wtorek, 23 stycznia 2018

Forma par sportowych na ME 2018

W konkurencji par sportowych, mamy mały powrót do przeszłości, kiedy na podium znajdowały się wyłącznie Rosyjskie pary. Ostatnie takie podium było w 2015 roku.Podium par sportowych:
1. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 221.60
2. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) - 211.01
3. Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS) - 210.181. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 221.60

Po kłopotliwym programie krótkim (miejsce 5), program dowolny zaprezentowali się w pełnej mobilizacji sił. Ich rozrywkowy Candyman nie tylko zawierał idealnego poczwórnego twista (poziom 2), ale i wszystkie pozostałe elementy uzyskiwały wysokie oceny za jakość ich wykonania. Dodatkowo pozostałe elementy poza-skokowe wykonali na najwyższym poziomie trudności. Najwyższej ocenie za technikę, towarzyszyła także najwyższa ocena za komponenty. 

Mistrzowie Europy 2018 Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS)
Photo by Mateusz Gasiński


Po zakończeniu programu, Evgenia z trudem powstrzymywała się od płaczu, niestety wywołanym poczuciem straty punktowej i miejsca, które przysporzył im słaby short... jednak łzy okazały się niepotrzebne,  bowiem nota 151.23 pkt. (tj. rekord kariery za FP) w wielkim stylu i ze zdecydowaną przewagą nad rywalami, przyniosła im drugi tytuł Mistrzów Europy.

2. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) - 211.01

Carmen miała kilka problemów w skokach (nawet był upadek Ksenii przy 3S) i niestety w jakości potrójnego twista. Jednak pozostałe elementy poza-skokowe nie tylko były trudne, ale i wykonane w bajecznym stylu. Podobnie jak i wspaniale opracowane komponenty, które zachwycały dojrzałością przekazu duetu. Trzeci po programie krótkim, wynikiem 138.96 pkt. (FP) zdołali awansować na pozycję wicemistrzów.

Jest to ich trzeci tytuł Wicemistrzów Europy i czwarty medal w ogóle. Jednak w dorobku tej jakby nie było znakomitej pary ciągle brakuje tego najcenniejszego, złotego krążka.

3. Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS) - 210.18 (PB)

Z niewielką stratą (ale jednak) do wicemistrzostwa zawody zakończyli Natalia i Alexander. Ich baletowa propozycja Śpiącej Królewny, uzyskała 137.23 pkt. i choć to ich najlepszy wynik w karierze, ostatecznie zdegradowała ich z miejsca drugiego jakie zajmowali po SP na trzecie. W samej, choć nie bezbłędnej, technice byli lepsi niż Ksenia i Fedor. Ich domeną jest potrójny wyrzucany twist z poziomu 4, czy taż potrójny wyrzucany Lutz. W komponentach to nie jest ten moment by dorównać najlepszym, ale są już blisko.

W ogólnym rozrachunku jest to sukces duetu, gdyż po raz pierwszy w karierze stanęli na podium ME, awansując w stosunku do ubiegłego roku o dwie pozycje.

4. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) - 210.17

Niewątpliwie najbardziej widowiskom momentem ich programu Say Something jest poczwórny wyrzucany Salchow. Oczywiście także zjawiskowa warstwa artystyczna, nie może zostać niezauważona. Niestety, po najlepszym programie krótkim, nie zdołali zaprezentować równie dobrego programu dowolnego. W technice było zbyt nerwowo i niestabilnie, co znalazło odzwierciedlenie w odjęciach za jakość wykonania.  W sumie ich FP uzyskał - 134.65 pkt.

5. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) - 204.20 (PB)

Najpierw czwarci, później piąci. Jednak zaprezentowali się (poza małymi usterkami w 2T programu dowolnego) w stabilnej i dobrej formie. A już szczególnie w komponentach dwóch bardzo włoskich tańców, poprawili swoje notowania. W sumie ich FP uzyskał 132.31 pkt, czyli o ułamki słabiej niż ich personal best (132.88 z MŚ 2017). Reasumując forma rośnie :).

6. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) - 192.38

U nich nic się nie zmieniało... w shorcie byli szóści, w programie dowolnym byli szóści (127.85 pkt.) i koniec końców są szóści. Patrząc na olimpijską formę drugiego Włoskiego duetu, to ich Tree of Life Suite na dwanaście elementów, w trzech  z nich - a dokładnie w tych skokowych - nie było jeszcze dobrze.

Dalsze miejsca, to już znaczna strata do czołowej szóstki. 7. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT) zdobyli 181.75 pkt. (ale za to swój PB) a 8. Annika HOCKE / Ruben BLOMMARET (GER) - znów zdecydowanie mniej bo 170.21 pkt.

Końcowe wyniki par sportowych ME 2018 TUTAJ
Wyniki za program dowolny TUTAJZdjęcia by Mateusz Gasiński

Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS)

Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS)

Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS)

Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS)

Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA)

Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.