sobota, 8 kwietnia 2017

MŚ 2017: pary taneczne

A jednak doświadczenie górą! 

Tessa Virtue / Scott Moir (CAN / 198.62) po raz trzeci stanęli na najwyższym stopniu podium, dzięki czemu ustanowili hat-trick mistrzowskiego złota. 

www.isu.org

Z wygraną Kanadyjczyków zakończył się golden age dla Gabrielli Papadakis / Gillauma Cizerona (FRA / 196.04), którzy po raz pierwszy w karierze wywalczyli srebro.  
Ostatnim miejscem na podium zawładnęli Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA / 185.18). 


Z niewielką stratą (nieco ponad 1pkt.) do Shib Sibs uplasowali się  Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN / miejsce 4) i Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS / miejsce 5).

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev (POL) z rekordowym miejscem 14.Taniec krótki należał do Marie France Dubreuil

Pierwsze trzy lokaty zajęli podopieczni klubu Gadbois Centre z Montrealu (właśnie od M-F Dubreuil). Na pierwszym miejscu ze zdecydowaną przewagą i rekordem świata uplasowali się - Tessa Virtue i Scott Moir (CAN), na drugim Gabrielle Papadakis / Gillaume Cizeron (FRA), natomiast na trzecim (z nieznaczną stratą do Francuzów) Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA). Chyba nikt ne był w stanie przewidzieć ich tak wysoką lokatę (albo tylko nieliczni).

W zasięgu czwartego duetu, tym razem podopiecznych Igora Shpilbanda - Madison Chock / Evan Bates (USA) ciągle pozostawał srebrny medal. Ich strata do Francuzów 0.64 pkt.

Następne cztery duety, a już na pewno 5. Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA)6. Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) teoretycznie nie odstawały od czołówki i nie traciły szans na medale. Jednak, jakby nie patrząc, miejsca w dalekim sąsiedztwie podium dla tych utytułowanych par, musiałby być gorzką pigułką. Tak samo myślę, że Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS) poczuła się rozczarowana notą o ponad 3pkt niższą niż ich rekord sezonu i miejscem zamykającym najlepszą dziesiątkę.


Wyniki: taniec krótki
Lp. PARY TANECZNE PUNKTY SD
1 Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN) 82,43 WR
2 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA)76,89
3 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA) 76,53
4 Madison CHOCK / Evan BATES (USA)76,25
5 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA)74,88
6 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN)74,84
7 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA)73,70
8 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS)73,54
9 Piper GILLES / Paul POIRIER  (CAN)72,83
10 Alexandra STEPANOVA / Iavn BUKIN (RUS)69,07
15 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL)63,37 PB


Taniec dowolny to istny kalejdoskop

Duety taneczne niczym te sportowe niewzruszenie zamieszały w kolejności tańców dowolnych, a jakby tego było jeszcze mało to końcowa klasyfikacja, przyniosła jeszcze większy zamęt ;).

Impresjonistyczne postacie -  Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron (FRA) ze światowym rekordem za FD w drugiej części zmagań, zdołali pokonać taneczne osobowości - Tessę Virtue i Scotta Moira (CAN), ale w ogólnym rozrachunku to Kanadyjczycy stanęli na najwyższym stopniu podium. Przy okazji ustanawiali też nowy łączny rekord świata tj. 198.62 pkt.

Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA) oraz  Madison Chock / Evan Bates (USA), którzy w tańcu krótkim byli o włos słabsi niż wybitni Francuzi, w tańcu dowolnym "zafundowali" sobie kosztowne problemy w Twizzlach. Chociaż w porównaniu do upadku Zacharego i nie zaliczenia całego elementu, to błąd  Evana (m.in. brak chwytu za łyżwę) można by rozparzać w kategorii niewinnej usterki. Niestety, przy tak wyrównanej konkurencji, te ambitnie walczące o podium duety nieubłaganie spadły w rankingu tańców dowolnych i ostatecznie zatrzymały się odpowiednio: Hubbell/Donohue na miejscu 9, a Chock/Bates na 7.


Wyniki:pary taneczne
Lp. PARY TANECZNE PUNKTY SP
1 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA)119,15 WR
2 Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN)116,19
3 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS)110,52
4 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA)110,30
5 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA)110,03
6 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN)109,97
7 Piper GILLES / Paul POIRIER  (CAN)106,16
8 Madison CHOCK / Evan BATES (USA)105,79
9 Alexandra STEPANOVA / Iavn BUKIN (RUS)105,63
10 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA) 101.17
13 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL)93,78 PB


Ekaterina Bobrova/Dmitri Soloviev (RUS / z trzecim wynikiem za FD), Maia Shibutani/Alex Shibutani (USA) i Anna Cappellini/Luca Lanotte (ITA) w tańcu dowolnym uzyskały zbliżone noty (110  z ułamkiem) i o brązowym medalu zadecydowała przewaga z tańca krótkiego. A w nim najlepsi byli Maia i Alex Shibutani.  Ekaterina i Dmitri swoim jakby nie było najwyżej (z tej trójki) ocenionym FD, nie zdołali odrobić strat. Na dodatek Rosjan (oraz piątych w FD Włochów) wyprzedził szósty duet w SD i szósty we FD tj. Kaitlyn Weaver/ Andrev Poje (CAN).

The best of...
Lp. PARY TANECZNE PUNKTY SP
1 Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN)198.62 WR
2 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA)196,04
3 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA)185.18
4 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN)184.81
5 Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS)184.06
6 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA)183.73
7 Madison CHOCK / Evan BATES (USA)182.04
14 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL)157.15 PB


Nie ma co się wypierać ani spierać, że pojedynek pierwszej części stawki i tak został przyćmiony występami Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyreva (POL). Mając świadomość, że każde najmniejsze muśnięcie łyżwą, jest na wagę wyjazdu na Igrzyska, toruńscy zawodnicy wyszli na taflę w pełnym skupieniu,  a reprezentanci polskich kibiców zmobilizowani do dopingu (tego legalnego). Z zaciśniętymi kciukami i wstrzymanym oddechem, czekali na rozwój zdarzeń. Ci nieco wrażliwości musieli zamykać oczy i opierać się na zasłyszanej rekcji otoczenia.

A oni, jechali - jechali swoje.


W końcu po ciężkiej pracy w całym sezonie i po dwóch częściach rywalizacji w Helsinkach, przyszło nieodwołalne rozstrzygnięcie. Mają czy nie mają?  czytaj więcej na PT...


Końcowe wyniki z MŚ 2017 par tanecznych TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.