poniedziałek, 21 października 2019

7 z 11, Kinky Boots, Dirty Dancing, CS czyli Ice Star 2019

W musicalach funkcjonuje zasada "gdy emocje stają się zbyt silne, by je wypowiedzieć, zaśpiewaj; kiedy są zbyt silne, by je wyśpiewać, zatańcz."  


Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev z Kinky Boots i Dirty Dancing, wytańczyli sobie srebrny medal.


Kinky Boots z rekordem sezonu / kariery.

Nota 75.17 pkt. jest efektem czwartych poziomów za Twizzle (dla niej i dla niego), trzecich za pozostałe techniczne elementy, wysokich punktów za jakość wykonania (głównie +3) oraz ocenie za komponenty ustępującej jedynie liderom o 0.08 pkt.

Natalia i Maksym w pierwszym dniu zmagań zajęli czwarte miejsce, tracąc do pierwszego 0.91 pkt. Pary z drugiego i trzeciego miejsca uzyskały odpowiednio: 75.35 i 75.25 pkt. Może i duety te zaprezentowały się na podobnym poziomie, ale uważam, że Natalia i Maksym byli o ułamki punktów lepsi, a nie odwrotnie. 😏

Nasz duet na pewno wyróżniała dynamika w krokach, a już na pewno w sekcji Finnstepa. Dwie wyprzedzające Natalię i Maksyma pary, w tym momencie tańca zwalniały, przez co wydawało się, że ogląda się dwa odrębne programy. Natalia i Maksym nie stracili tempa i przemieszczali się po tafli zgodnie z rytmem muzyki.

Od samego początku aż do zamykającej przedstawienie pozy, podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej utrzymują formę i styl muzycznego spektaklu. W tańcu nie brak pomysłowości w ruchach charakterystycznych dla wybranej opowieści, energii i zabawy, jednym słowem to takie broadwayowskie show.

Pozostając w klimacie wytańczonych emocji

Taniec dowolny Natalii i Maksyma to powrót do lat 60-tych, 80-tych i sezonu 2016/17, czyli do kultowego Dirty Dancing i oskarowej piosenki The Time of My Life.  

To taki nie do końca powrót do sezonu 16/17. To jednak taki remake Dirty Dancing :) Jak wiemy wymogi programowe się zmieniły, więc i taniec przeszedł zmiany. W nowym Dirty Dancing pojawiły się kroki wykonywane na jednej nodze, choreograficzne kroki i choreograficzny piruet. Oprócz otwierającego podnoszenia po prostej i kończącego podnoszenia choreograficznego (jednak innego niż w pierwszej wersji), układ elementów się zmienił.

W Mińsku Natalia i Maksym zdobyli za niego 110.31 pkt. i w sumie rekord kariery 185.48 pkt.. A zawody zakończyli ze srebrnym medalem. Wyprzedzili drugich po RD Alexandrę Nazarovą / Maxima Ninkitina (UKR) oraz trzecich po RD Annabelle Morozov / Andreia Bagina (RUS). Pisałam wyżej, że powinno być odwrotnie ;)

Natalia i Maksym lepsi od reprezentantów Ukrainy

Ponieważ Alexandra i Maxim zaliczyli upadek i stracili sporo pkt. można by się zastanawiać, czy nie dopomogli tym w awansie Natalii i Maksyma? Można by też spekulować co by było gdyby pojechali bez przypadkowych błędów? Otóż nie. Szanse się wyrównały, gdy Natalii i Maksymowi również odjęto pkt. za tego chochlika w choreograficznym piruecie, więc i oni są w stanie zdobyć więcej, gdy nie będzie przypadkowych błędów. Tu w Mińsku nawet z odjęciem uzyskali ponad 6 pkt. przewagi.

Natomiast Annabelle i Andrei po prostu nie dopilnowali sobie czasów (a to już nie jest taki przypadkowy błąd jakim jest upadek) i zamknęli sobie drogę do awansu.

Zawody w tańcach wygrali Hiszpanie Sara Hurtado /  Kirill Khalyavin (ESP / 193.47).

***
Na zawodach w Mińsku w konkurencji solistek wystartowała Elżbieta Gabryszak. Z dorobkiem 121.95pkt. zajęła 18 miejsce. 

Program krótki m.in. z czystą kombinacją 3T+2T, piruetem w pozycji wagi z poziomu 4 i piruetem siadanym z poziomu 3 uzyskał 45.27 pkt., czyli blisko rekordu kariery. Program dowolny oceniony na 76.68 pkt. to niestety już nie tak blisko rekordu. :( Trzy upadki, co w łyżwiarskiej matematyce, oznacza minus 4 pkt. i jeszcze brak pełnej rotacji w 3Lo, nie mogło dać dobrego rezultatu. :( Ale propozycja piękna i wzruszająca. Oby następnym razem była czysta :)

Konkurencję solistek wygrała Sofia Samodurova (RUS / 187.16), przed Hanul Kim (KOR) i Ekateriną Ryabovą (AZE). Ciekawą zawodniczką okazała się Alessia Tornaghi (ITA), która po 12 programie krótkim, wykonała czwarty program dowolny i awansowała na... 4. miejsce. Inaczej było z 8. Matildą Algotsson (SWE) i 12. Lea Serną (FRA), które w programie krótkim były w pierwszej piątce.

***
Konkurencję solistów wygrał Daniel Grassl (ITA / 243.82). Srebro zdobył Artem Kovalev (RUS), brąz podopieczny Briana Jouberta Adam Siao Him Fa (FRA). Zwycięzca teoretycznie w swoim programie dowolnym 2019/20 ma 4Lz i 4Lo.

Tak jak u pań były spektakularne przetasowania, tak i panowie krążyli po rankingu. Największy skok wykonał Mihhail Selevko (EST) i po 10. programie krótkim wykonał czwarty program dowolny i awansował na 5. pozycję.
Kinky Boots

Dirty Dancing

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.