środa, 25 lipca 2018

Grand Prix 2018/19 - MEN

Smutno rozpoczął się sezon w konkurencji solistów. Jak już wiadomo, wstrząsająca wiadomość o nagłej i całkowicie bezsensownej (najprawdopodobniej przez rabunkowy atak), śmierci Denisa Tena (KAZ) zaszokowała cały łyżwiarski świat. 

Reprezentant Kazachstanu miał wystąpić na Rostelecom Cup w Rosji. Jeszcze nic nie wiadomo kto pojawi się w jego zastępstwie. Według mnie powinno zostać puste miejsce... :(

W Rosji nie pojawi się także Maurizio Zandron (ITA), ale to już całkiem inna historia. Powodem, dla którego nie zobaczymy go w cyklu jest planowana zmiana kraju reprezentacji... Maurizio chce być teraz Austriakiem -  więcej po włosku tutaj.

Z wielkich gwiazd nie zobaczymy Javiera Fernandeza (ESP). Ale Yuzuru Hanyu (JPN), Nathan Chen (USA), Boyang Jin (CHN), Shoma Uno (JPN), czy Mikhail Kolyada (RUS) pojawią się na taflach, gdzie rozgrywane będą zawody cyklu GP.

W Finlandii i Rosji po raz pierwszy z międzynarodowymi seniorami zmierzy się Mistrz Świata Juniorów 2018 - Alexey Erokhov (RUS). Alexey skacze 4T i 4S, więc nie powinien zagrozić mistrzom, ale miejsce w pierwszej dziesiątce może już zdobyć ;) Zważywszy, że prowadzi go Eteri Tutberidze.

ISU, 21.07.2018

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.