niedziela, 22 stycznia 2017

Rozgrzewka przed ME...

czyli Mentor Torun Cup 2017


W dniach od 10 do 15 stycznia w Toruniu rozegrano zawody w czterech kategoriach wiekowych: Basic Novice, Advanced Novice, Junior i Senior. Na Tor-Tor Ice Arena oczywiście nie mogło zabraknąć naszego najlepszego duetu. 

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev w znakomitym stylu pokonali 12 duetów z całego świata.


W miarę jedzenia rośnie apetyt
Natalia i Maksym uzyskując 168.76 pkt. z przytłaczającą przewagą (blisko 15 pkt) nad srebrnymi medalistami z Hiszpanii - Sarą Hurtado i Kirillem Khalyavinem oraz ponad 16-to pkt. nad zdobywcami medalu brązowego - Kaną Muramoto i Chrisem Reedem z Japonii, wygrali zawody w Toruniu.

Reprezentanci Polski za poszczególne tańce zdobyli odpowiednio 69.30 pkt za SD i  99.46 pkt za FD. I nikt nie obraziłby się (no może poza rywalami), gdyby w Ostrwie zdołali "wykręcić" podobne noty. Nie ma co ukrywać, każdy fan czeka na zdobycie przez nich miejsca w topowej dziesiątce :)

W tym sezonie (jak do tej pory) najsłabszym wynikiem za short dance był ten z NHK - 59.92 pkt., a najlepszym ten z Finlandia Trophy - 60.62. Podobnie i za FD najniżej oceniono ich w Japonii - 88.01, ale za to po sąsiedzku w Chinach uzyskali aż 90.65 pkt. Tam też zdobyli najwyższy łączny wynik równy 150.78 pkt.


Kalkulowanie
Szanse na wyższe miejsce na ME 2017 można także upatrywać w tegorocznej absencji duetu Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR / miejsce 6) czy jeszcze w "niedograniu" się nowo zestawionego duetu Lucie Myslivečková / Lukáš Csölley (SLV). Przypomnę, że Lukas z poprzednią partnerką na ME 2016 zajął ósme miejsce. 

Naszemu duetowi niestety może zagrozić 12 duet z ME 2016 Alisa Agafonova / Alper Uçar (TUR), który w tym sezonie na swoim koncie odnotował już 163.00 pkt (seria challengera). Chociaż dla pocieszenie dodam, że w cyklu GP nie osiągnęli wyników wyższych niż 146.10 pkt. ;) Podobnie sytuacja wygląda w rywalizacji z Niemcami. 13 z ME 2016 Kavita Lorenz / Panagiotis Polizoakis na Golden Spin'16 (CS) uzyskali życiowy rekord 155.34 pkt. Jednak nie znaleźli miejsca w cyklu GP.

Uff... 

Polscy seniorzy  na Mentor Torun Cup
Na 19 solistów Krzysztof Gała zajął miejsce 11. Drugi z Polaków Łukasz Kędzierski 17. Rywalizację zwyciężył Matteo Rizzo (ITA).


Pozostałe konkurencje seniorów  
Bez udziału reprezentantów Polski, konkurencję solistek wygrała  Laurine Lecavalier (FRA). Najlepszym duetem sportowym okazał się duet z Japonii Sumire Suto / Francis Boudreau-Audet.

 
Młoda kadra
Brawa dla Piotra Wiśniewskiego, który zwyciężył w kategorii Advanced Novice oraz Jakuba Lofka i duetu Julia Gajek i Dawid Kłodziński za brązowe medale, zdobyte w tej samej kategorii wiekowej.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.