Na tafli Vasas Ice Rink po raz drugi widzieliśmy zwyciężczynię poprzednich zawodów Evę-Lottę Kibus, srebrną parę taneczną Sashę Fear / Georga Waddella, a także kilkoro zawodników z niższymi lokatami. Np. Maurizio Zandrona (AUT).
Ponadto w zawodach
udział wzięli znani i/lub utytułowani zawodnicy. Był i Daniel Grassl (ITA) i Leona Hendrickx (BEL) i Ivett Toth (HUN) i Dasa Grm (SVK) i Alexandra Nazarova /
Maxim Nikitin (UKR) i Katharina Muller / Tim Dieck (GER).
W
Budapeszcie rozegrano trzy konkurencje. Nie było par sportowych
A kto zdobył złoty medal?
Zdobyli go: Daniel Grassl (ITA / 233.04), Loena Hendrickx (BEL / 198.87) i
Alexandra Nazarova / Maxim Nikitin (UKR / 178.97).
W pierwszej wersji, par tanecznych miało być pięć. Ostatecznie wycofały się
dwie. M.in. reprezentanci naszego kraju Anastasia Polibina / Pavel
Golovishnokov, a także gospodarze Villo Marton / Danyil Semko. W listopadzie
zaplanowane są zawody Warsaw Cup, gdzie będziemy mogli zobaczyć Anastasię i
Pavla. Nie muszę wspominać, że będą (mają być) Natalia Kaliszek z Maksymem
Spodyrievem.
Wracając do par z Budapesztu. Na pierwszym miejscu,
zgodnie ze statystyką Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej, cały czas plasowali się Alexandra Nazarova / Maxim
Nikitin. Reprezentanci Ukrainy pozostali przy swoich zeszłosezonowych tańcach. Tzn. przy musicalu 42nd Street (RD) oraz przy Prima Donnie Rene Aubry'ego (FD).
Od strony technicznej w obydwóch tańcach, poza trzema wyjątkami, uzyskiwali poziomy trzecie i czwarte. Najwyższe poziomy zdobyli za twizzle RD i FD. Podobnie jak i pozostałe pary, tylko. raz Georg Wddell miał 3.Poziom czwarty Aleexandra i Maxim uzyskali także za wszystkie podnoszenia i za kombinację piruetów. Kroki Finstepa oceniono na poziom 2. Poziom drugi uzyskali również za kroki po serpentynie (FD) a Maxim indywidualnie za kroki na jednej nodze (Alexandra wykonała je na poziomie 3).
Srebrny medal wywalczyli Katharina Müller / Tim Dieck (GER / 164.99). Po tańcu rytmicznym byli na trzecim miejscu i tracili do, wówczas drugich, Sashy Fear / Georga Waddella niecałe pół pkt. Po tańcu dowolnym wyprzedzili Brytyjczyków o ponad 12 pkt.
W konkurencji solistek najlepszą była Loena Hendrickx (BEL). W programie krótkim, z kombinacją 3Lz+3T, była bezbłędna. W dowolnym, poza tym pojedynczym lutzem i tylko 1Lo po podwójnym axlu, jakość pozostałych skoków nie budziła zastrzeżeń, wręcz przeciwnie. Loena w tej ocenie zgromadziła ponad 10 pkt.
![]() |
Julia Lang (HUN) MŚJ 2019 |
Warto zwrócić uwagę na czwartą zawodniczkę zawodów Julię Lang (HUN / 166.55). Julia wykonuje kombinację 3F+3T. W jej zasięgu jest też 3Lz. Pod względem artystycznym jest bardzo plastyczna, zwinna, jednym słowem ujmująca. Jej elementem rozpoznawczym na pewno stanie się przyklęknięcie na jedno kolano - noga prowadząca zostaje w przodzie, zgięta w kolanie - wygięcie tułowia do tyłu i w takiej pozycji wykonanie ślizgu. W programie dowolnym wykonała taki manewr trzy razy.
5. Dasa Grm (SLO) i 6. Ivett Toth (HUN) w pewnym momencie wydawało się, że to zawodniczki z tych z tzw. potencjałem. A przynajmniej na pierwszą dziesiątkę mistrzostw Europy i może pierwszą piętnastkę mistrzostw świata, a tu plan nie wychodzi. Nie tyle, że nie awansują to jeszcze plasują się na pograniczu lub poza kwalifikacją do FP.
Na koniec krótko o solistach. Daniel Grassl (ITA) wygrał, ale w skokach to jeszcze daleko do "tego" Daniela, który zajął 4 miejsce na ME'20 - pomimo, że tam też nie było czysto. Wiadomo początek sezonu itp. itd. Jeśli w końcu uzyska najlepszą swoją formę to będziemy mieli paletę skoków poczwórnych... W programie dowolnym w Budapeszcie próbował 4Lz, 4F i 4 Lo. Czyli jest na co czekać.
Daniel przygotował dwa nowe programy. W programie krótkim stawia na zespół Muse - Dig Down, a dowolnym wciela się w Jokera.
Pomimo, że zdobył srebro, Burak Demirboga (TUR / 213.39) jest największym wygranym. Dla niego to jest pierwszy medal z zawodów ISU. Wcześniej miał kilka, ale z tych mniej (lub mało) prestiżowych.
Burak nie maił skoków poczwórnych, ale jak już nie raz bywało, z dobrze wykonanymi skokami potrójnymi, można zajść bardzo wysoko. Dodam, że jego rodak Basar Oktar, uplasował się na czwartym miejscu. Dla niego to debiut w świecie seniorów.
Na trzecim miejscu po SP, ale z piątym za FP, utrzymał się Aleksandr Selevko (EST / 204.88) (czyli ten starszy z braci). Na Nebelhorn był siódmy, więc nie trzeba tu niczego tłumaczyć ;). Chyba... bo te kombinacje to takie eee yyyy nie bardzo. No to był naprawdę wyszukany komentarz 😂
Natomiast Maurizio Zandron (AUT) spadł z drugiego miejsca na piąte. Nie ma się co oszukiwać, to musiało boleć.
Niestety pomimo wszystkich obecnie skakanych skoków poczwórnych, na tafli nie widzieliśmy, żadnego, który miałby pełną rotację, a tym samym był poprawnie wykonany.
Za to u juniorek mieliśmy potrójnego axla! Czternastoletnie zwyciężczyni Anastasiia Shabotova (UKR) wykonała go w swoim programie dowolnym.
Szczegółowe wyniki z zawodów *TUTAJ*
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz