sobota, 5 marca 2011

To już ostania rywalizacja Juniorów w sezonie 2010/2011

Dziś już odstani dzień Juniorskich zmagań, kto nie załapał się na podium ma nadzieję na przyszły rok. W tym kończącym się sezonie na podium królowali:

Junior Dance:
Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN z Rosji utrzymali się na pozycji medalowej i przywiozą do swojego kraju złoto. Energetyczne flamenko zaowocowało wspaniałymi krokami, choć Twizzle pewnie miały być lepsze, no ale Ksenia puściła łyżwę.


Gorzej się miała druga Rosyjska para Ekaterina PUSHKASH / Jonathan GUERREIRO bo za sam Free Dance zostali ocenieni jako 3 para sezonu. Ale podnoszenia mają zapadające w pamięć. O ogromnym szczęściu mogą mówić brązowi medaliści z USA - Charlotte LICHTMAN / Dean COPELY, bowiem ich FD został sklasyfikowany na 4 pozycji czyli tuż za podium, ale jak na debiut to chyba lepszego nie mogli sobie wymarzyć.
Para Polska nie występowała w FD ponieważ zajęli oni po SD 22 lokatę, a tylko 20 par jest uprawnionych do przejścia dalej.

U panów rywalizacja zakończyła się tak, że prowadzący Keegan Messing za sam FP dostał noty pozwalające mu jedynie na utrzymanie się na miejscu 7, w rezultacie SP nie pozwolił mu również na pozostanie na podium i musi się zadowolić miejscem czwartym!!!

Ogólnie panowie posypali się dramatycznie będący na drugim miejscu Artur DMITRIEV (RUS) - zaliczył upadek i to chyba przy 3S, Flip nie z tej krawędzi, z Axlem nie tak... długo by wymieniać, aż serce boli bo za FP  chyba chciał więcej niż 112,20. I na którym to miejscu się zatrzymał .... na 8 - szok.

To dla miłych wrażeń zamieszczam Short Rosjanina :)

Z tych wszystkich zawirowań ten, który był  na trzecim miejscu Andrei ROGOZINE (CAN) i również popełniający błędy w FP, ale nie tak dramatyczne jak jego główni rywale, mógł śmiało wkroczyć na pierwsze miejsce. jakby nie patrząc to wywalczył dla swojego kraju złoto i to się ceni.
Na drugim miejscu, awansujący aż z szóstego uplasował się Keiji TANAKA z Japonii i to on wczoraj był najlepszy w swoim fachu, choć nie bezbłędny.
A kto w rezultacie został brązowym medalistom ??? Wczoraj przeze mnie wspominany Alexander MAJOROV ze Szwecji. Gdyby nie kłopoty z 3Lo - byłoby całkiem bezbłędnie :)

Niestety nasz rodak - Kamil Białas - spadł z 23 na 24 miejsce zamykając całą stawkę.Adelina SOTNIKOVA

Short u Pań zakończył się podobnie jak u Par Tanecznych. Dwie Rosjanki na czele. Tj Adelina SOTNIKOVA - z dorobkiem 59,5 punktów. Piękna artystyczna strona piruetów i dobrze ocenione skoki solo dały taki rezultat i to wszystko zaledwie w wieku 14 lat - Rosja pokłada w niej wielkie nadzieje.  
Elizaveta TUKTAMISHEVA

Druga Rosyjska czternastolatka - Elizaveta TUKTAMISHEVA - również zachwyciła sędziów swym występem i uzyskała 58,60 punktów. Na miejscy trzecim z dorobkiem punktów 56,80 znalazła się Amerykanka Christina GAO, a tuż za nią kolejna Rosjanka  

Polina SHELEPEN - która uzyskała 56,58 punktów, za swój bezbłędnie wykonany program, a jedynie przegrała z Amerykanką notą za komponenty.


Agnes Zawadzki

 Ale co to się podziało w FP??? Niby na pierwszy rzut oka podium  nie zmieniło się aż tak bardzo (dwie rosjanki na czele zmedalem złotym i srebrnym a amerykanka na miejscu trzecim - brąz), ale występująca najwcześniej Christina GAO, pozostawiła drogę otwartą dla rywalek i na pewno pełna obaw oglądała co zdarzy się później i inne konkurentki wyprzedziły ją w samym FP, ale bezpośrednio zagrażająca Polina SHELEPEN - wykonała swój program. hmmmmm no tragicznie skoro uplasowała się w efekcie na miejscu siódmym. Gdy już wydawało się, że  Ch. Gao zdobędzie brąz występująca jako ostatnia jej rodaczka Agnes Zawadzki występem pokonała rywalki i awansowała z 5 miejsca na 3. Ameryka musi się cieszyć, że zdobyli brąz lecz Christina Gao mniej .To już rozstanie się z Juniorami w tym sezonie, ale nie z łyżwiarstwem a ściśle mówić z zawodami ponieważ już od 23.03.2011 Tokyo gości najlepszych na świecie Seniorów!!!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.