wtorek, 17 lipca 2018

Grand Prix 2018/19 - LADIES

Na rozpoczęcie cyklu, o złoto Skate America będzie walczyć debiutująca w poprzednim sezonie, 9 zawodniczka IO 2018 i 6 Mistrzostw Świata 2018 - reprezentantka gospodarzy Bradie Tennell. Czy udźwignie ciężar oczekiwań i zdoła pokonać jedenaście konkurentek?


Swoją szansę na podium S.A. na pewno nie odpuszczą Japonki: Mistrzyni 4 Kontynentów 2018 - Kaori Sakamoto, utytułowana Satoko Miyahara czy dwa razy piąta w cyklu GP 2017/18 - Marin Honda.

W walce o miejsce w Finale oczywiście powalczy spora grupa zdolnych Rosjanek. Evgenię Medvedevę pierwszy raz zobaczymy na Skate Canada (26.10), Alinę Zagitovą tydzień później w Finlandii (2.11), a Marię Sotskovą w Japonii (9.11). Obok nich wysąpią także te, które w przeszłości stawały już na podium GP (tj. E. Radionova i E. Tuktamisheva) oraz ambitne debiutantki - D. Panenkova i S. Samodurova. 

W rywalizacji nie można pominąć reprezentantek USA. Zaczynając od Kren Chen, przez zawodniczki szukające swojej pozycji w rankingu, a na "mających coś do udowodnienia" Mariah Bell i Gracie Gold kończąc. Pisząc "coś" mam na myśli, że nie powiedziały ostatniego słowa w rywalizacji o łyżwiarską dominację.

I co na to wszystko Carolina Kostner (ITA)?

Wśród wielkich nieobecnych znalazły się: Mistrzyni Świata 2018 Kaetlyn Osmond (CAN) i mistrzyni performanc'u Ashely Wagner (USA).


ISU: stan na 28.06.2018Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.