana MURAMOTO / Chris REED, numerem dwa Emi HIRAI / Marien de la ASUNCION, numerem trzy Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO.

Numer jeden par sportowych to Sumire SUTO / Francis BOUDREAU AUDET, numerem dwa to Miu SUZAKI / Ryuichi KIHARA i numer trzy to Marin ONO / Wesley KILLING.


~*~  Chiny ~*~

W Chinach najlepszym solistą został: Boyang JIN; najlepszą solistką  Zhao ZIQUAN; parą sportową Cheng PENG / Yang JIN oraz  taneczną: Chen HONG / Zhao YAN.

W przeciwieństwie do zawodów w Japonii w Chinach odnotowano znaczną absencję bardziej lub mniej topowych zawodników takich jak: Zijun Li, Han Yan, X.Yu/H.Zhang czy  X.Wang/ L.Wang.

Przypomnę, że na tafli z powodu kontuzji nie pojawiali się także dwukrotni wicemistrzowie świata Wenjing SUI / Cong HAN.


W zeszłym listopadzie Sui doznała kontuzji ścięgna Achillesa (co wykluczyło ich z Finału GP 2015). W maju 2016 przeszła operację, przez którą musiała przerwać treningi. Na lód wróciła w sierpniu (miesiąc wcześniej niż powinna). Początkowo federacja wiązała nadzieję, że duet upora się z przeszkodami i rozstawiła ich w cyklu Grand Prix (USA i Chiny). Niestety rekonwalescencja okazała się nieczuła na pomysły federacji i ostatecznie Sui / Han wycofali się z zawodów.


~*~ Korea Południowa ~*~

Yu Na KIM
źródło:http://fs-gossips.com
Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich 2018, na początku stycznia wyłonili swoich mistrzów. Zwyciężył trzeci zawodnik finału Grand Prix Juniorów Jun-Hwan CHA. W konkurencji solistek, również tryumfowała juniorka - Euon-Soo LIM (tj. 3 i 4 zawodniczka w cyklu JGP2016/17). Najlepsza para sportowa to 6 i 7 duet z serii challengera: Min-Ji JI / Themistocles LEFTHERIS, a najlepsza para taneczna to 10 duet z SA i podopieczni Igora Shpilbanda : Yura MIN / Alexander GAMELIN.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.