niedziela, 15 stycznia 2017

Zawody w Berlinie, czyli Mistrzostwa Niemiec 2017

Niemcy uzyskali prawo wystawienia na ME 2017 trzech par sportowych, dwie solistki oraz jak każdy inny kraj mogą "wysłać" po jednym zawodniku (parze) w pozostałych konkurencjach.
Jak się okazało rozstrzygnięcia niemieckiej federacji, nie pokryły się idealnie z kolejnością na podium Mistrzostw Niemiec, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że nieobecni na zawodach Aliona SAVCHENKO i Bruno MASSOT są numerem jeden.

Do kadry par sportowych dołączyli także (jednymi biorący udział w zawodach) Mari VARTMANN / Ruben BLOMMAERT oraz (nie biorący udziału) Minerva FABIENNE / NOLAN SEEGERT.

W reprezentacji solistek obok zwyciężczyni Mistrzostw Niemiec 2017 Nathalie WEINZIERL na ME pojedzie Nicole SCHOTT (m.in. zwyciężczyni ostatniego Warsaw Cup). Srebrna i brązowa medalistka tj. Lee Johanna DASTICH i Annika HOCKE muszą pogodzić się z takim a nie innym wyborem.

Podobnie i najlepszy z Niemców Peter LIEBERS ustępuje pola wicemistrzowi. Tym szczęśliwcem został: Paul FENTZ. Trzecim solistą Niemiec jest Franz STREUBEL.

Jedynie wśród pary tanecznych Niemcy reprezentować będą mistrzowie kraju -  Kavita LORENZ / Joti POLIZOAKIS.

Dopełniając formalności na podium stanęli jeszcze: Katharina MULLER / Tim DIECK (miejsce 2) oraz Shari KOCH / Christian NUCHTERN (miejsce 3).

Zawody odbyły się w dniach 16 i 17 grudnia 2016.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.