piątek, 31 sierpnia 2018

Nowe gwiazdy juniorów

Drugi tydzień, juniorzy walczą o punkty cyklu Junior Grand Prix 2018/19. Jak do tej pory z 15 punktów mogą się cieszyć: Anna SHCHERBAKOVA (RUS), Stephen GOGOLEV (CAN), para sportowa Anastasia MISHINA / Aleksandr GALLIAMOV (RUS) oraz para taneczna Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Nikita NAZAROV (RUS), czyli zwycięzcy JGP Bratislava 2018. Obecnie trwają zawody w Austrii, więc niebawem liczba szczęśliwców, powiększy się. 


Wielu topowych zawodników przeszło do seniorów, a wiele duetów się rozpadło...  to oznacza, jak łatwo się domyślić, że otwierają się szanse na nowych liderów ;)

Jedynie konkurencja pań nie uległa rozproszeniu. Zwyciężczyni zeszłorocznego Finału JGP - Alexandra TRUSOVA (RUS), w tym roku najpierw pojawi się na Litwie. Wicemistrzyni Alena KOSTORNAIA (RUS) walczy w Austrii, a brązowa medalistka Anastasia TARAKANOVA (RUS) najpierw pojedzie do Kanady.

Jednakże najlepszy solista FJGP - Alexei KRASNOZHON (USA) ma już zaplanowane starty w cyklu seniorów. Pierwszy w Finlandii, drugi w Rosji. Na jego "miejsce" czeka już Wicemistrz Finału JGP - Camden PULKINEN (USA), który swoje umiejętności właśnie prezentuje w Austrii i jak przyznaje jego celem jest złoto tegorocznego Finału. Natomiast brązowy medalista Mitsuki SUMOTO (JPN) - na swoim koncie ma już 13 pkt. więc przybliżył się do finałowej kwalifikacji.

Jeśli chodzi o pary taneczne z zeszłorocznego FJGP to nastąpiło sporo zmian... Zwycięzcy A. Skoptsova / K. Aleshin (RUS) i srebrni medaliści Ch. Carreira / A. Ponomarenko (USA), przeszli do seniorów, a brązowi medaliści: S. Polishchuk / A. Vakhnov (RUS) zakończyli współpracę. Teraz mamy dwa nowe duety w składzie: Sofia Polishchuk / Grigory Yakushev (RUS) i Ksenia Konkina / Alexander Vakhnov (RUS). Ci ostatni wystąpią już w Kanadzie.


Dopiero czwarty duet taneczny - Sofia SHEVCHENKO i Igor EREMENKO (RUS), bez żadnych zawirowań, obecnie prezentuje się w Austrii (i jak na razie prowadzi), a piąty duet FJGP - Arina USHAKOVA / M. NEKRASOV (RUS) pakuje się na Litwę.

W parach sportowych również zaszły roszady, ale nie w tych topowych duetach Finału (jak do tej pory ;)). Widoczną zmianą w świecie juniorów, na pewno jest przejście E. Alexandrovskaii / H.Windsora (AUS) i D. Pavliuchenko / D. Khodykina (RUS) - złotych i brązowych medalistów FJGP - do seniorów.

Srebrni medaliści Apollinariia PANFILOVA / Dmitry RYLOV (RUS) pozostali w cyklu, a nawet zdobyli już swoje pierwsze 13 pkt. Następną szansę będą mieć w połowie września w Kanadzie.


Wszystkie zawody juniorów można śledzić na kanale ISU - TUTAJ a ranking TUTAJ
Harmonogram junior grand prix:
22.08 - Słowacja
29.08 - Austria
 05.09 - Litwa- bez par sportowych
19.09 - Kanada
26.09 - Czechy
03.10 - Słowenia - bez par sportowych
10.10 - Armenia - bez par sportowych
06.12 - FINAŁ

Polacy na JGP:
Litwa - Oliwia Rzepiel (POL)
Czechy - solista (POL), solistka (POL) i Oliwia Borowska / Filip Bojanowski (POL)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.