piątek, 24 sierpnia 2018

Sezon z rekordami...

W związku ze zmianami ocen bazowych niektórych elementów oraz rozszerzeniu skali od - 5 do + 5, wyniki za dotychczasowe programy / tańce nie mogą być porównywane z wynikami uzyskanymi w nowym sezonie. Dlatego od sezonu 2018/19, ISU na nowo będzie notować rekordy kariery. Wcześniejsze - choć niekiedy wyższe - przeszły właśnie do archiwum. 

W praktyce będzie wyglądać to tak, że rekordy sezonu zdobyte z tegorocznego challengera, zawodów GP, przyszłorocznych mistrzostw Europy, świata i 4 kontynentów, staną się rekordami kariery. W następnych latach oczywiście będzie się to zmieniać.

Mamy już tego pierwsze efekty. Wszystkie osiągnięcia z ISU CS Asian Open Figure Skating Trophy 2018 na kartach biograficznych łyżwiarzy, zostały zapisane jako personal best :)

Po "wyzerowaniu liczników" zmiany musiały zajść także na liście światowych rekordów... I tak na przykład Yuzuru Hanyu (JPN) ze swoimi  330.43 pkt. z FGP 2015/16, musiał ustąpić pierwszeństwa Sōta Yamamoto (JPN) i jego 198.92 pkt. z challengera 2018/19 (dodam, że jakby nie patrząc to sam w sobie wynik Soto, jest ładny ;). Podobnie Evgenia Medvedeva (RUS), G. Papdakis / G. Cizeron (FRA) i Aliona Savchenko / Bruno Massot (GER) będą musieli na nowo odzyskać pierwszeństwo. Chociaż nie wiem, czy ci ostatni w najbliższym czasie się pojawią? Także kto inny może przejąć dominację. Jak to w życiu bywa - jest wielu chętnych, a miejsce tylko jedno! To samo "wyzerowanie" dotyczy także kategorii juniorów.

Ale żarty, żartami... bowiem czy z liczbami czy bez, niezmiennie najważniejsze i tak pozostaje to co zawodnicy pokażą na lodzie, czyli to na jakim poziomie przebiegnie całosezonowa rywalizacja. Koniec końców hierarchia sezonu i tak rozstrzyga się na podstawie season's best , a nie na podstawie archiwalnych osiągnięć ;)


Przykłady kart biograficznych po zmianach:

Eun Soo Lim (KOR) 
"Nowe" PB to 184.33 pkt., "stare" - 186.34 pkt.


Starr Andrews (USA) 
"Nowe" PB to 159.76 pkt., dotychczasowe to 172.65 pkt.
I na koniec...
Tae Ok Ryom / Ju Sik Kim (PRK)
 "Nowe" PB to 173.20 pkt., "stare" to 193.63 pkt.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.