środa, 20 grudnia 2017

Puchar 4 Narodów, czyli kto najlepszy w Polsce

W Koszycach spotkali się seniorzy oraz pary taneczne juniorów z Polski, Słowacji, Czech i Węgier by powalczyć o złoto 4 Narodów 2018 oraz zdecydować kto jest najlepszy w danym kraju.

Stając na najwyższym stopniu podium podwójne zwycięstwo 🏆 🏆 odnieśli Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev oraz 🏆 🏆 Igor Reznichenko. Ponadto Mistrzami Polski zostali: 🏆 Elżbieta Gabryszak i z brązowym medalem Narodów, juniorzy 🏆 Aleksandra Borysova / Cezary Zawadzki.

PARY TANECZNE

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev ze zdecydowaną przewagą nad rywalami, a dokładnie z notą 162.16 pkt., wywalczyli złoto 4 Narodów i złoto Mistrzostw Polski.

Jest to już ich czwarty tytuł mistrzów kraju i kolejny medal tego sezonu. Wcześniej w listopadzie zdobyli złoto Tallinn Trophy (CS), a nie tak dawno bo na początku grudnia - brąz Santa Claus Cup. Na tych ostatnich zawodach, sam taniec dowolny uzyskał druga notę w stawce. Niestety taniec dowolny przyniósł pewien niedozwolony element ;), który spowodował odjęciem 1 pkt. i w konsekwencji utratą srebrnej pozycji.

Ale wracając do rozstrzygnięć ze Słowacji...

Wicemistrzami Polski zostali  - brązowi medaliści Pucharu - Justyna Plutowska / Jeremie Flemin (143.56 pkt.), a trzecim duetem naszego kraju - Anastasia Polibina / Radosław Barszczak (121.14 pkt.), którzy w Pucharze zajęli miejsce 6.

SOLIŚCI

W konkurencji solistów najlepszym zawodnikiem został Igor Reznichenko. Notą 200.21 pkt. zdobył zarówno złoto 4 Narodów, jak i Mistrzostwo Polski. Wicemistrzem kraju został -  czwarty w Pucharze - Krzysztof Gała (177.97 pkt.), a brązowym medalistą  (10 w ogólnej klasyfikacji)  Olgierd Febbi.

Warto wspomnieć, że pierwszym dniu zmagań Krzysztof spisał się naprawdę dobrze. Pomimo upadku przy 3Axlu, bez zarzutów wykonał kombinację 4T + 3T i plasował się na drugiej pozycji. Program dowolny m.in. zawierał zbyt dużo skoków podwójnych, więc z założenia miał niższą notę bazową i nie zdołał utrzymać Krzysztofa na podium.

Miejsca pozostałych solistów w klasyfikacji 4 Narodów:
11. Ryszard Gurtler  - 144.74 pkt
15. Łukasz Kędzierski  - 138.11 pkt
17. Eryk Matysiak  - 133.54 pkt
18. Andrzej Siciński  - 131.15 pkt

SOLISTKI

W konkurencji solistek po raz drugi w karierze najlepszą Polką - choć z czwartym wynikiem zawodów tj. 134.27 pkt. - została Elżbieta Gabryszak. Wicemistrzynią po raz pierwszy stała się Oliwia Rzepiel (108.44/ miejsce 14), a brązową medalistką Colette Coco Kaminski (98.83 / miejsce 15).

Elżbieta w głównej mierze bardzo dobrze spisała się w piruetach programu krótkiego (poziom 4), czy też w kombinacji 3T+2T programu dowolnego.

Miejsca pozostałych solistek w klasyfikacji 4 Narodów:
16. Natalia Lerka - 97.22 pkt
17. Paulina Hryniewicz - 95.73

PARY TANECZNE JUNIORÓW

W jedynej konkurencji juniorów jaką rozegrano w ramach Pucharu 4 Narodów, Aleksandra Borysova i Cezary Zawadzki z notą 100.94 pkt. stanęli na trzecim stopniu podium, stając się tym samym mistrzami naszego kraju. Drugi duet Polski to Zuzanna Sudnik / Danylo Lykhopok, którzy na Słowacji zdobyli 69.98 pkt. i zajęli 6 miejsce.