sobota, 18 sierpnia 2018

Sierpniowe łyżwiarstwo

Zwody nowego sezonu zaczęły się już w lipcu. Obok Lake Placid Ice Dance International, Philadelphia Summer International i NRW Trophy (czyli jak to nazywam na potrzeby rozróżnienia ważnych i ważniejszych zmagań) "pozostałych międzynarodowych zawodów" odbyły się także te zaliczane do serii challengera, a dokładnie Asian Figure Skating Trophy. Natomiast już za kilka dni rozpocznie się cykl Grand Prix Juniorów 2018/19. Najpierw zagościmy na Słowacji, później w Austrii.W rywalizacji na Asian Figure Skating Trophy 2018 (CS) wzięło udział 17 solistów, 12 solistek, 6 par tanecznych oraz dwie pary sportowe.

Zaczynając od tych ostatnich kolejność na podium przez cały czas trwania zawodów, nie zmieniła się. Zwyciężyli Cheng PENG / Yang JIN (CHN) z wynikiem 206.42 pkt. PB  przed  Tae Ok RYOM / Ju Sik KIM (PRK) - 173.20 PB.  

Niestety wynik 206.42 reprezentantów Chin nie może zostać uznany jako oficjalny rekord ich kariery, ponieważ konkurencja par nie została zaliczona do serii challengera. Z tego powodu, że wg. regulaminu, aby konkurencja mogła być zaliczona do challengera, na tafli musi spotkać się co najmniej pięć duetów z trzech krajów członkowskich ISU. Reasumując w tym przypadku ważniejsza jest ilość (czyli liczba par dla większego porównania) a nie jakość ;) - pomimo, że ani Peng/Jin, ani Ryom/Kim nie są już "anonimowymi" teamami i w Bangkoku pokazali trudne programy, to jednak zarządzenie jest zarządzeniem.

W związku ze zmianami w SOV wyniki zanotowano jako wyniki karier.

W najliczniej osadzonej konkurencji, solistów podium zajęli przedstawiciele kontynentu gospodarzy.

1. Sota YAMAMOTO (JPN) - 198.92 - brązowy medalista MŚJ 2015
2. Chih-I TSAO (TPE) - 195.40
3. Se Jong BYUN (KOR)  - 193.38

Podobnie i u pań, dominowały zawodniczki z Azji.

1. Eunsoo LIM (KOR) - 184.33  - po raz pierwszy zobaczymy ją na GP (w Rosji).
2. Yuna SHIRAIWA (JPN) - 173.01
3. Mako YAMASHITA (JPN) - 163.45

Jedynie w tańcach na srebrną pozycję wkradło się rodzeństwo Parsons z USA ;). W pierwszej części zawodów nawet przewodziło, ale ostatecznie byli za słabi na duet Wang/Liu.

1. Shiyue WANG / Xinyu LIU (CHN) - 160.54 (PB) - czyli 22 duet z IO 2018.
2. Rachel PARSONS / Michael PARSONS (USA) - 157.13
3. Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO (JPN) - 154.75Sierpień w łyżwiarstwie


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.