sobota, 20 stycznia 2018

ME 2018: Najlepsze programy krótkie solistek

18 stycznia na tafli spotkały się solistki i zaprezentowały swoje programy krótkie. 
Na małym podium znalazły się  1. Alina Zagitowa (RUS), 2. Evgenia Medvedeva (POL) i 3. Carolina Kostner (ITA).


Elżbieta Gabryszak (POL) z dorobkiem 38 pkt. zajęła 34 miejsce.

Dla przypomnienia program krótki solistek zawiera maksymalnie siedem elementów, w tym najtrudniejsze do wykonania to oczywiście skoki. Każda z pań obowiązkowo musi wykonać 3 lub 2 Axla, skok 3 po elementach (krokach) łączących oraz kombinację 3+2 lub 3+3. 

Najsilniejsze solistki wykonują kombinację 3Lz+3T za 10.30 pkt. lub 3F+3T za 9.60 pkt. Chyba, że jest to Alina Zagitova, dla której 3 Lutz z 3 Toeloopem to za mało... i jako drugi skok wykonuje 3 Rittbergerem (11.10 pkt.). Jednak zawodniczki, które nie są zbyt pewne tych najtrudniejszych skoków, ale na tyle dobre by walczyć o podium, sięgają po kombinację 3T+3T (8.6pkt.).

źródło:http://www.isu.org

Pierwsza piątka pań, która zaprezentowała się najlepiej to:


1. Alina ZAGITOVA (RUS) - 80.27 (PB)
Co za niewiarygodny pokaz czarnego łabędzia! Nie dość, że zawierał pięknie wykonaną kombinację 3Lz+3Lo (w sumie zdobyła za niego 13.61 pkt.), nie dość że pozostałe elementy uzyskiwały wysokie noty za jakość wykonania, nie dość że piruety i kroki zdobyły same poziomy 4, to jeszcze w komponentach pojawiły się "10". Ostatecznie w tym segmencie jej wynik to 36.28 pkt. a w technice aż 43.99 pkt.

2. Evgenia MEDVEDEVA (RUS / 78.57) i 3. Carolina KOSTNER (ITA / 78.30) oczywiście zaprezentowały się jak natchnione. Wybrana muzyka (u Evgeni - Nokturn F. Chopina, u Caroliny - Ne me quitte pas) unosiła je niemalże nad taflą. W warstwie technicznej obydwie zawodniczki wykonały ten sam zestaw skoków (tj. 3F+3T, 3S i 2A) z tą różnicą, że Carolina wykonała je czysto, a Evgenia miała problem w lądowaniu 2Axla. Tak też samo obydwie panie uzyskały 4 poziom za elementy poza-skokowe. Jednak w ogólnym rozrachunku to Evgenia miała wyższą notę za technikę. Natomiast Carolina lekko, bo lekko ale jednak (o 0,23 pkt.) zwyciężyła z komponentami Rosjanki. W sumie warstwa artystyczna Włoszki zdobyła - najwyższą notę -  38.37 pkt.

4. Maria SOTSKOVA (RUS) - 68.70
Jej Jezioro łabędzie jak zwykle zachwyciło lekkością i balowym stylem tańca. Na początku przy 3Lz pojawiły się problemy, więc nie było tu planowanej kombinacji. I Maria musiała utworzyć ją gdzie indziej, tzn. tylko w jednym miejscu po 3F. Zrobiła to i to jeszcze z uniesioną ręką. Ostatecznie czysta kombinacja 3F+3T oraz 2Axel wypadły w drugiej części programu i uzyskały 10% bonus. Jednak strata ok. 10 pkt do podium nie napawa optymizmem.

5. Nicole RAJICOVA (SVK) - 61.01 (PB)
Nicole wykonał swój program - Une page d'amou - w znakomitym stylu. Poza małą dokrętką w kombinacji 3Lo+3T,  jej 3Lz oraz 2A uzyskały dodatnie pkt. za jakość wykonania. 

Kolejne panie nie uzyskały więcej niż 56.04 pkt. (jest to wynik 6. Anity Ostlund ze Szwecji), więc jeśli nie będzie katastrofy, Nicole ma realne szanse na utrzymanie swojej piątej pozycji.

34. Elżbieta Gabryszak uzyskała 38.00 pkt, więc do wyników czołowej 24 trochę zabrakło. W ocenie za jakość wykonania nasza reprezentantka "zarobiła" w kombinacji 3T+2T, w krokach i kombinacji piruetów spisała się na oceny bazowe, a jej piruet z odchyleniem tułowia uzyskał 4 poziom trudności. W programie Big Spender pojawiły się i te słabsze momenty, najbardziej kosztowny był ten upadek po 3S. Koniec końców Elżbieta w swoim debiucie zdołała pokonać pięć innych zawodniczek :)

Wyniki z programu krótkiego solistek TUTAJ

1 komentarz :

  1. To PCS dla Zagitowej to śmiech na sali, ale co ja tam wiem.

    OdpowiedzUsuń

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.