wtorek, 30 stycznia 2018

4CC 2018: konkurencje parowe

Podobnie jak w konkurencjach solowych USA i Kanada do rywalizacji o medale 4 kontynentów nie wystawiła najsilniejszego swojego teamu. Jednakże tak zwani słabsi czy też rezerwowi zawodnicy uplasowali się na podium. Obydwie konkurencja parowe wygrali reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Srebrne medale powędrowały jeden do USA, a drugi do Kanady.

Rywalizacja pozostałych krajów rozstrzygnęła się dopiero o medale brązowe. A tam niesamowici  Tae Ok Ryom i Ju Sik Kim (PKR) stali się bohaterami par sportowych, a w kategorii par tanecznych swój pierwszy medal wywalczyli Kana Muramato / Chris Reed (JPN).

źródło: /IFSmagazine/

Po raz pierwszy w karierze Tarah KAYNE i Danny O'SHEA (USA / 194.42 / PB) zdobyli Mistrzostwo 4 Kontynentów. W debiucie kilka lat temu byli wicemistrzami, ale od tamtej pory, aż do teraz, nie powtórzyli medalowego sukcesu. Ich programy wprawdzie niepozbawione wad, (w pierwszym dniu byli trzeci, w drugim już najlepsi), jednak nie zawierały jakiś  rażących błędów ;). Większość elementów poza-skokowych uzyskała poziom 4, a ich wykonanie zdobyło dodatnie pkt. za jakość. Mimo złotego medalu i personalnych rekordów, na igrzyskach nie zobaczymy ich Upiora w operze (SP) i Jeziora Łabędziego (FP).

W konsekwencji o blisko 4 pkt. wyprzedzili parę Ashley CAIN / Timothy LEDUC (USA / 190.61 / PB), którzy po programie krótkim byli numerem jeden, w FP numerem dwa, więc nie odnotowywali jakiś wielkich strat, ale matematyka jest matematyką i duet musi pogodzić się ze srebrnym medalem.

Brązowi medaliści Tae Ok RYOM / Ju Sik KIM (PRK / 184.98 / PB) zapiszą się w historii łyżwiarstwa jako pierwsi reprezentanci Korei Północnej, którzy wywalczyli medal na Mistrzostwach 4 Kontynentów. Kolejną wielką radością dla tych zawodników, jest fakt, że po zawirowaniach na drodze do Pjongczangu, ostatecznie otrzymali zgodę na udział w zbliżających się igrzyskach :) Od zeszłego sezonu udowodnili, że są solidną parą, a jak widać w tym nie opuszczają poziomu, więc to byłaby wielka strata, gdyby nie pojawili się na olimpiadzie.

Dopiero na 4. miejscu uplasowali się Liubov ILYUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN / 179.00), więc wygląda na to, że ich absencja na igrzyskach jest uzasadniona :(.

W konkurencji tej nie wystawiono żadnego chińskiego duetu.

W parach tanecznych podobna historia jak w parach sportowych. Mistrzowie Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA /  174.29) i Wicemistrzowie Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS (CAN/ 164.96 / PB) nie znaleźli się w olimpijskim teamie. Dopiero brązowi medaliści Kana MURAMOTO / Chris REED (JPN / 163.86 / PB), dlatego (z punktu widzenia siły rywalizacji na IO) cieszy ich rosnąca forma. Ale nie siląc się na bezstronność  (w końcu to blog) dodam, aby tylko Kana i Chris z tą rosnącą formą nie byli mocniejsi od naszego duetu ;).

Wracając do Mistrzów i Wicemistrzów.  Dla jednych i drugich są to pierwsze medale 4CC. Nie wiem który medal jest dla kogo większym sukcesem. Bowiem Kaitlin i Jean Luc stratowali już w 2015 roku i byli 5 , ale Carolane i Shane to dopiero debiutanci, a już uplasowali się na podium. Być może dla jednych i drugich jest to jednakowy smak zwycięstwa :).

Kolejni zawodnicy, których zobaczymy w Pjongaczangu tj. Shiyue WANG / Xinyu LIU (CHN / 158.21) i Yura MIN / Alexander GAMELIN (KOR / 151.38) zajęli odpowiednio 5 i 7 miejsce.

Wyniki z Mistrzostw 4 Kontynentów 2018 TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.