piątek, 4 marca 2011

Zawodnicy pokazali co potrafią....

Wczorajszy dzień miał się tak:

K. Messing

Keegan MESSING (USA) - 72,58 prowadzi po programie krótkim, przed drugim Artur DMITRIEV z Rosji (68,91) oraz trzecim Kanadayjczykiem Andrei ROGOZINE (67,27). Panowie pokazali solidnie wykonanego 3A oraz 3Lo chociaż Keegan miał problemy. Co do kombinacji Amerykanin pokazał, że już potrafi skakać 3Lz+3T, a Rosjanin ma jeszcze minimalne problemy natomiast A. Rogozine skoczył schludną kombinację 3F+3T.

Początkowa "dziesiątka" pokazała, że program można wykonać bez upadków i to się ceni. A w niej znalazł  się m.in. czwarty Alexander MAJOROV ze Szwecji - może w końcu ktoś zawalczy w przyszłości o podium ;). Podobna sytuacja ma się do Chińczyka, który jest na miejscu 8 -  
A. Rogozine
Han YAN, pary sportowe mają swoich czołowych i wybitnych reprezentantów to i czas poszerzyć krąg. Abzal RAKIMGALIEV (miejsce 9) z Kazahstanu może też rozpromuje ten sport wśród swoich krajanów.

A. Dmitriev


Jak dla mnie to prawdziwą niespodzianką jest niska lokata dwóch pozostałych Rosjan Zhan BUSH (miejsce 10) oraz Gordei GORSHKOV (miejsce 14), no ale to może kwestia ich debiutu i moich wysokich wymagań co do umiejętności tych zawodników, a tu prawda jest taka, że nie każdy może być od razu pierwszym :) Natomiast nasz debiutujący Polak Kamil Białas znajduje się na miejscu 23 i to na szczęście dało mu awans do FS. Chociaż elelemty skokowe zawiodły - a wykonywal kombinację 3Lz+2T oraz 2A.
Występujący zarówno na mistrzostwach Europy w seniorach i mogący jeszcze występować w juniorach Jorik HENDRICKX (BEL) otrzymał wczoraj niższą ocenę za swój SP niż to mialo miejsce w styczniu. A szkoda, że mu się nie powiodlo pobić season best, bo zapowiadał się na bardzo dobrego łyżwiarza. Narazie wśród Juniorów jest 13.

Innych narodowościowych niespodzianek nie znalazłam ;)

Wśród Par Sportowych, Chińczycy Wenjing SUI / Cong HAN, nikomu nie pozwolili odebrać sobie tytułu. Chociaż mieli początkowo paskudne błędy w elementach skokowych, wliczając upadek. Ale posypany program Japończyków - Narumi TAKAHASHI / Mervin TRAN - umożliwił im obronę złota. Natomiast Japończycy spadli na pozycję brązową - ale to wszystko dzięki kolejnym nieudanym występom pozostałych par.

Wielkimi bohaterami okazali się srebrni medaliści Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV z  Rosji jako jedni z nielicznych wykonali swój program efektownie ustrzegając się groźnych błędów - chociaż 2A - nie mógł być wysoko oceniny.
M. Klatka i R. Chruściński
Inną zasłużoną parą jest Ashley CAIN / Joshua REAGAN (USA) która awnasowała z miejsca 8 na 4 - Brawo!!! Chociaż nie bylo bezbłednie, ale wczoraj wszystkie pray zaliczała liczne mniejsze lub wieksze podknięcia, że aż się wierzyć nie chce widząc tyle ujemnych punktów. Nasza para M. Klatka i R. Chruściński w efekcie zajeli mijesce 14.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.