Poznawszy formę europejskich zawodników, czas przyjrzeć się kondycji reszty świata. Niestety na zawodach w Tajpej nie mogliśmy zobaczyć pierwszego składu USA i Kanady, czy Yuzuru Hanyu z Japonii, ale to nie oznacza, że zabrakło innych mocnych olimpijczyków.
W konkurencji solistów wygrał Boyang Jin (CHN), który okazał się silniejszy niż Shoma Uno (JPN). Natomiast na miejscu trzecim uplasował się Jason Brown (USA).
U solistek, całe podium zdobyły Japonki. Po przetasowaniach w obrębie medalowych miejsc ostatecznie wygrała Kaori Sakamoto. Srebro zdobyła Mai Mihara, a brąz Satoko Miyahara.
źródło: /IFSmagazine/ |
1. Boyang JIN (CHN) - 300.95
Na mistrzostwach zaprezentował dwa czyste programy (no w kombinacji 3Lz+2T w FP, były pewne kłopoty, ale jednak bez upadku). W shorcie, chociaż drugi, zachwycił kombinacją 4Lz+3T oraz 4T solo. W programie dowolnym, bez wahania wykonał cztery skoki poczwórne w składzie: 4Lz, 4S, 4T+2T, 4T i był najlepszy w stawce. Elementy poza-skokowe (wszystkie z poziomu 4) oraz komponenty również zyskały uznanie w oczach sędziów. Reasumując "Przyczajony tygrys i ukryty smok" oraz "Gwiezdne wojny" wywiązały się z zadania. Ponadto Boyang uzyskał nowy rekord kariery za FP, równy 100.17 pkt.
2. Shoma UNO
(JPN)
- 297.94
Jego wizytówką jest 4F, który w Zimie A.Vivaldiego (SP) zyskał na jakości (0.57 pkt), jednak w Turandot (FP) (zgodnie losem operowej księżniczki) zakończył się upadkiem i ... spadkiem z pierwszej pozycji na drugą. Pozostałe poczwórne skoki jakie wykonał pretendent do olimpijskiego medalu, to fantastyczna kombinacja 4T z 3T (w obydwóch programach), 4T solo (FP) i choć nie tak fantastyczny w ocenie, otwierający program dowolny, 4Lo.
Trzeciego na 4CC Jasona BROWNA
(USA / 269.22), nie zobaczymy w Korei, ale za to czwartego Keiji TANAKĘ
(JPN /
260.31 / PB) już tak. W samym programie krótkim był 3, ale czwarta pozycja z FP, nie zdołał utrzymać się na podium. U Keijiego skokiem przewodnim jest 4S. W programie dowolnym skacze także 4T. Wszystkie wyniki uzyskane w Tajpej stanowią jego nowe życiowe rekordy.
Na 5. miejscu uplasował się Max AARON (USA/ 255.45), a na 6. Misha GE (UZB / 248.96). Trzy kolejne miejsca należą do Kanadyjczyków, którzy nie zostali wytypowani do Igrzysk 2018. Mało tego siódmego Kevina REYNOLDSA i ósmego Elladja BALDE - nie zobaczymy już na żadnych zawodach, ponieważ ogłosili zakończenie amatorskich karier. Natomiast 9. Nam NGUYEN z tego co mi wiadomo, nie planuje się z niczego wycofać.
Porównując formę solistów z 4 kontynentów do formy naszych europejskich panów, to ci pierwsi wypadają zdecydowanie stabilniej. Inaczej przygotowanie do IO wygląda u solistek. Europejki, a właściwie Rosjanki (A.Zagitova i E.Medvedeva) tydzień temu zdecydowanie przebiły medalistki z 4CC, które jak można było zobaczyć na zawodach postawiły wysoką poprzeczkę.
źródło: IFSmagazine |
1. Kaori SAKAMOTO (JPN) - 214.21 / PB
Debiutantka sezonu 2017/18 nie traci animuszu i pobija kolejne (swoje) rekordy. Pierwsze mistrzowskie złoto, wywalczyła drugim programem krótkim i pierwszym dowolnym. Mimo, że w shorcie była tą drugą, to jednak trzeba zwrócić uwagę, że obydwa programy zaprezentowała bezbłędnie i w wybornej jakości. Nawet za kombinację 3F+3T uzyskała od sędziów oceny dodatnie pkt. Nieco przegrywa jeszcze w komponentach, ale jej Sonata księżycowa (SP) i Amelia (FP) i tak urzekają malowniczym stylem.
2. Mai MIHARA
(JPN / 210.57) i 3. Satoko MIYAHARA
(JPN / 207.02) w swoich programach sięgnęły po trudniejszą kombinację niż Kaori, bo po 3Lz+3T. Wicemistrzyni 4 Kontynentów 2018 Mai Mihara wywiązała się z niej wzorowo zarówno w SP jak i we FP, ale jednak w jej programach wkradły się usterki, w postaci złej krawędzi w 3F.
Natomiast Satako Miyahara nie mała pełnej rotacji w żadnym z 3Lz, a w wyniku trzech poważnych błędów w programie dowolnym - w tym upadku po 3S nie utrzymała się na najlepszej pozycji, jaką zajmowała po SP. Mimo tego, że ostatecznie wyprzedziła ją Mai, to jednak Satoko wystąpi na Igrzyskach.
Wysoko, bo w najlepszej szóstce zawodów znalazły się dwie reprezentantki olimpijskich gospodarzy. 4. Da Bin CHOI, uzyskała wynik 190.23pkt (czyli blisko swojego personal best) a 6. Ha Nul KIM, nieposiadująca zbyt bogatej liczby występów w seniorach, zdecydowanie poprawiła swój rekord kariery i uzyskała aż 173.10 pkt.
Wszystkie wyniki z Mistrzostw 4 Kontynentów 2018 TUTAJ
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.
Dziękuję :)