piątek, 26 stycznia 2018

Forma par tanecznych na ME 2018

Nie ma mocnych na Francuzów! Tak w skrócie można podsumować tegoroczną konkurencję par tanecznych.

Podium par tanecznych
1. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) - 203.16
2. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 187.13
3. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) - 184.86
1. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) - 203.16 / PB / WR

Ich Sonata księżycowa, to nie tylko nieskazitelny taniec na lodzie, to po prostu dzieło sztuki w najczystszej postaci. Każdym najmilejszym ruchem łyżwy, muśnięciem dłoni, czy falowaniem stroju, tancerze oddziałują na (nawet najskrytszą) wrażliwość i uczuciowość widza.

Mistrzowie Europy 2018 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA)
photo by Mateusz Gasiński


Po tym co widzimy na tafli, nikogo nie trzeba przekonywać, że Papadakis i Cizeron są wybitnymi artystami i doskonałymi technikami. Ale by uzyskać w 6 na 7 elementów poziom 4, przeważającą ilość +3 za jakość wykonania, a w trzech na pięć komponentów (za wykonanie, kompozycję i interpretację)  same "10", to granica "wybitności" w ich pokazach została już dawno pozostawiona daleko w tyle.

W Moskwie pokonali kolejne (swoje) światowe rekordy. Obecnie za FD to już  121.87 pkt.

2. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 187.13 (PB) 

W tańcu krótkim do trzeciego miejsca tracili niewiele, bo 0.33, jednak większą stratę odnotowali do swojego rekordu (za ten sam taniec), pochodzącego z GP Rosji 2017 (76.33 pkt). Także było trochę nerwowo... Jednak w ostatecznym starciu nie ulegli tremie i z drugą notą za FD - 112.70  pkt. (PB)  wskoczyli na srebrne miejsce. Zdobywając tym samym, trzeci wicemistrzowski tytuł Europy.

3. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) - 184.86 (PB)

Drudzy w SD, z trzecią notą za FD 109.48 pkt. (ale jednak z rekordem kariery) ostateczne wywalczyli  brązowy medal. Zapewne czują niedosyt, że nie zdołali utrzymać srebrnej pozycji, ale jednak wszystkie uzyskane wyniki przyniosły im rekordy kariery, więc nie mają powodu do narzekań, bowiem forma rośnie :)

Podobnie jak Francuzi także i Rosjanie z podium, w tym sezonie, sięgnęli po klasyczne, instrumentalne utwory światowych kompozytorów (Beethoven, Liszt) z pewnymi nowatorskimi aranżacjami, kierując się własną, niepowtarzalną wizją artystyczną. Wicemistrzowie Bobrova i Soloviev w swojej propozycji są bardziej teatralni - mamy tu wyraźną historię dwóch aktorów, natomiast Stepanova i Bukin w wyrażaniu emocji sięgają po baletowe i typowo taneczne środki przekazu.
  
4. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) - 180.65

Anna i Luca nie utrzymali swojego trzeciego miejsca po SD. Z piątym wynikiem za FD - 105.89 pkt. , ostatecznie zatrzymali się na czwartej pozycji. Ich filmowa i melodramatyczna kreacja "Życie jest piękne" zawierała kłopoty w Twizzlach i odjęcia za przekroczenie regulaminu w podnoszeniu, więc przy tak silnej stawce jaką mieliśmy w Moskwie, każde najmniejsze niedociągnięcie kosztuje baaardzo dorgo. Oby w Korei nie przytrafiły im się niespodziewane kłopoty - bo przecież to duet, który co jak co, ale Twizzle potrafi kręcić na 4 poziom trudności i w niesamowitej jakości.

5. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA) - 177.75

Z notą 106.17 pkt. i czwartym miejscem w tańcu dowolnym, nie zmienili swojej piątej lokaty. Ich atutem jest technika. Oceną 54.45 byli o ułamki lepsi niż Stepanova / Bukin (54.37). Niedużo (ale jednak) brakuje im punktów w komponentach.

Na szóstym miejscu uplasowali się - w prawdzie ze znaczną stratą do miejsca piątego, ale systematycznie rosnący w siłę - debiutujący Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO (RUS / 168.45). Na siódmym powracający do rywalizacji Penny COOMES / Nicholas BUCKLAND (GBR / 168.42), natomiast na ósmym robiący widoczne postępy, w porównaniu do zeszłego sezonu - Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN (ESP / 165.03).

Dziesiąte miejsce Natalii KALISZEK i Maksyma SPODYRIEVA (POL / 164.48), a ósme w tańcu dowolnym, przy tak zaciekłej walce par, porostu napawa radością i optymizmem z perspektywy zbliżających się igrzysk. Z sezonu na sezon topnieje także ich strata w odniesieniu do dziewiątego duetu ME 2018 - Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN/ 164.90). Więcej na ten temat TUTAJ

21 miejsce Justyny PLUTOWSKIEJ / Jeremiego FLEMINA (POL) w przyszłym sezonie pozwala liczyć na start w finałowej dwudziestce :)

Końcowe wyniki par tanecznych TUTAJ
Wyniki tańców dowolnych TUTAJ

Zdjęcia autorstwa Mateusza Gasińskiego


Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev (POL) short dance

Sylwia Nowak-Trebacka Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev (POL)

Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev (POL) free dance

Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev (POL)

Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) short dance

Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) short dance

Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.