piątek, 24 sierpnia 2012

Juniorzy po swoich krótkich występach

 Podsumowanie pierwszej części konkurencji zawodów z cyklu Junior Grand Prix.

Po pierwszej części konkurencji wśród pań prowadzą: Elena Radianova, Uliana Titushkina oraz Rika Hongo. To właśnie te panie najlepiej spisały się w obowiązujących na ten sezon 7 elementach, czyli:
- kombinację skoków, (panie mogą skakać 2-2)
- 2A,
- 3 lub 2F - po krokach lub elementach łączących,
- sekwencję kroków,
- 3 piruety tj. Layback Spin (czyli piruet  z odchyleniem tułowia), kombinacja piruetów, ze zmianą nogi i skok do piruetu w pozycji wagi.

Panowie, którzy najlepiej wystartowali to Boyang Jin, Ryuju Hino i Jason Brown. A przed nimi stało wyzwanie wykonania 7 elementów:
- sekwencja kroków,
- piruet siadany ze zmianą nogi,
- kombinacja piruetów ze zmianą nogi,
- skok do piruetu w pozycji wagi,
- 3 lub 2 F po krokach lub elementach łączących,
- 2 lub 3 Axel,
- kombinacja skoków (2-3, 3-3)

Natomiast pary taneczne zakończyły short dance w kolejności Valeria Zenkova / Valerie Sinitsin, Gabriella Papadakis / Guillaue Cizeron i Madeline Edvards / Zhao Kai Pang.

W tym sezonie Juniorzy tańczą do rytmów blues'a (z dwiema obowiązkowymi sekwencjami blues'owych kroków) z domieszką rytmów swing'a i hip hopu. W swych programach muszą wykonać pięć obowiązkowych elementów, oprócz wspomnianych sekwencjach, w programie musi  znaleźć się miejsca na krótkie podnoszenie, sekwencja kroków w rozdziale, oraz sekwencja Twizzli. Nadprogramowo można włączyć piruet taneczny.

Szczegóły wygranych poniżej.

Programy/Tańce Krótkie 


Panie w Shorcie

Czwartkowe zawody rozpoczęły panie. W swoim programie krótkim najlepiej spisała się Elena Radianova z Rosji, która poprawnie wyskakała kombinację 3Lz+3T, 3F oraz 2A. Aż chciałoby się napisać 3 A ;). Piruety zostały bezkonkurencyjnie wyniesiona na poziom czwarty, a sekwencja kroków na poziom trzeci. Za SP, który tańczyła do dźwięków - The fifth element -  zgromadziła 61,15 punktów. I postawiła wysoką poprzeczkę przed swoimi rywalkami. Na drugim miejscu znalazła się jej rodaczka (widać, że Rosjanie szykują swoje juniorki na podbój łyżwiarskiego świata) - Uliana Titushkina - program z błędem w piruecie i dorobkiem (już nie tak spektakularnym) ;) 53,62 punktów, ale za to z poprawną kombinacją 3Lz+3T. Dla porównania Elena za taką samą kombinację uzyskała 11,20 pkt. a Uliana 10,20. Uliana, za elementy poza skokowe otrzymała jeden poziom czwarty za imponujacy piruet z odchyleniem tułowia. Chociaż komponenty do muzyki Teheran 43, otrzymały słabsze oceny niż zawodniczki niżej sklasyfikowane to druga lokata robi wrażenie. Podobnie, tańcząca do utwory Samason i Delilah, czyli Rika Hongo z Japonii za swój SP uzyskała słabszą notę za komponenty, a za całość ułamki mniej niż Uliana, czyli 53,16. Rika również wykonała kombinację trzy-trzy, chociaż wybrała Toeloopy. Japonka uzyskała poziom czwarty w kombinacji piruetów i jakby nie patrząc nieco lepsze oceny za komponenty niż Rosjanka.


Na miejscu czwartym i piątym po SP uplasowały się dwie Amerykanki. Ashley Cain (51,31) oraz Vanessa Lam (48,40) - która pokusiła się na kombinację z 3Lz - niestety zakończonym upadkiem. Szósta natomiast jest Julianne Seguin (CAN / 47,05).

Genialny program


Panowie w Shorcie

Wśród panów po pierwszej części konkurencji (Short Program) najwięcej punktów zdobył Boyang Jin (CHN). Jin wyskakał na samym początku programu 3A, za raz po nim kombinację 3Lz+3T oraz 3F - za który niektórzy sędziowie obniżyli ocenę za jakość wykonania. Za skok do piruetu oraz ich kombinację uzyskał poziomy czwarte, a za piruet siadany i kroki poziomy trzecie. Za program do muzyki Maid Swing uzyskał 62,98 pkt. Za Chińczykiem, czyli na drugim miejscu uplasował się Ryuju Hino (JPN). Na jego szczęście przemawia niska dyspozycja rywali, bowiem piąty zawodnik finału GP 2011, sam popełnił wiele błędów. 59,70 - to jego wynik przy poprawnej kombinacji 3Lz+3T oraz słabym 3A i 3F. Swój short wykonywał do muzyki Ta TaKu. Na trzecim miejscu (równie szczęśliwie) swój SP, zakończył Jason Brown (USA) - czyli zwycięzca zeszłorocznego Finału GP. Zaczął poprawnie od 3A, by potem wkradło się kilka błędów - kombinacja 3Lz+3T z błędną krawędzią, słabszy 3F (sędziowie dopatrzyli się takiego, że aż poodejmowali 3 pkt). Podobnie rzecz się ma w elementach poza skokowych same skrajności - o dziwo na początku wspaniały piruet w pozycji wagi, gorszy siadany, później znów piękna sekwencja kroków (poziom 4) i na koniec, mimo, że praktycznie wykonał kombinację, to jednak nie do końca z regulaminem stąd w ocenie widnieją kreski równoznaczne z brakiem kombinacji piruetów. Tak to wyglądało jego "Question of U" A ja się pytam - Czy ktoś to rozumie??

Czwarte miejsce po Shorcie należny do Hariossona Choate (USA / 57,67), piąte - już ze znaczną stratą - do Ivana Pavlova (UKR / 52,73), a szóste Rosjanina Alexandra Petrov'a  z dorobkiem 51,74, który powinien wziąć przykład z pań i być w pierwszej a nie drugiej trójce ;).
 Pary Taneczne i ich short Dance

W piątek dalszy ciąg Shortów, czyli Short Dance.

Najlepiej spisali się Valeria Zenkova i Valerie Sinitsin (RUS). Za swój short dance zgromadzili 52,91 punktów. Ich pierwsza sekwencja kroków została oceniona na poziom 4 a druga na 3. Ponad to za krótkie podnoszenie również otrzymali najwyższy poziom, za Twizzle poziom trzeci, a za sekwencje kroków wykonanych osobno zaledwie poziom pierwszy.  Do swojego blues'a dołączyli jeszcze rytmy swing'a. Drudzy w tańcu krótkim, z niewielką stratą do liderów, zostali Francuzi Gabriella Papadakis / Guillaue Cizeron z dorobkiem 52,55. Za podnoszenie uzyskali poziom czwarty, Twizzle - trzeci, kroki osobno - drugi, ale jedna z obowiązkowych sekwencji kroków blues'owych pozyskała zaledwie poziom pierwszy. Podobne poziomy wywalczyli zajmujący trzecią lokatę Kanadyjczycy, Madeline Edvards / Zhao Kai Pang chociaż z tą różnicą, że im sędziowie przyznali poziom czwarty jeszcze za Twizzle. Jednak w sumie uzyskali 46,53 punkty, a to za sprawą oceny wykonania. Sędziowie uznali, że program wykonali czysto, ale bez rewelacji i przyznali po prostu większość zer.

Miejsce czwarte przypadło Victoria Hasegawa / Connor Hasegava (CAN)z dorobkiem 45,68. Tuż za nimi jest duet Rosyjski Sofia Evdokimova / Egor Bazin z wynikiem 45,29. A pierwszą szóstkę zamykają Daria Korotitskaia / Maksim Spodirev (UKR) z równym wynikiem 45,00.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.