czwartek, 23 kwietnia 2020

Blogowe MŚ 2020: Rosjanki muszą poczekać

Alena Kostornaia, Anna Shcherbakova, Alexandra Trusova to murowane medalistki MŚ, ale bez medali. Nie mają wyjścia, tylko czekać. I nawet gdyby MŚ odbyły się na jesieni, to według ich dat urodzin byłyby już o rok starsze. :)

A czy Rika Kihira byłaby zdolna rozdzielić, niepodzielne trio ;) Kiedyś też uważano, że nie jest możliwe rozszczepienie atomu ;). Poza nią, nie widzę innej kandydatki na odebranie Rosjankom medali. Nawet, gdy wiele solistek w tym sezonie spisuje się ponad przeciętnie.


Dla Aleny obecna sytuacja musi być szczególnie frustrująca. Urodzona w sierpniu 2003 roku, nie mogła wystartować na MŚ 2019. Nie może i teraz, więc ten wiek wygranej już nie będzie taki spektakularny. Przy zwycięstwach Evgenii Medvedevej i Aliny Zagitovej, które zdobyły swoje tytuły w wieku 16 lat, (wówczas Evgenia kończyła 17 lat w listopadzie, a Alina w maju), Alena Kostornaia będzie musiała szukać rekordów gdzie indziej. Np. gdyby, mistrzostwa świata, wygrywała tak trzy raz pod rząd, to już by był rekord.

Zaczęłam od Aleny Kostornai jako tej, która za wyjątkiem mistrzostw Rosji, w tym sezonie wygrywała wszystkie zawody. Wygrała challengera w Finlandii, zawody cyklu GP włącznie z finałem i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy2020. I pomimo, że nie ma skoków poczwórnych, to jednak potrójne axle, i to jeszcze w programie dowolnym w kombinacji z 2T, przynoszą ogromne korzyści. W warstwie artystycznej także wychodzi na prowadzenie. Przez swoją postawę divy, sprawia wrażenie dojrzalszej i wyrafinowanej. A i wygląd ma poważniejszy od swoich rok młodszych koleżanek.

W statystykach Alena Kostornaia również ma najwyższy łączny wynik tj. 247.59 pkt. 

Inaczej jest w przypadku Alexandry Trusovej i Anny Shcherbakovej. Zgodnie z korespondencyjnymi wynikami Alexandra uzyskała 241.02 pkt. Anna - 240.92 pkt. Mimo tego, jeśli chodzi o bezpośrednie starcia (w FGP i na ME) Anna dwukrotnie wyprzedziła Alexandrę.

Poza tym, że to właśnie podopieczne Eterii znalazłyby się na podium MŚ 2020, ich kolejność już nie byłaby tak oczywista.

Znów przeprowadzę symulację, jak by to wyglądało, przy ich czystych programach, z jakością 0 pkt., z 4 poziomami trudności i z najwyższą notą jaką uzyskały za komponenty.

  • Alena Kostornaia (RUS) zdobyłaby za SP - 73.67 pkt., za FP 143,42 i łącznie 217.09 pkt. 
  • Anna Shcherbakova (RUS), gdyby wywiązała się ze swojego planu, uzyskałaby 68.95 pkt. za SP, 159.27 pkt. za FP i łącznie 228.22 pkt.
  • Alexandra Trusova (RUS), oj sama nie wiem jak podjeść do jej oceny. Czy liczyć punkty za to co wykonała na zawodach (tylko zakładając, że byłoby czysto) czyli. kombinacje 3Lz+3T w SP, czy to co zamierzała wykonać czyli 3Lz+3Lo? Przy tym najtrudniejszym planie Sasha zdobyłaby 72.90 pkt. za SP, 152.43 pkt. za FP i łącznie 225.33 pkt. 

A jednak! W teorii najlepszą byłaby mistrzyni Rosji, czyli Anna Shcherbakova.

Czy ktoś miałby szanse na pokrzyżowanie planu Rosjanek? Jeżeli tak, to tylko Rika Kihira (JPN). Ale musiałby wypaść naprawdę dobrze. Jej rekord sezonu wynosi 232.34 pkt. Niewątpliwie jest wspaniałą w artystycznym przekazie (szczególnie w SP) i ma w swoim repertuarze potrójne axle, i to nawet w kombinacji z 2T a także próbę 4 salchowa.

Teoretycznie Japonka jest w stanie zdobyć, za SP - 71.64 pkt. za FP - 145.87 pkt. i łącznie 217.51 pkt.  Czy tak właśnie byłoby na MŚ? ;) Nie sądzę. Ale na moim blogu wychodzi na to, że zdobyłaby brąz :)



Dla przypomnienia:
  • muzyka Aleny Kostornai to:Departure (Lullaby), November by Max Richter (SP) i New Moon (soundtrack), Twilight (soundtrack), Supermassive Black Hole (FP),
  • muzyka Anny Shcherbakowej to: The Perfume (soundtrack) (SP) i Six Gnossiennes: No. 1: Lent, The Firebird - I. Strawinski (FP),
  • muzyka Aleksandry Trusowej to: Peer Gynt (SP) i Game of Thrones (soundtrack) (FP),
  • muzyka Riki Kihiry to: Breakfast in Baghdad (SP) i International Angel of Peace (FP).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.