poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Już za rok Olimpiada ... już niedługo, coraz bliżej...

Na najważniejszej imprezie sezonu Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev uzyskali swoje życiowe rekordy, wskoczyli na czternaste miejsce świata oraz zdobyli olimpijski hot spot.

źródło: http://s.tvp.pl

Tak  spełniły się słowa z tańca dowolnego "Now I have time of my life..." I oby tak dalej ! :)


Wysoką formę  zawodników z jaką pojechali na MŚ można odczytać z trzecich i czwartych poziomów trudności oraz ocen in plus za jakość ich wykonania. Natomiast swobodę i pewność ich  tanecznych umiejętności odzwierciedlają blisko ośmiopunktowe komponenty oraz gromkie brawa płynące z widowni.

Przy dość krytycznym nastawieniu sędziów (wielu uczestników nie doskoczyło do swoich rekordów sezonu) Natalia i Maksym dzielnie wytańczyli sobie najlepsze wyniki dotychczasowej kariery (tj. 63.37 za SD, 93.78 za FD, 157.15 łącznie) oraz poprawili się o dwa miejsca w stosunku do zeszłorocznych mistrzostw. Rekordy padły także w segmencie za technikę tańców, które obecnie wynoszą 33.56 (SD) oraz 47.65 (FD).

Jak już powszechnie wiadomo dzięki czternastej lokacie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev wywalczyli także kwalifikację olimpijską. I choć według regulaminu zdobyte miejsce jest miejscem dla kraju a nie dla zawodnika (-ów), to tylko kwestia czasu, gdy podopieczni Sylwii Nowak - Trębackiej  zostaną wytypowani do reprezentacji. No, chyba, że Tessa Virtue i Scott Moir postanowią jeździć dla Polski, wtedy może powstać zgrzyt. Ale i tak czekałby ich ustawowy rok odsiadki, a do Igrzysk zostało jakieś 311 dni, więc wychodzi na to, że nawet wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie nie są w stanie zagrozić duetowi z Torunia :)

No dobrze, koniec z żartami i dygresjami (ale to wszystko z emocji ;)). Przeskakując z polskiego lodowiska na  Europejskie podwórko, to w tym sezonie bezpośrednimi rywalami Natalii i Maksyma byli Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sorensen (DEN) oraz Alexandra Nazarova / Maxim Nikitin (UKR). Ci pierwsi na ME zaprezentowali się lepiej (zarówno w SD jak i FD), ale na MŚ ich  La vie en rose (FD) oceniono niżej niż toruński Dirty Dancing (wohooo). Natomiast historia z Alexandrą i Maximem okazała się podobną do tej z ME. Reprezentanci Polski najpierw o ułamki pkt. przegrali taniec krótki, by później z jeszcze większą przewagą niż na ME (o 2.29 pkt. lepiej) wygrać taniec dowolny. 
Gratulacje dla całego teamu,
wirtualnie przesyła Poczwórny Toeloop

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.