sobota, 18 sierpnia 2012

Lekcja łyżwiarstwa nr 14

Sezon 2012/2013 wprowadził pewną znaczącą zmianę, a mianowicie element pod nazwą Choreograficzna Sekwencja zastąpi ona dotychczasowe elementy tj. choreograficzną sekwencję kroków (mężczyźni) i choreograficzną sekwencje spiral (kobiety) w programie dowolnym.

Do tej pory zawodnicy i zawodniczki wykonywali kroki/spirale o stałej wartości GOE, ale żeby nie dochodziło do niejsaności w tym sezonie mamy zagadkowo brzmiącą Choreograficzną Sekwencję - wyjaśnienie wydaje się dość proste - składa się z wszelkiego rodzaju ruchów, jak kroki, obroty, spirale, arabeski, monda, wypady Ina Bauers, spirala węgierska, skoki nie z listy, wirujące ruchy itd.

Sekwencja Choreograficzny dla Kobiet i dla Par Sportowych w sezonie 2012/2013 musi zawierać co najmniej jedną spiralę (ale nie wymach) o dowolnej długości. Sekwencja rozpoczyna się od pierwszego ruchu i kończy się z ostatnim ruchem łyżwiarza. Rysunek nie jest ograniczony, ale sekwencja musi w pełni wykorzystywać powierzchnię lodu. Jeśli ten wymóg nie jest spełniony, sekwencja nie będzie miała żadnej wartości. Choreograficzna Sekwencja musi być wykonane później niż sekwencja kroków. Jak już się praktykowało

Choreograficzna Sekwencja ma wartość bazową i będzie oceniana przez sędziów tylko w GOE.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.