wtorek, 5 grudnia 2017

Grudniowe zapowiedzi


Grudzień to przede wszystkim Finał Grand Prix 2017/18, w którym udział wezmą:

Nathan CHEN (USA)
Shoma UNO (JPN)
Mikhail KOLYADA (RUS)
Sergei VORONOV (RUS)
 Adam RIPPON (USA)
Jason BROWN (USA)

Alina ZAGITOVA (RUS)
Kaetlyn OSMOND (CAN)
Carolina KOSTNER(ITA)
Maria SOTSKOVA (RUS)
Wakaba HIGUCHI (JPN)
Satoko MIYAHARA (JPN)

Wenjing SUI / Cong HAN (CHN)
Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS)
 Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER)
Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN)
Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS)
Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN)

 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA)
Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN)
Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA)
Madison CHOCK / Evan BATES (USA)
Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA)
Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) 

...ale na tym nie skończą się wielkie emocje.Od 4 grudnia na Węgrzech trwają zawody Santa Claus Cup.

Na listach startowych w kategorii seniorów widnieją dwie pary z Polski: Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev i Anastasia Polibina / Radoslaw Barszczak oraz nazwiska dwóch Polaków: Łukasz Kędzierski i Ryszard Gurtler; u juniorów znajdziemy Eryka Matysiaka i Aleksandrę Borysową z Cezarym Zawadzkim. 

Pary taneczne zaprezentują się w sobotę (SD) i niedzielę (FD), a panowie w czwartek i piątek. Wyniki z zawodów można śledzić TUTAJ.


Od 6 do 9 grudnia w Chorwacji zostaną rozegrane ostatnie, 10 zawody z serii challengera sezonu 2017/18 Golden Spin of Zagreb.

Na tafli spotkają się m.in. walczące o trzeci "bilet" do Korei duety: Kristina Astakhova / Alexei Rogonov vs. Natalia Zabijako / Alexander Enbert z Rosji; a także szukającą formy Elizavetę Tuktamishevę czy brązowych medalistów z ME 2017 - Ekaterinę Bobrovą z Dmitriejem Solovievem.

Ale nie tylko Rosjanie wystawili mocny team. Wśród solistów zaprezentują się np. Moris Kvitelashvili (GEO), Alexei Bychenko (ISR), czy Denis Ten (KAZ), u pań Nicole Schott (GER) i Daša Grm (SLO), w parach sportowych Tarah Kayne / Daniel O'Shea (USA), a w tanecznych Charlène Guignard / Marco Fabbri (ITA), Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA) czy Kavita Lorenz / Joti Polizoakis (GER).


 W dniach od 7 do 10 grudnia w tym samym miejscu w Japonii odbędzie się zarówno Finał Grand Prix seniorów jak i Finał Grand Prix Juniorów.

Na tych zawodach  po raz pierwszy w sezonie spotkają się dwa pretendujące do olimpijskiego złota duety: Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA) i Tessa Virtue / Scott Moir (CAN). Interesująca będzie też walka Shomy Uno (JPN) z Nathanem Chenem (USA) i Mikhailem Kolyadą (RUS). Wyniki znajdą się TUTAJ.

Wielką niespodzianką jest wycofanie się Evenii Medvedevej (RUS) z zawodów. Niestety kontuzja stopy, której dyskomfort odczuwała jeszcze przed Rostelecom Cup uniemożliwiła jej zdobycia trzeciego złota Finału pod rząd. Jej miejsce zajęła Satoko Miyahara (JPN).

W Finale nie zobaczymy także Boyanga Jina (CHN). On także uskarżał się (jeszcze w Chinach) na kontuzje kostki, w której podobno doszło do zerwania ścięgien. Jeszcze w USA starał się powalczyć o punkty, ale z Finału zrezygnował.

Wśród juniorów będziemy mogli śledzić poczynania młodej kardy rosyjskich solistek. Na sześć miejsc, aż pięć wywalczyły solistki z Rosji. Ich pełną dominację zakłóciła reprezentantka Japonii Rika Kihira. Za wyjątkiem konkurencji solistów, w pozostałych trzech konkurencjach, na podium na pewno znajdą się Rosjanie.

Grudzień obfituje także w zawody krajowe, które jeśli nie mają decydujący to na pewno istotny wpływ na to kto pojedzie na IO.

🏆 15 grudnia rozpoczynają się Mistrzostwa 4 Narodów (Mistrzostwa Polski). Zawody w tym roku odbywają się na Słowacji. 

Przypomnę, że Polska posiada jedno miejsce na IO w parach tanecznych. Czechy mogą wystawić: 1 solistę, 1 parę sportową i 1 parę taneczną, Słowacja: 1 solistkę i 1 parę taneczną, a Węgry: 1 solistkę.

Ponadto swoje zawody rozegrają:

🏆 Włochy (13-16.12), które na IO mogą wystawić: 1 solistę, 2 solistki, 2 pary sportowe, 2 pary taneczne,

🏆 Francja (14-16.12), która na IO może wystawić: 1 solistę, 1 solistkę, 1 parę sportową (zrezygnowali z 1) i 2 pary taneczne,

🏆 Niemcy (15-16.12), którzy na IO mogą wystawić: 1 solistę, 1 solistkę, 2 pary sportowe i 1 parę taneczną,

🏆 Rosja (19-24.12), która na IO może wystawić: 2 solistów, 3 solistki, 3 pary sportowe i 2 pary taneczne,

🏆 Japonia (20-24.12), która na IO może wystawić: 3 solistów, 2 solistki i 1 parę taneczną,

🏆 Chiny (ok. 24.12), które na IO mogą wystawić: 2 solistów, 1 solistkę, 3 pary sportowe oraz 1 parę taneczną,

🏆 USA (29.12 - 8.01), które na IO może wystawić: 3 solistów, 3 solistki, 1 parę sportową i 3 pary taneczne,


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.