niedziela, 21 stycznia 2018

Mistrzostwa Natalii i Maksyma

 
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, z dwoma wysokiej jakości tańcami, z rekordem za technikę tańca dowolnego (51.55pkt.) i łączną notą z notą 164.48 pkt., zajęli 10 pozycję ME 2018.Kilka słów o olimpijskim tańcu dowolnym...

W klimat lat dwudziestych XX wieku i epokę Wielkiego Gatsbiego  Natalia i Maksym wprowadzają odbiorcę spokojnymi, ale dynamicznymi podnoszeniami oraz krokami po kole. Później zgodnie z tytułem towarzyszącego kawałka (Swing break), przełamują nostalgiczny taniec (Young And Beautiful), swingowymi Twizzlami oraz choreograficznym elementem rotacyjnym, doskonale wykorzystującym akcenty wybranej muzyki. Pozostając jeszcze w jazzowo - swingowym nastroju , widowiskowym piruetem i popisowym podnoszeniem po prostej, przekładają wyraziste rytmy No diggity na elegancki język łyżwiarstwa. Chwilą wyciszenia jest powrót do Young and Beautiful i prezentacja czarującego choreograficznego podnoszenia, natomiast finałowym momentem pokazu są kroki po linii środkowej, utrzymane w lekkiej i zabawnej formie (Maple leaf rag).

10. lokata Natalii i Maksym na  Mistrzostwach Europy 2018...

Taniec dowolny naszej najlepszej pary uzyskał 99.68 pkt. i był ósmym tańcem zawodów. To wszystko za sprawą pięciu poziomów czwartych, dwóch trzecich za kroki, wysokiej jakości prezentowanych elementów (szczególnie kroków ;)) oraz nienagannej warstwie artystycznej.


Taniec krótki uzyskał 64.80 pkt.. A więcej o moskiewskim SD - TUTAJ

Małe kalkulacje...

Cieszy fakt, że duety które w tym sezonie niebezpiecznie zbliżały się do wyników Natalii i Maksyma, ostatecznie na mistrzowskiej imprezie nie zdołały pokonać poziomu naszych reprezentantów. 

Dwa duety, które w Moskwie uplasowały się wyżej (tj. 7. Penny COOMES / Nicholas BUCKLAND (GBR), 8. Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN (ESP)), w samym tańcu dowolnym byli słabsi.

Topniej także strata do 9. duetu Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN), czyli do tych którzy od pewnego czasu stanowią głównych rywali naszej pary. Reprezentanci Danii z Natalią i Maksymem wygrali zaledwie o 0.42 pkt. Natomiast w technice  to "nasi" byli górą ;).

Końcowe wynik par tanecznych TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.