środa, 11 lipca 2018

Grand Prix 2018/19 - DANCE

Wstępna lista par tanecznych wytypowanych do zawodów z cyklu GP, jak zawsze, zapowiada się interesująco. Już w pierwszych zmaganiach czekają nas wielkie emocje, a to za sprawą Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyrieva (POL), którzy pojawią się na Skate America. Na kolejny występ poczekamy do  połowowy listopada i zawodów w Rosji.


W cyklu nie zabraknie niesamowitego duetu Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA), Wicemistrzów Świata 2018 Madison Hubbell /  Zachary Donohue (USA), czy nowych rywali z treningów u Marie-France Dubreuil - duetu Madison Chock / Evan Bates (USA).

Ciekawą rywalizacją będą też potyczki dwóch debiutujących duetów. Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin (RUS) i Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA), bo to o nich mowa, obecnie noszą tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Świata Juniorów 2018, więc dla nich będzie to nie mały sprawdzian dojrzałości ;)

Szkoda, że w cyklu nie zobaczymy mistrzów olimpijskich Tessy Virtue i Scotta Moira (CAN). Także przerwę od startów zrobili sobie Maia i Alex Shibutani (USA) oraz Kaitlyn Weaver  / Andrew Poje (CAN). Ci ostatni zapowiadają powrót na mistrzostwa kraju, rodzeństwo Shibutanich w przyszłym sezonie.

Podobnie europejskie duety takie jak Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) czy Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) nie widnieją w rozkładzie "jazdy" 2018/19. Jednak Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA), czy Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS) jak do tej pory udowodnili, że sprostają wyzwaniom pozostawionym przez kolegów z reprezentacji.


Stan na 28.06.2018

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.