wtorek, 11 lipca 2017

IO 2018: Dwie pary z Niemiec

Nikt chyba nie wyobraża sobie olimpiady bez Aliony Savchenko i Bruna Massota (GER). Dzięki ich srebrnej pozycji  z MŚ 2017 i przy niskiej 19 lokacie Minervy Fabienne Hase i Nolana Seegerta  Niemy zdobyły dwa "bilety" do Pjonczangu.


Aliona Savchenko / Bruno Massot 

Aliona razem z poprzednim partnerem - Robinem Szolkowym -  startowała na trzech olimpiadach. Na dwóch ostatnich wywalczyła brązowe medale.

Bruno na swoim koncie ma .... no cóż, utratę miejsca na olimpiadzie, ponieważ  Daria Popova (jego wcześniejsza partnerka) nie uzyskała na czas francuskiego obywatelstwa. Wolne miejsce powędrowało więc do Austriaków.

W przyszłym roku Bruno ma okazję odbić sobie za niespełnione marzenie o igrzyskach. I to jeszcze nie byle jak ;) Nie oszukujmy się, z Darią zajął by najlepiej miejsce w drugiej piętnastce, ale z Alioną... To zdecydowanie inna półka.

Bardzo odważne (prawie jak w dreszczowcu) posunięcie Aliony by do współpracy zaprosić Bruna oraz konsekwentne oczekiwanie na zgodę by mógł reprezentować Niemcy, przyniosły bajeczne rezultaty. 

Startują ze sobą dwa sezony. W poprzednim, tym 2015/16 zapewnili sobie zwycięstwa na własnym podwórku (Mistrzostwa Niemiec i Bawarian Open) oraz dwa zwycięstwa cyklu challengera (w Warszawie i Tallinie). 

Na zawodach mistrzowskich w Europie wywalczyli tytuł wicemistrzów, w świecie uplasowali się trzecim stopniu podium. 

W ostatnim sezonie  jedyny start na zawodach CS (Nebelhorn Trophy),  Rostelecom Cup (GP) i TEB (GP) przyniosły im wyłącznie złota. Niestety był i ból - gdy Aliona skakała 3 wyrzucanego Axla zerwał sobie ścięgno, przez co musieli wycofać się z Finału GP. Podobnie nie możliwy był udział w mistrzostwach kraju.

Powrócili na Mistrzostwa Europy  po raz drugi zdobyli srebro. Natomiast na Mistrzostwach Świata w Helsinkach poprawili swoją pozycję sprzed roku, stając się wicemistrzami świata.

Najlepsze wspólne lokaty duetu:
 • Srebro MŚ 2017
 • Dwa srebra MŚ 2016, 2017
 • Dwa złota z cyklu GP 2016/17
 • Trzy zwycięstwa w challengerze
 • Mistrzostwo kraju 2016

Najwyższy ich wspólny dorobek punktowy pochodzi z MŚ 2017.
 • Za SP - 79.84 pkt.
 • Za FP - 150.46 pkt.
 • Łącznie - 230.30 pkt.
Czym imponują najbardziej w ich cudownie opracowanych i trudnych programach? Chyba tym potrójnym wyrzucanym Axlem. :)

Historia Aliony - TUTAJ
Historia Bruno - TUTAJ


Minerva Fabienna Hase / Nolan Seegert

Na  światowej scenie pojawili się w sezonie 2014/15.  Do tej pory największe sukcesy odnotowali na zawodach z grupy tzw. "Międzynarodowych Zawodów Łyżwiarskich". M. in. posiadają dwa złota z NRW Trophy 2016 i 2017, dwa srebra (Bavarian Open 2016, Sarajevo Open 2016), a także cztery medale brązowe.

Challenger series
Na zawodach CS zadebiutowali w sezonie 2015/16 zajmując dwa szóste miejsca. W sezonie 2016/17 wzięli udział w trzech imprezach tego typu i na Warsaw Cup uplasowali się na trzeciej pozycji. W Finlandii byli siódmi, w Niemczech szóści. 

Zawody mistrzowskie
W Europie pojawili się dwa razy. Pierwszy raz w 2015 roku (zajmując miejsce 11) i teraz w 2017 (zajmując miejsce 12). W Helsinkach (MŚ'17) po programie krótkim z wynikiem 59.76pkt. nie zakwalifikowali się na do finału. I w swym debiucie na 28 par zajęli 19 pozycję.

Ich rekordy kariery to:
 • Za SP - 59.76 pkt. (MŚ 2017)
 • Za FP - 96.13  pkt. (ME 2017)
 • Łącznie - 147.40 pkt. (ME 2017)

Hase / Seegert swoją szansę na Mistrzostwa Świata otrzymali, pośrednio przez rozpad duetu - Mari Vartmann / Ruben Blommaert. Para ta jeszcze na mistrzostwach Niemiec występowała razem, była nawet wytypowana na ME, ale niespodziewanie wycofali się z zawodów. I na początku stycznie ogłoszono rozpad duetu.

Jak podają media Mari Varmann podjęła współpracę z Matti Landgraf i będą trenowani przez Daniela Wende. Ruben Blommaert natomiast ogłosił że jego partnerką została Annika Hocke (tj. trzecią solistką Niemiec). Czy któryś z nowo powstałych duetów zdąży z formą by zająć drugie wolne miejsce na IO? 
Przypomnę, że Mari i Ruben swój rekord kariery ustanowili na 177.04 pkt. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.