piątek, 18 grudnia 2015

Grudniowe ISU Challenger Series

W grudniu odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody, gdzie można było uzyskać minimum kwalifikacyjne i punkty rankingowe w Challenger Series.

W Chorwacji między 2 a 5 grudnia na Golden Spin do rywalizacji stanęło  23 solistów, 16 solistek, 12 par sportowych i 7 tanecznych.

Złoto zdobyli odpowiednio Denis TEN (KAZ), Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS), Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) oraz Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA).

źródło: Olimpiada 2014

Najliczniej obsadzoną konkurencją była konkurencja solistów. Na 23 panów najlepszym okazał się Denis TEN (KAZ). Nota 276.39 to wynik za dwa najlepsze programy zawodów. Short jak i free zawierały elementy poza-skokowe na poziomie 4, kombinacje 4T+3T. Ponadto program dowolny zawierał poczwórnego Toeloopa solo, a także cztery czyste skoki potrójne.

Na drugim miejscu z dorobkiem 237.87 pkt. i próbą 4Lz uplasował się Adam RIPPON (USA). A w ostatecznym rozrachunku ostatnie miejsce na podium zajął Adian PITKEEV (RUS / 223.68).

Zaplanowany start miał także Michal BREZINA (CZE), jednak ostatecznie wycofał się z rywalizacji.

źródło: sports.ru
Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS / 201.33) z piorunująca przewagą pokonała piętnaście pań. M.in. Elizabetę TURSYNBAEVĄ (RUS / 176.33 / miejsce drugie), Karen CHEN (USA / 175.35 / miejsce trzecie), Alenę LEONOVĄ (RUS / 173.24 / miejsce czwarte), Angelę WANG (USA /163.41 / miejsce piąte) czy Adelinę SOTNIKOVĄ (RUS / 159.80 / miejsce szóste).

Złota medalistka  w programie krótkim wykonała 3 Axla, 3 Lutza i kombinację 3T+2T. natomiast w dowolnym, znacznie lepszego niż w shorcie, potrójnego Axla, urozmaiconą trójkombinację składająca się z 3Lz+2T+2Lo oraz szereg trudnych skoków tj. 3F, 3Lz, 3T+2T i 2A.

W konkurencji par sportowych na dwóch pierwszych miejscach stanęły duety z Rosji. Zwycięzcy - Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS / 192.22) - w programie krótkim zaprezentowali wspaniałe elementy poza-skokowe (w tym potrójnego twista na poziomie 4) oraz 3T solo oraz potrójnego wyrzucanego Rittbergera. W dowolnym powtórzyli sukces 3twista na poziomie 4, pięknych i trudnych piruetów, a także potrójnego wyrzucanego Rittbergera. Kilka usterek w samym programie dowolnym plasowało ich na miejscy drugim, ale łączna nota wystarczyła na najwyższy stopień podium.

Srebrny medal wywalczyli Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV (RUS / 183.88). Natomiast brąz Tarah KAYNE / Daniel O'SHEA (USA / 174.96). Amerykanie na miejsce trzecie awansowali aż z miejsca szóstego jakie zajmowali po shorcie. Najlepszy program dowolny oraz nota 119.38pkt pozwoliła im na spektakularne wejście na podium.

Na tafli w Zagrzebiu wystąpili także Marcelina LECH i Aritz MAESTU (ESP), którzy  z notą 105.88 zajęli 11 miejsce.

źródło:neveitalia.it
Siedem z ośmiu zaplanowanych duetów tanecznych zaprezentowało swoje przepiękne tańce. Najlepszymi ze znaczną przewagą po dwóch częściach zawodów okazali się Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA). Na zawodach GP przekraczali oceny 150 pkt, w Warszawie zdobyli 169.72, a Zagrzebiu znów poprawili swój rekord  i uzyskali rekord życia równy 172.28 pkt.

Srebro wywalczyli Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA/ 153.06) a brąz Tina GARABEDIAN / Simon PROULX-SENECAL (ARM / 127.92). Na czwartym miejscu z identycznym dorobkiem 127.92 pkt uplasowali się Emi HIRAI / Marien DE LA ASUNCION (JPN). O takiej pozycji zadecydował wyższy wynik za komponenty w tańcu dowolnym (zgodnie z RULE 353).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.