czwartek, 8 lutego 2018

Olimpijska noc

Ceremonia otwarcia XXIII Igrzysk Olimpijskich 2018 nastąpi jutro w południe, ale już dziś  rozpoczynają się zawody w curlingu i skokach narciarskich (kwalifikacje). 


Natomiast 9.02 jeszcze przed oficjalną inauguracją, zobaczymy pierwszą rundę zmagań w ramach konkurencji drużynowej łyżwiarstwa figurowego. Według polskiego czasu będzie to 2 w nocy. Zresztą wszystkie konkurencję rozpoczynają się o 2 w nocy i będą trwać tak do 5:30 / 6:30 rano. Według czasu lokalnego będzie to od 10 rano.


DREAM TEAM

O olimpijskie złoto w drużynie walczyć będzie dziesięć państw: Kanada, Chiny, Francja, Japonia, Niemcy, Izrael, Włochy, Korea Południowa, USA i Rosja (tak Rosja, nie bawię się w jakieś legalno - nie legalne przepychanki, skoro zostali dopuszczeni to nazwa nic tu nie zmieni). Owszem jest to pewnego rodzaju zniewaga, ale czy taka bolesna? Cytując klasyka... "Czymże jest nazwa? To, co zowiem różą,pod inną nazwą równie by pachniało…" William Shakespeare.

Mniejsza z tym, lista startowa zawodników biorąca udziała w drużynowych zmaganiach TUTAJ i odbędą się  9,  11 i 12 lutego. Szczegółowy plan TUTAJ

Jak zawsze na stronie ISU - TUTAJ, na bieżąco będą się pojawiać wyniki zmagań.

 Miejscem i świadkiem rywalizacji (wszystkiego co się odbywa na łyżwach ;)) będzie specjalnie wybudowana na Igrzyska Gangneung Ice Arena.


 

Arena znajduje się w mieście Gangneung, liczy sobie 12 000 tysięcy miejsc, posiada cztery piętra, dwa lodowiska, jedno przeznaczone na treningi, drugie na zawody i kosztowała 85 milionów amerykańskich dolarów. Co najważniejsze posiada przyjazny środowisku system mrożenia lodowiska, a po zakończeniu zawodów ma być lokalną atrakcją. 


źródło: http://www.zimbio.com


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.