sobota, 27 stycznia 2018

Forma solistek na ME 2018

A jednak to Alina Zagitova okazała się być najsilniejszą solistką Mistrzostw Europy w Moskwie.


Podium solistek
1. Alina ZAGITOVA (RUS) - 238.24
2. Evgenia MEDVEDEVA (RUS) - 232.86
3. Carolina KOSTNER (ITA) - 204.251. Alina ZAGITOVA (RUS) - 238.24 / PB

Najlepsza w shorcie, najlepsza w programie dowolnym, najlepsza w Moskwie. Gdyby Don Kichot, był w takiej formie jak Alina żaden wiatrak nie stałby mu na przeszkodzie ;). 

Alina ZAGITOVA (RUS)
photo by Mateusz Gasiński


Czysty, dobry jakościowo, niezwykle trudny (m.in. z komb. 3Lz+3lo) i jakże malowniczy program przyniósł jej życiowy rekord - 157.97 pkt. Oby tylko utrzymała taką formę do igrzysk.

2. Evgenia MEDVEDEVA (RUS) - 232.86

Jak można było oczekiwać Evgenia jako Anna Karenina, miała najlepsze komponenty. Jednak w technice, tym razem zasygnalizowano złą krawędź w 3 Lutzu, a i jakość wykonania, choć wysoka, to jednak poniżej możliwości Rosjanki. Innym kłopotem w programie była wymuszona, zmiana scenariusza skoków. Koniec końców kombinację 3F+3T zamiast na otwarcie programu, wykonała później. W rezultacie taki obrót sprawy, wyszedł jej to na dobre, bowiem zyskała za nią 10% bonus, ale to zawsze powoduje,  większą lub mniejszą utratę koncentracji. Tym bardziej brawo za waleczność. 

Eteri TUTBERIDZE Evgenia MEDVEDEVA (RUS)
photo by Mateusz Gasiński

Jak będzie na olimpiadzie? Do tej pory Evgenia ścigała się sama z sobą. Nawet gdy wykonała programy tak na 80% swoich możliwości i tak nikt nie był w stanie jej dorównać, więc jej motywacja mogła nieco przygasnąć. Nawet upadki wywoływały u niej rozbawienie. Teraz pojawiła się Alina!

Eteri TUTBERIDZE Alina ZAGITOVA (RUS)
photo by Mateusz Gasiński

Na najważniejszych zawodach sezonu można się spodziewać, że u Evgeni powróci sportowa złość i olimpijskie złoto trafi właśnie do niej. Patrząc na te dwie zawodniczki, Evgenia wydaje się mieć mentalność zwyciężczyni, nie tylko jako łyżwiarka, ale tak w ogóle, jest przekonana o swojej niezwykłości. Alina jest jeszcze, szczerą, radosną nastolatką, która emocje ma wypisane na twarzy, więc nie wiem czy poradzi sobie z presją i stresem Igrzysk.

3. Carolina KOSTNER (ITA) - 204.25

O jej! O jej! O jej! Carolina w swoim stylu nie zapanowała nad skokami. Na jej szczęście wyratowała się (albo wyratowali ją sędziowie) notą za komponenty.  Czwarta w FP (125.95 pkt), zdołała jednak utrzymać się na podium, więc może odetchnąć z ulgą, że nie zaprzepaściła szansy jaką dał jej SP. No, ale nie ma wątpliwości, że nie tak miało wyglądać popołudnie u fauna :( (L'apres-midi d'un faune Claude Debussy).

4. Maria SOTSKOVA (RUS) - 200.81

Trzecia w samym programie dowolnym (132.11 pkt.), ostatecznie tak jak przed rokiem zajęła miejsce 4. Oprócz upadku po 3Lz, pozostałe elementy wykonała na wysokim poziomie. Jednak podczas przejazdu, wydawała się bardzo zdenerwowana, spięta... a to odbiło się na estetyce tańca. Mam nadzieję, że na igrzyskach nie podda się tremie i wystąpi tak jak potrafi. A potrafi być zjawiskowa :)

Loena HENDRICKX (BEL / miejsce 5) za zdecydowaną stratą do tych najlepszych, ale za to z rekordem kariery 176.91 pkt., awansowała z ósmego miejsca na 5. Jej życiowy rekord za program dowolny (121.78 pkt) jest efektem ciężkiej pracy jaką wykonała na tafli w Moskwie. W programie był lekki kłopot w kombinacji, bowiem po 2A był 1Lo zamiast 2Lo, ale to taka usterka, możliwa do szybkiego poprawienia. W ogólnym odbiorze Differente - Gotan Project, był dojrzałym i jak stawiającą swoje pierwsze kroki (a w zasadzie drugie ;)) na imprezie mistrzowskiej, solidnym technicznie programem. wideo FP

We francuskiej rywalizacji między Mae Berenice MEITE a Laurine LECAVELIER, lepiej wypadła ta pierwsza. Jednak żadna z nich nie spisała się wzorowo. Ostatecznie 8. Mae Berenice (z dwoma programami ocenionymi na miejsca 10), zdobyła bilet do Korei.  11. Laurine, która zdobyła kwalifikację dla Francji i w samym SP była siódmą, ale w programie dowolnym 12, musi pogodzić się, że zostanie w domu. Na nic się nie zdał powrót do zeszłorocznego FP :(.

Przypomnę, że 34. Elżbieta Gabryszak (POL) nie weszła do finału. Ale w programie krótkim można było odnaleźć dobrą jakościowo kombinację 3T+2T, czy też komponenty, którymi zbliżyła się do oceny na piątkę  :).

Końcowe wyniki solistek TUTAJ
Wyniki za program dowolny TUTAJ

 Zdjęcia autorstwa Mateusza Gasińskiego

ALINA ZAGITOVA (RUS)

ALINA ZAGITOVA (RUS)  free program

ALINA ZAGITOVA (RUS) MARIA SOTSKOVA (RUS)
short program

ALINA ZAGITOVA (RUS) short program

EVGENIA MEDVEDEVA (RUS)

EVGENIA MEDVEDEVA (RUS)

Carolina KOSTNER (ITA)

Carolina KOSTNER (ITA)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.