niedziela, 14 grudnia 2014

FGP 2014: Pary Sportowe

Sześć najlepszych par obecnego sezonu stanęło do rywalizacji o medale Finału Grand Prix 2014/15.

Niekwestionowanymi zwycięzcami stali się Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN / 220.72). Na drugim miejscu uplasowali się Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS / 213.72), a na trzecim Wenjing SUI / Cong HAN (CHN /194.31).

Po za podium znaleźli się Cheng PENG / Hao ZHANG (CHN / 191.79), Xiaoyu YU / Yang JIN (CHN / 187.79) i Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS / 184.54)


W Finale Grand Prix, gdzie spotykają się najlepsi z najlepszych skupię się bardziej na propozycjach programowych niż na samej technice.


SHORT PROGRAM

1. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) 74.50
Un peu plus haut  Ginette Reno
- Meagan to typ sportowca, fighterki, wojowniczki, Erickowi natomiast bliżej jest do typu natchnionego artysty, razem stanowią wspaniałe, nietuzinkowe i niedoścignione w swej indywidualności połączenie. Przez to liryczny podkład programu intryguje i zachwyca.W tych kilku minutach zawarte są niebanalne pokłady emocji, a także dwa 3Lutze ;). Duet po raz pierwszy w swojej karierze uzyskał też "10" w komponencie - choreografia BRAWO!

2. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) 72.33
Przyczajony tygrys, ukryty smok - Tan Dun i  Dom latających sztyletów (soundtrack)
- W tym sezonie sięgnęli po ścieżki dźwiękowe z dwóch Chińskich filmów. Nietuzinkowe i ekstrawaganckie stroje dodają mocnego charakteru, a awangardowe, odważne i trudne elementy (nie tylko te obowiązkowe, ale i te które służą nadaniu odpowiedniego wyrazu programowi) intrygują oraz tworzą świeży i efektowny klimat inspirowany chińskimi legendami. Rosjanie udowodnili też, że nie zamierzają pozostawać w tyle i do programu włączyli 3wyrzucanego Lutza.

3. Wenjing SUI / Cong HAN (CHN) 66.66
Stray Cat Strut - Brian Setzer
- odważni w elementach, żywiołowi, pełni pasji. Dobór muzyki i kapitalny taniec przykuwa i bawi. Rewelacyjne tempo, genialny pomysł na choreografię w rock'n'rollowym stylu. Mocnym punktem programu jest 3 twist oceniony na poziom 4.

4. Cheng PENG / Hao ZHANG (CHN) 62.71
Arabian Dance (Dziadek do orzechów) - P. Czajkowski
- ich piękne stroje w soczystej barwie (ona róż, on niebieski) przykuwają uwagę. Nastrojowa muzyka wypełniona zostaje brawurowym tańcem i zróżnicowaniem elementów łączących.

5. Xiaoyu YU / Yang JIN (CHN) 62.46
Yulunga (Spirit Dance) - Dead Can Dance
- dobrze opracowane kostiumy korespondują z wybraną muzyka. W programie tworzą aurę niepokoju, obawy i tajemniczości.

6. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS) 55.97
Méditation z“Thaïs” - Jules Massenet
- to powabna, pełna wysmakowanych ruchów propozycja przedstawienia symfonii z opery, gdzie akcja toczy się na pustyni. Wybrany fragment zawiera bogactwo ozdobników, ale wyważoną i dobrze wkomponowaną w choreografię. Pomimo, nie najlepszej techniki w Barcelonie i tak stworzyli przejmujący klimat tańca.


FREE PROGRAM


1. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) 146.22
Neutron Star Collision, I Belong to You (z "Samson and Delilah") , Uprising - Muse
- ponownie odznaczają się własnym indywidualnym stylem. W cudowny sposób łącząc siłę i żywiołowość Meagan ioraz liryzm i patetyczności Ericka. Wykorzystanie utworów grupy Muse ukazuje wszechstronność i różnorodność umiejętności zawodników. Wspaniałe ruchy, ekspresja, niebanalna choreografia stanowi nadzwyczajne widowisko. Nie można zapominać też o zapierającym dech 4wyrzucanym Salchowie!!!

2. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) 141.39
Tu vas me detruire, Bohemien, Danse Mon Esmeralda (z "Notre Dame de Paris") - Richard Cocciante
- pełna nostalgii, melancholii i wzruszeń propozycja programu dowolnego. Rosjanie dzięki wysublimowanej pracy ciała oraz pełnym wykorzystaniem miejsc na elementy łączące przedstawiają kunsztowny i dojrzały taniec. Estetyka wykonania oraz niezwykła interpretacja tworzy wzruszający i porywający klimat. W dużej mierze zachwycają kombinacjami piruetów (poziom 4).

3. Cheng PENG / Hao ZHANG (CHN) 129.33
Allegretto  Piano Trio - Dmitri Szostakovich
- w dużej mierze to partnerka wysuwa się na pierwszy plan. Delikatna, lekka i zwiewna nadaje malowniczy obraz towarzyszącym dźwiękom. Ma się wrażenie, że Ch.Peng jest taką spadającą kropelką. Razem z partnerem tworzą poetyczny klimat. Jako jeden z nielicznych duet ten prezentuje poczwórnego twista.

4. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS)
128.57
Manfred Symphony - P. Czajkowski
- podobnie jak w SP, sięgnęli po symfonię, ale tym razem przez taniec przekazują atmosferę niepokoju, tragizmu, trwogi. Ten duet już nie raz pokazał (i tak jest teraz), że mają doskonałe wyczucie klasyki. Porywająca interpretacja oraz kunsztowne ozdobniki stają się maestrią w każdym momencie programu.

5. Wenjing SUI / Cong HAN (CHN) 127.65
Francesca da Rimini, Fantasy, Orchestra Op. 32 - P.Czajkowski
- niebywała umiejętność przekazania emocji. Nieprzenikniona, enigmatyczna i zachwycająca interpretacja. Mimo młodego wieku, szukają własnych rozwiązań na choreografię, czy doboru elementów łączących.

6. Xiaoyu YU / Yang JIN (CHN) 125.08
Humility and Love (z "Creation" soundtrack)
- to spokojna, subtelna a nawet smutna propozycja. Ich taniec daje wrażenie kruchości, dlatego ogląda się go niemal w bezruchu czując jego ulotność.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.