czwartek, 24 października 2019

1. Skate America, czyli zaczynamy nowy cykl grand prix

Z Las Vegas złoto wywieźli: Anna Shcherbakova (RUS), Cheng Peng / Yang Jin (CHN), Nathan Chen (USA), Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA).


Część 1: solistki i pary taneczne

Anna Shcherbakova (RUS / 227.76 / PB) chociaż była wymieniana jako faworytka nie miała łatwej drogi do złota. W pierwszym dniu zmagań po upadku w sekwencji kroków i braku rotacji w 3Lo w kombinacji 3Lz+3Lo, znalazła się na czwartym miejscu. Straty były poważne. Zważywszy, że Bradie Tennell (USA / 75.10), Kaori Sakamoto (JPN) i Wakaba Higuchi (JPN) zaprezentowały się bezbłędnie i zdobyły ponad 70 pkt. Anna miała ich 67.60. Natomiast tuż za nią uplasowała się Elizaveta Tuktamysheva (RUS) z wynikiem 67.28 pkt.

Anna Shcherbakova
W drugim dniu Anna wiedziała, że jeśli wykona swój program nawet na bazowym poziomie, to znajdzie się na podium, ale trzeba było go wykonać... I w prawdzie nie było bezbłędnie (dwa razy zabrakło pełnej rotacji), ale niesamowita kombinacja 4Lz+3T i jeszcze 4Lz solo + elementy poza-skokowe na poziomie 4 + kreacja postaci z wręcz magicznym przeobrażeniem się w ognistego ptaka, nie pozostawiły żadnych złudzeń, do kogo należy wygrana.

160.16 pkt. za spektakularny pokaz Firebird, przyniósł Annie rekord kariery i ogromne szanse na finał.

Drugi raz Anna pojawi się w Chinach tam ponownie spotka się z Elizavetą Tuktamyshevą. Zmierzy się z koleżanką z teamu Elizabet Tursynbayevą (KAZ) i wysoko ocenianą w komponentach Satoko Miyaharą (JPN).


Na drugim miejscu zawody zakończyła Bradie Tennell (USA / 216.14). Bradie przysporzyła wielką radość gospodarzom i w programie krótkim była najlepszą. W drugim dniu musiała uznać wyższość Anny, ale wynik 141.04 pkt. i tak plasuje ją w gronie tych najlepszych. Cinema Paradiso zawierało: sześć czystych skoków potrójnych (miało być siedem, ale nie zdecydowała się na 3Lz+3T i skoczyła 3Lz+2T), same poziomy 4 i najlepszą notę za komponenty.

Bradie drugi start ma już niebawem - w Kanadzie. Tam będą: Alexandra Tursova (RUS), Rika Kihira (JPN), Evgenia Medvedeva (RUS), więc Amerykanka nie będzie miała łatwego zadania.

Z piątego miejsca na trzecie awansowała Elizaveta Tuktamysheva (RUS / 205.97). Jej wizytówką oczywiście są potrójne axle. W programie krótkim wykonała 3A solo, w dowolnym w kombinacji z 2T i znów solo. Jej propozycja Caravan w połączeniu z Bei Mir Bist Du Schoen zyskała 138.69 pkt., drugą notę za technikę i co najważniejsze 11 pkt. w rankingu GP.

Reprezentantki Japonii spadły odpowiednio na: Kaori na 4. a Wakaba na 6. miejsce. Niestety szanse na finał zmalały, żeby nie napisać, że zniknęły. Dodam, że Wakaba w programie dowolnym zamierzała skoczyć 3A. Ciekawe czy pojawi się on we Francji?

Karen Chen zawody zakończyła na 8. miejscu, więc nie zapowiada się na formę z 2017 roku.

Madison Hubbel / Zach Donohue
W tańcach z lekkim zawodem wygrali Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA / 209.55). Z zawodem bo za taniec dowolny uzyskali drugi wynik. Przez te 0.08 pkt. nie zdobyli łyżwiarskiego "hat tricka" (czyli trzech pierwszych miejsc za RD, FD i Total).  Ale to już sprawa ambicjonalna. 15 pkt. zdobyli- zdobyli - więc rachunek się zgadza ; ). A już w piątek mają szanse, i to ogromne, na następne 15.

Madison i Zachary w swoich propozycjach 2019/20 nie wychodzą z roli ;). Jak zawsze ich tańce są pełne żaru i wzajemnej fascynacji. Mają do tego odpowiedni podkład muzyczny, więc mogą sobie pozwolić na gorące emocje. W tańcu rytmicznym Maddie kreuje postać ikony zmysłowości - Marilyn Monroe, w dowolnym para sięga po muzykę z melodramatu Narodziny Gwiazd.

Drugie miejsce, z lekkim zawodem, zdobyli Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS / 206.57). Z zawodem, bo ich taniec dowolny był najlepszy, ale 0.08 pkt. przewagi w FD, nie pokryło strat z tańca rytmicznego.

Alexandra Stepanova i jest też Ivan Bukin ;)
Moulin Rouge (RD) i Primavera z Cry Me a River (FD) są piękne, są wyważone, są wysmakowane. 
Odeszli od szaleńczej brawury (inaczej nie da się tego nazwać) i zbyt mocnego przekazu namiętności. Nawet w Moulin Rouge. Obawiałam się, że w tym klimacie przejdą już samych siebie :>, ale na szczęście jest to ekscytujące, dynamiczne, z zachowaniem estradowej estetyki, widowisko.

Rosjanie drugi start mają zaplanowany w Japonii.

Brązowy medal zdobyli Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sorensen (CAN / 197.53). Ich najmocniejszą stroną są ich sylwetki. Wpływają na odbiór tańca, sprawiając wrażenie, że ich ruchy są smuklejsze, powabniejsze, bardziej dopracowane...

Część 2 w poście poniżej lub TUTAJ
Wyniki SA 2019/20 TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.