środa, 21 lutego 2018

IO 2018: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev olimpijczycy na medal

O ile są tacy, którzy jeszcze nie wiedzą, że Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev na Igrzyskach Olimpijskich 2018, zajęli 14 lokatę, to ogłaszam wszem i wobec, za oficjalnym komunikatem ISU -  Tak są czternaści!
Dla tych, którzy jeszcze przecierają oczy widząc, jak wysoko zaszli reprezentanci Polski, nie mam żadnych słów. Sama nadal myślę, że śnię ;)


Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV - 161.35

Taniec krótki, czyli latino w charakternym i przebojowym wydaniu uzyskał 66.06 pkt. Każdy z trzech elementów z poziomu 4 (tzn. obowiązkowe kroki rumby, podnoszenie i Twizzle) oraz każdy z dwóch z poziomu 3, bez wyjątku zostały nagrodzone za jakość wykonania. A już najbardziej  sędziom podobały się kroki bez trzymania, które Natalia i Maksym wykonują w rytmie samby i w których przez cały czas każdym swym ruchem i gestem nadają muzyce plastyczny wyraz. 


O tańcu dowolnym, pozwolę sobie napisać krótko: To już jest gotowy hollywoodzki film. I jak w 2011 roku na Gali Oskarów brylował "Artysta", w tamtym roku 6 statuetek zdobył musical "La La La Land",  tak rok 2018 powinien należeć do  "Young & Beautiful" by Polish Team :). 

W Korei Natalia i Maksym uzyskali 95.29 pkt., czyli trochę mniej niż na ME. Ale wiadomo, że na tak prestiżowych zawodach jak Olimpiada panel sędziowski musi wykazać się drobiazgowością i autorytetem ;), więc nawet Yuzuru Hanyu nie sięgną po swoje rekordy ;).


Nasz duet uzyskał cztery poziomy 4, a podobnie tak jak to miało miejsce w tańcu krótkim, wykazał się bardzo dobrą jakością wykonania każdego z wymaganych elementów. W sumie do oceny bazowej zostało dodane aż 8.55 pkt.

Po dwóch częściach zawodów Natalia i Maksym utrzymali 14 pozycję.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.