wtorek, 31 lipca 2018

Grand Prix 2018/19 - PAIRS

Wenjing Sui / Cong Han (CHN), Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov (RUS), Vanessa James / Morgan Ciprès (FRA) to duety z największymi szansami nie tylko na kwalifikację do finału, ale i na podium tegoż Finału 2018/19.

Wicemistrzów Olimpijskich 2018 tj. Sui/Han zobaczymy w Finlandii i Japonii, brązowych medalistów MŚ 2018 - James / Cipresa - w Kanadzie i we Francji, a podwójnych mistrzów Europy i Wicemistrzów Świata 2018 - Tarasovą / Morozova - już na pierwszych zawodach w USA. Drugi start zaplanowany mają u siebie w Rosji.

Kto jeszcze włączy się w rywalizację? 

Dobre wyniki posiadają m.in. Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA), Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN), Cheng Peng / Yang Jin (CHN), Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim (USA), czy Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor (AUS). Jednym słowem jest w czym (kim) wybierać.

Zagadką nowego sezonu na pewno są miejsca: Mistrzów Świata Juniorów 2018 - Darii Pavliuchenko / Denisa Khodykina (RUS), czy szybko pnących się po szczeblach kariery Tae-ok Ryom / Kim Ju-sik Kim (PRK).

Obok zagadek jest i niespodzianka sezonu...
Czy ktoś pokusi się na prognozę, gdzie wśród par sportowych odnajdzie się 22 solistka IO 2018 - Xiangning Li?  

Tak, tak Xiangning Li to dotychczasowa solistka, która w tym sezonie będzie próbować sił w duecie z Zhong Xie (CHN). Dla Z. Xie będzie to nie tylko zmiana partnerki z Y. Gao, z którą wywalczył brąz MŚJ 2017 i czwarte miejsce w 2018, ale także przejście do kategorii seniorów. Nowy duet będzie miał szansę "pokazania" na co go stać już na Skate America.

Jak to w sporcie bywa, w cyklu GP odnotowane są także absencje (planowane i nieplanowane). 

Jedna z nieplanowanych nieobecności to brak duetu Xiaoyu Yu / Hao Zhang (CHN). Oficjalnie z powodu kontuzji Xiaoyu. Inne, wynikły z rozpadu par: Julianne Séguin / Charlie Bilodeau (CAN), Kristina Astakhova / Alexei Rogonov (RUS) i Anna Dušková / Martin Bidař (CZE).

Jak wiadomo na zawodach nie zobaczymy także Meaghan Duhamel i Erica Radforda (CAN) i Liubov Ilyushechkiny / Dylana Moscovitcha (CAN), którzy ogłosili zakończenie karier. Ponadto na liście nie pojawili się reprezentanci Niemiec Aliona Savchenko / Bruno Massot czy Valentina Marchei / Ondrej Hotarek (ITA).


ISU: 20.07.2018


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.