Four National Championships 2016 wyłoniło Mistrzynie i Mistrzów Polski.
W kategorii solowych zostali nimi Aleksandra Rudolf i Igor Reznichenko.

Nasz najlepszy mistrzowski duet, Natalia Kaliszek i Maksym Spodiriev,
na zawodach w Trzyńcu zdobyli 149.26 pkt.

Trzeba pamiętać, że podczas zawodów tworzone są dwie klasyfikacje. Pierwsza dla międzynarodowej rywalizacji 4 Narodów, a druga dla poszczególnych krajów: Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Na liście startowej par tanecznych seniorów zarejestrowały się dwa duety. Federica TESTA / Lukas CSOLLEY (CZE / 160.26) oraz Natalia KALISZEK / Maksym SPODIRIEV (POL). W tej rywalizacji, jak się można było spodziewać, wygrali bardziej doświadczeni, uczestnicy trzech Mistrzostw Europy, czterech Mistrzostw Świata, czy cyklu GP - Czesi.
W Czechach, Natalia i Maksim, zarówno w tańcu krótkim jak i dowolnym ocierali się o swoje rekordy życiowe.

Bardziej obleganą konkurencją były tańce, ale te w kategorii juniorów. Na tafli między 18 a 20 grudnia, zaprezentowało się siedem duetów: trzy z Węgier, trzy z Polski oraz jeden z Czech. I to ci ostatni tj.  Nicole KUZMICH / Alexandr SINICYN (CZE / 132.66) - zdobyli złoty medal. Srebro 4 Narodów, a tytuł Mistrzów Polski Juniorów wywalczyli Aleksandra BORISOVA / Cezary ZAWADZKI (POL / 108.22). Natomiast na trzecim miejscu podium uplasowali się Węgrzy - Kimberly WEI i Illias FOURATI.

Dwa pozostałe duety z Polski: Jenna HERTENSTEIN / Damian BINKOWSKI oraz Elisa SAEZ / Yann THAYLAN zajęły odpowiednio 4 i 7 miejsce. W klasyfikacji polskiej Jenna i Damian wywalczyli srebro, a Elisa i Yann brąz.

Podobnie wysokie, drugie miejsce w rywalizacji 4 Narodów w konkurencji solistów, zajął Igor REZNICHENKO (POL / 183.51). Uległ on jedynie startującemu już przeszło ośmiu lat na ME - Michalovi BREZINIE (CZE / 223.55). Na trzecim miejscu podium uplasował się drugi z reprezentantów gospodarzy, czyli Jiri BELOHRADSKY.

Świeżo upieczony Mistrz Polski  Igor REZNICHENKO w swoim shorcie zaprezentował m.in. solidną kombinację skoków 3Lz+2T, czy piruety na poziomie 4. W programie dowolnym niestety zawiodły skoki, jednak piruety nadal uzyskiwały poziom 4.

Zgodnie z klasyfikacją Polaków, Patrick MYZYK został wicemistrzem Polski.  W rywalizacji 4 Narodów był 4. Pozostali trzej panowie: Krzysztof GALA, Lukasz KEDZIERSKI i Wiktor WITKOWSKI zajęli odpowiednio 7, 10 i 17 pozycje.

Na 20 solistek, to  Nicole RAJICOVA (SVK / 177.05), Ivett TOTH (HUN /157.88) oraz  Fruzsina MEDGYESI (HUN /146.27) stanęły na podium Czterech Narodów. Zwyciężczyni ma już na swoim koncie m.in. 24 miejsce na olimpiadzie 2014, 15 z MŚ 2015 czy 11 z Mistrzostw Europy 2015. Ponadto w tym sezonie startował już na dwóch zawodach cyklu GP, gdzie zajmowała siódme miejsca.

Pięć reprezentantek Polski: Aleksandra RUDOLF, Agnieszka REJMENT, Coleitte KAMINSKI, Oliwia RZEPIEL i Elzbieta GABRYSZAK uplasowały się odpowiednio na 9, 13, 14, 16, 17 miejscu.

Adekwatnie do zajmowanych pozycji tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Aleksandra RUDOLF (110.37). Po słabszym programie krótkim i w konsekwencji 15-tej pozycji w pierwszym dniu zmagań,  zdołała się pozbierać i zawalczyć o lepszą lokatę. Program dowolny z mocnym początkiem zawierającym kombinacje: 2A+2T+2Lo oraz 3S+2T, dał jej ósmą ocenę zawodów.

Podobnie jak u panów, druga w kolejności tzn. Agnieszka REJMENT stała się wicemistrzynią naszego kraju.

Jeśli chodzi o pary sportowe, to swoje umiejętności zaprezentował duet z Węgier. AnnaMarie PEARCE i Mark MAGYAR najlepiej spisali się w końcówce programu dowolnego. W sumie zdobyli 112.76 pkt.

Szczegółowe wyniki są ukryte TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.