wtorek, 2 stycznia 2018

Moulin Rouge przebojem sezonu 2017/18

W olimpijskim sezonie na światowych taflach jak na razie króluje Moulin Rouge. Sięgają po niego zarówno pretendenci do złota, jak i ci z końcówki stawki.

źródło: ctvnews.ca

Na drugim miejscu najczęściej wybieranej muzyki to Jezioro Łabędzie (w wersji klasycznej lub zaadaptowanej na potrzeby filmu Czarny łabędź), zaraz za nim pojawiają się: Upiór w Operze, Carmen czy Sonata Księżycowa.

Nie rzadko możemy także oglądać propozycje do kawałków Michaela Buble, Nino Roty czy inspiracje Romeo i Julią ... tylko Tosca jakoś nie może się ujawnić. :( 
Update: Jest, jest Tosca - mają ją Jasmine TESSARI / Francesco FIORETTI (ITA) w FD, a i Deniss VASILJEVS (LAT) w SP sięga po jedną arię pochodzącą z tej opery - Recondita Armonia.

Nie mało razy usłyszymy kompozycje Maxima Rodrigueza, utwory zespołu Muse i Christiny Aguilery



Moulin Rouge
  1.  Tessa Virtue / Scott Moir (CAN) – FD
  2. Alexa Scimeca – Knierim /Chris Knierim (USA) – SP
  3. Vincent Zhou (USA) – FP
  4. Michael Christian Mrtinez (PHI) – FP
  5. Kailani Craine (AUS) - FP
  6. Grant Hochstein (USA) - SP
  7. Natasha McKay (GBR) - SP
  8. Pernille Sorensen (DEN) – część SP
  9.  Romain Ponsart (FRA) - FP
  10. Ashely Wagner – pierwsza część sezonu – FP (teraz to La La Land)

Jezioro łabędzie (oryginał lub w wersji z filmu Czarny łabędź)
  1. Maria Sotskova (RUS) – SP
  2. Anna Pogorilaya (RUS) - FP
  3. Alina Zagitova – SP Czarny łabędź
  4. Kaetlyn Osmond (CAN) – FP Czarny łabędź
  5. So Youn Park (KOR) – SP Czarny łabędź
  6. Xiaoyu Yu / Hao Zhang – SP
  7. So-youn Park (KOR) - SP
  8. Tarah Kayne & Danny O'Shea (USA) - FP

Carmen
  1. Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS) - FP
  2. Elizabet Tursynbayeva (KAZ) - SP
  3. Gabrielle Daleman (CAN) -  SP Habanera
  4. Ivett Tóth (HUN) - FP
  5. Anita Östlund (SWE) - SP
  6. Betina Popova / Sergey Mozgov (RUS) - FD
 
Upiór w Operze
  1. Grant Hochstein (USA) – FP
  2. Max Aaron (USA) - FP
  3. Takahito Mura (JPN) - FP
  4. Alexia Paganini (SUI) - FP
  5. Anna Yanovskaya / Adam Lukacs (HUN) - FD
  6. Tarah Kayne & Danny O'Shea (USA) - FP  

Sonata Księżycowa
  1. Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA) - FD
  2. Alexander Samarin (RUS) - SP
  3. Kaori Sakamoto (JPN) - SP
  4. Alexander Samarin (RUS) - SP
  5. Jiøí Bìlohradský (CZE) – FP

Czym byłoby łyżwiarstwo bez Fryderyka Chopina
  1. Yuzuru Hanyu (JPN) – SP Ballada no 1
  2. Evgenia Medvedeva (RUS) – SP Nokturn C-sharp minor
  3. Mirai Nagasu (USA) – SP Nokturn no 20
  4. Ziquan Zhao (CHN) – SP Preludium Op.28, No.15, D-Flat Major
  5. Mae-Bérénice Méité (FRA) - część FP to Nokturny Chopina
  6. Chloe Ing (SGP) - FP Nokturn in E Major Op. 9 No. 2

Muzyka Nino Roty
  1. Chafik Besseghier (FRA) - FP Godfather
  2. Cortney Mansour / Michal Češka (CZE) - FD Godfather
  3. Igor Reznichenko (POL) - FP
  4. Valentina Marchei / Ondrej Hotarek (ITA) - FP
  5. Keiji Tanaka (JPN) - FP 
  6. Valtter Virtanen (FIN) - FP
  7. Miu Suzaki / Ryuichi Kihara (JPN) - FP (oni ujęci są także niżej, przy R i J)
  8. Tina Garabedian /  Simon Proulx-Sénécal (ARM) - FD (oni ujęci są także niżej, przy R i J)

 Motyw Romeo i Julii (Nino Rota / Abel Korzeniowski / Piotr Czajkowski)
  1. Miu Suzaki / Ryuichi Kihara (JPN) – FP
  2. Alexia Paganini (SUI) – SP
  3. Tina Garabedian /  Simon Proulx-Sénécal (ARM) - FD
  4. Annika Hocke / Ruben Blommaert (GER) - FP
  5. Laura Barquero / Aritz Maestu (ESP) - FP
  6. Diana Nikitina (LAT) - część FP
  7. Yaroslav Paniot (UKR) - SP

Hallelujah
  1. Wenjing Sui / Cong Han (CHN) - SP
  2. Patrick Chan (CAN) - FP
  3. Isadora Williams (BRA) – SP
  4. Tomas Kennes (NED) - SP

Turandot
  1. Shoma Uno (JPN) – FP
  2. Marin Honda (JPN) – FP
  3. Wenjing Sui / Cong Han (CHN) - FP
  4. Engin Ali Artan (TUR) - SP

Nędznicy
  1. Max Aaron (USA) - SP
  2. Anastasia Galustyan (ARM) - SP
  3. Brooklee Han (AUS) - SP
  4. Roman Sadovsky (CAN) - FP
  5. Daisuke Murakami (JPN) - FP

Je suis malade
  1. Jorik Hendricks (BEL) - SP
  2. Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) - FD
  3. Angélique Abachkina / Louis Thauron (FRA) - FD
  4. Romain Ponsart (FRA) - FP 
  5. Elisabetta Leccardi (ITA) - SP

Don Quixote
  1. Alina Zagitova (RUS) - FP
  2. Sara Hurtado / Kirill Khaliavin (ESP) – FD
  3. Javier Fernandez (ESP) – chociaż to wersja z Człowieka z La Manchy, ale jednak film zainspirowany był Don Quixotem

Cztery Pory Roku
  1. Shma Uno (JPN) – SP
  2. Yaroslav Paniot (UKR) - FP 
  3.  Nathalie Weinzierl (GER) - FP



* lista uzupełniana jest na bieżąco :)

2 komentarze :

  1. Zauważyłam popularność muzyki Abela Korzeniowskiego, zwałaszcza wśród rosyjskich solistek. Na przestrzeni ostatnich sezonów były to Miedwiediewa, Lipnickaja, teraz Tsurskaya, Gubanova (ona już nawet dwukrotnie) Osobiście uważam, że tworzy on cudowną muzykę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak. Zawodnicy chętnie po niego sięgają (z korzyścią dla siebie i dla widza). :)

      Usuń

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.