sobota, 25 sierpnia 2012

Programy dowolne we Francji

Po dwóch częściach konkurencji w końcu rozdano medale!!! Wiele zawodniczek i zawodników otrzymało cenne punkty. Jak przewiduje regulamin, dziesięć pierwszych solistów, solistek oraz osiem par (tanecznych/sportowych) otrzymują odpowiednio do zajmowanych miejsc punkty. Panie/Panowie od 15-1, natomiast pary od 15 do 3.

Nim jednak rozstrzygnie się kto wskoczy na punktowane pozycje, musi zakończyć się drugi etap zawodów czyli programy/tańce dowolne.

Rywalizacja zawsze budzi sporo emocji, gdy łyżwiarz / łyżwiarka zajmując dwa razy trzecie miejsce w sumie wygrywa całe zawody. Achhh ten dreszcz emocji. By nie było wątpliwości wszystko opisane jest poniżej.

Programy / Tańce Dowolne

W tym sezonie Juniorki (solistki) mają za zadanie najlepiej wykonać 11 elementów:
- 7 skoków, w tym dopuszczone są 3 kombinacje sekwencje (dwie z dwóch skoków i jedna złożona z trzech). Wśród skoków musi być Axel,
- 1 sekwencja kroków,
- 3 piruety: kombinacja, skok do piruetu (kombinacji) oraz taki utrzymany w jednej pozycji;

Soliści wykonują 12 elementów, czyli 8 pozycji skokowych, podobnie jak u pań dozwolone są trzy kombinacje/sekwencje oraz program musi zawierać Axla,
- 1 sekwencję kroków,
- 3 pozycje można by ująć "piruetowe", (kombinację ze zmianą nogi, skok do piruetu (lub ich kombinacji), piruet w jednej pozycji);

Natomiast pary taneczne mają za zadanie wykonać:
- 1 krótkie i 1 długie podnoszenie (lub 3 różne, krótkie podnoszenia),
- 1 podnoszenie choreograficzne,
- 1 piruet taneczny,
- 1 sekwencję kroków w trzymaniu wykonane po prostej
- 1 sekwencję kroków w trzymaniu wykonanej po kole lub serpentynie,
- 1 synchroniczne Twizzle; W piątek jako pierwsze swoją rywalizację zakończyły panie, Elena Radianova bez wątpienia utrzymała swoją pozycję liderki. Przy pozostałych miejscach zaszło kilka zmian.

Punktowana "dziesiątka" pańFree Program pań

Najlepszą bez najmniejszego wątpienia jest Elena RADIONOVA (RUS). Za swój program dowolny uzyskała 116.64 pkt. Do muzyki  And Finally I Love You wykonała kombinację 3Lz+3T, później przeszła do 3F i 3Lo+2T, w swoim programie wyskakał jeszcze 2A, 3Lo i trójkombinację 3S+2T+2Lo, a za dwa piruety otrzymała poziomy czwarte. Sekwencja kroków i kombinacja piruetów ze zmianą nogi przyznano poziomy trzecie. Całości imponująca, utrzymana w dynamicznym tempie, bez cienie tremy na pewno porwał i sędziów i publiczność.
Na drugie miejsce zarówno w programie dowolnym jak i w całości konkurencji awansowała Rika HONGO (JPN), za interpretację Jeziora łabędziego wywalczyła - 96.22pkt. W swoim programie z małymi błędami i upadkiem (przy 3Lo), wykonała prawidłowo trójkombinację 3F+2T+2T, 3F czy 3S, a także bez błędnie skoczyła sekwencję 3S+2A. Słabiej niestety wyszły jej komponenty co skutkowało niską oceną.
Choć w samym programie dowolnym zajęła trzecie miejsce, to po dwóch częściach konkurencji nie udało jej się wskoczyć na podium, a mowa tu o Vaness'ie LAM (USA) i jej dorobku 92.49.  The Artist, w którym się zaprezentowała zawierał poprawne piruety, kroki oraz dwa skoki 3T, 3F bowiem reszta skoków (kombinacji) z problemami i 2 upadkami.
Miejsce trzecie na podium uratowała Uliana TITUSHKINA (RUS). Jej program dowolny przegrał z programem Lam, ale 90.30 wystarczyło by znaleźć się na medalowej pozycji. W Kyuushutsu, poprawnie wykonała trójkombinację: 3F+2T+2Lo, 2A, no i może jeszcze ten 3S nie był najgorszy. Piruety uzyskała głównie poziom trzeci (jak i kroki), chociaż ich kombinacja ze zmianą nogi zaledwie poziom pierwszy.

Spadek (z czwartego na piąte) zaliczyła Ashley CAIN (USA) z dorobkiem 85.20 za program dowolny, natomiast Yura MATSUDA (JPN) awansowała z dziewiątego na szóste. Jej wynik z programu dowolnego to 78.43.

Sobota należała do panów i par tanecznych.


Panowie zakończyli rywalizację z Boyang'iem na czele i zmianami w dalszej części listy.

Punktowana "dziesiątka" panów


Program dowolny panów.
Boyang JIN (CHN) za program dowolny wykonywany do Chaplina - uzyskał 131.15 pkt. Bez problemu wykonał 4T, inne skoki też wydawałby się być czyste, jedynie Lutz sprawia mu problemy. Pokusił się na trójkombinację, ale na jego nieszczęście Toolopa wykonał poza rotacją (3Lz + 3T + 2T). Na zakończenie programu wykonał kombinację piruetów, ze zmianą nogi za którą uzyskał najwyższy poziom.
Jason BROWN (USA) nie był to najlepiej wykonany program, wkradło się wiele błędów i stąd ocena 126.4, drugi jest chyba dzięki słabszej dyspozycji rywali. Skupiając się na plusach, Liebestraum, na pewno wyszły mu 3F i 2A, kombinacja już na koniec programu zawierająca dwa skoki 2A+2T, piruety za które otrzymał poziomy czwarte oraz sekwencja kroków (poziom 3). Również zaryzykował trójkombinacją, ale również nie należała do najlepiej wykonanych, bo sędziowie dopatrzyli się, albo nie dopatrzyli się właściwej rotacji (jego kombinacja to 3F+3T+2T). O Jasonie można powiedzieć, że pomimo słabszej techniki skoków, deklasuje swoich rywali pod względem komponentów, będąc lepszym o prawie 10 punktów od pozostałych zawodników.
Ryuju HINO (JPN) wprawdzie lepszy technicznie (choć bez trójkombinacji) od Amerykanina ale jednak zabrakło by utrzymać swoją drugą lokatę. Za Robin Hood'a uzyskał - 121.91pkt, w którym czysto udało mu się wykonać kombinację 3A+3T, 3Lz+3T, 2A, szkoda, że ten 3Lz zakończył się upadkiem. Za skok do kombinacji piruetów i za piruet siadany otrzymał poziomy czwarte, natomiast za kroki i kombinację piruetów poziomy trzecie.

Po za podium znaleźli się podwójnie czwarty (bo po SP i po FP) Harrison CHOATE (USA) z dorobkiem  112.03 za swój program dowolny, uzyskany dzięki ładnym piruetom (aż dwa znich na poziomie 4) i na pewno dzięki udanemu 3Lz. Za sam program dowolny  Mikhail KOLAYDA (RUS), uzyskał 108.71i była to piąta ocena zawodów. Wcześniej zajmował ósme miejsce, więc udało mu się w sumie awansować na miejsce szóste. Jendnak dwa upadki nie świadczą o jego najwyższej dyspozycji. Podobnie jak Alexander PETROV (RUS), który w ocenie za FP (107.94) byłby na miejscu szósty, ale jak wiadomo liczy się suma także może cieszyć się z awansu, choć już mniej z dwóch upadków. 

Pary Taneczne i ich tańce dowolne.

Punktowana "ósemka" par tanecznych

W konkurencji par tanecznych zarówno w tańcu dowolnym jak i w całości zwyciężyli gospodarze Gabriella Papadakis / Gullaume Cizeron (FRA). Sędziów tak zachwyciły elementy, że przyznawali poziomy czwarte jak natchnienie. Za sekwencję Twizzli, za podnoszenia i piruet. Nie oszczędzali też na komponentach :) to dało im wynik 78.88 i możliwość awansu.
O mniejszym szczęściu mogą mówić Valeria Zenkova/ Valerie Sinitin (RUS). W ich przypadku sędziowie nie byli tak hojni, poziom czwarty uzyskali tylko za jedno podnoszenie. Reszta to poziomy trzecie a nawet drugie. Co w konsekwencji dało im ocenę 72.03 i spadek ze złotej na pozycję srebrną. Bez zmian miejsca zachowali się Madeline Edwards / Zhao Kai Pang (CAN). Za taniec dowolny uzyskali 67.20 i aż trzy poziomy czwarte (za dwa podnoszenia i piruet taneczny). 

Bez medali, ale za to z punktami rywalizację zakończyli i awansujący z miejsca szóstego Daria Korotitskaia / Maxim Spodirev (UKR/66,23). Utrzymujący się na miejscu piątym Sofia Evdikimova / Egor Bazin (RUS/ 65,62).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.