poniedziałek, 24 lipca 2017

IO 2018: Jeden duet taneczny z Izraela

Miejsce dla kraju wywalczyli (12 na MŚ) Isabella Tobias / Ilia Tkachenko, więc któż inny mógłby startować na Olimpiadzie.Isabella Tobias / Ilia Tkachenko

Wspólne treningi rozpoczęli wiosną 2014 roku. Ale ze względu na to, że Isabela była obywatelką Litwy, a Ilia Rosji, musieli odczekać ustawową "karencję" i dopiero po upływie roku mogli reprezentować Izrael na międzynarodowej arenie. 

Dwa wspólne sezony przyniosły im: trzy srebra i jedno złoto zawód challengera (na Autumn Classic 2016 byli czwarci), spory awans w rankingu mistrzostw Europy - w debiucie byli 10 (ME 2016), w tym roku już 4 -  oraz stabilną pozycję dwóch 12 miejsc mistrzostw świata. 

W sezon 2016/17 po raz pierwszy wzięli udział w cyklu grand Prix, zajmując odpowiednio na Skate America - 6, a na TEB - 5 miejsca.

Rekordy pary pochodzące z Tallin Trophy 2016/17 (CS) to:
  • 71.35 pkt. za SD
  • 106.45 pkt. za FD 
  • 177.80 pkt. łącznie

Zarówno Isabela jak i Ilia nie są anonimowi w łyżwiarskim świecie. Obydwoje mają za sobą wiele lat startów z rożnymi partnerami. 

Isabela najpierw w juniorach z Otarem Japaridze (GEO) zajęła 14 miejsce MŚJ 2008, później z Deividasem Stagniūnasem (LTU) wiele razy uplasowała się w drugiej dziesiątce MŚ oraz na 17 miejscu IO 2014.

Ilia ma za sobą m. in. pięć sezonów z Ekateriną Raizanową (RUS). W tym czasie para przemieszczała się w obrębie 4 - 6 miejsc ME oraz wokół 10 miejsca MŚ. Niestety duet nie znalazł się w kadrze na IO 2014- zostali zastąpieni parą Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin. 

Teraz może być odwrotnie Victoria zapewne nie dostanie biletu do Korei :(, a Ilia już go ma ;). Ruslan natomiast zrezygnował z amatorskiego sportu, a Ekaterina współpracuje (lub współpracowała ?) z Simone Vaturi (ITA). W każdym razie nie będzie jej w Korei.

Wcześniejsze losy Isabelli TUTAJ
Wcześniejsze losy Ilii TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.