środa, 9 października 2019

Październik z cyklem grand prix, challengerem i wieloma międzynarodowymi zmaganiami

W październiku rozpoczyna się cykl Grand Prix, więc i challengerów będzie mniej, ale bedą:
  • 11 - 13.10 Finlandia Trophy, Finlandia
  • 18 - 20.10 Ice Star* Białoruś
  • 30.10 - 3.11 Asian Open Figure Skaring Classic*, Chiny


Nie zabraknie też pozostałych międzynarodowych zawodów organizowanych przez krajowe organizacje. Dla seniorów jest ich aż siedem. Na pierwszych z nich w Chinach na Shanghai Trophy brązowy medal wywalczyli Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev (POL)!Zeszłoroczne zawody z serii challengera w Finlandii wygrali Rosjanie: Mikhail Kolyada, Elizaveta Tuktamysheva, Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov, Alexandra Stepanova / Ivan Bukin. 

W tym roku na tafli w Espoo o obronę tytułu będzie walczyć Elizaveta Tuktamysheva. Kto jej może zagrozić? O ile, to jej rodaczka Alena Kostornaia lub mniej ale nie bez szans Gabrielle Daleman (CAN).

Rosjanie mają jeszcze duże szanse na złoto w parach sportowych dzięki Anastasii Mishinie i Aleksandrowi Galliamovowi. W pozostałych konkurencjach najcenniejszy krążek mogą im zabrać Madison Chock / Evan Bates (USA) i Shoma Uno (JPN).


Nas oczywiście najbardziej interesują zawody serii challengera: Ice Star. To na nich pojawią się Elżbieta Gabryszak oraz  Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev

Dla Natalii i Maksyma (jak wiadomo) nie będzie to pierwszy start w sezonie. W dniach 3-5. października wystąpili na zawodach Shanghai Trophy

Na organizowanych przez Chinese Skating Association i Chinese Figure Skating Association zmaganiach stanęli na podium. Ich taniec rytmiczny Kinky Boots zdobył 69.83 pkt. a Dirty Dancing 108.76 pkt. w sumie 178.59.

Oceniając sędziów ;) jak to ocenili nasz duet: Za kroki Finnstepa przyznali tylko poziom 2 podobnie za podnoszenie rotacyjne (FD), jednak zrehabilitowali się przyznając poziom 4 za: Twizzle, wiekszość podnoszeń i za kombinację piruetów, a także poziomy trzecie za wszystkie kroki.  W ocenie za jakość w tańcu rytmicznym dopatrzyli się jakiś nieprawidłowości, ale za to w tańcu dowolnym w końcu odważniej sięgnęli po plusy (nawet było plus cztery). Reasumując w Szanghaju sędziowie w swoich ocenach nie spisali się na medal, ale tak w pierwszej piątce bym ich umieściła ;) (hihi). P.S. Pozdrawiam wszystkich sedziów.

Złoto natomiast wywalczyli Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov (RUS), srebro Lilah Fear / Lewis Gibson (GBR).

Ceremonia wręczenia medali w tańcach TUTAJ

Na zawodach w Szanghaju pojawiły się także takie nazwiska jak Evgenia Medvedeva (RUS / złoto), Elizabet Tursynbayeva (KAZ / srebro), Cheng Peng / Yang Jin (CHN / złoto), Matteo Rizzo (ITA / złoto), Alexander Samarin (RUS / Srebro), Boyang Jin (CHN / brąz).

W tym czasie w Japonii odbywały się zawody Japan Open (organizowane przez Japan Skating Federation). Mają one charakter zawodów drużynowych, ale z podziałem na kontynenty. Mamy, więc drużynę z Europy, z Azji i Ameryki Północnej. Każdy kontynent reprezentują dwie solistki i dwóch solistów, prezentując programy dowolne. W tym roku wygrała Drużyna z Europy w nie lada składzie: Alina Zagitova, Alexandra Trusova, Deniss Vasiljevs i... Javier Fernandez.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Azji - a właściwie z Japonii - (Rika Kihira, Satoko Miyahara, Shoma Uno i Koshiro Shimada; trzecie z Ameryki Północnej reprezentowana przez zawodników z USA.

Kolejne międzynarodowe zawody to zawody Mezzaluna Cup. W tym roku po raz pierwszy wystąpiły na nich seniorskie pary taneczne. Do tej pory skupiano się na tych młodszych i najmłodszych zawodnikach. I tak na dziewięć par, najlepiej spisali się Alexandra Nazarova / Maxim Nikitin (UKR).


Podobnie po raz pierwszy, ale tak dosłownie po raz pierwszy, zostaną rozegrane zawody Denis Ten Memorial Challenge, zorganizowane przez Denis Ten Foundation. Postać chyba znana wszystkim sympatykom łyżwiarstwa figurowego.

Na zawodach m.in. mają pojawić się: Maria Sotskova, Serafmia Sakhanovich, Da-Bin Choi (KOR), Moris Kvitelashvili (GEO), Katharina Muller – Tim Dieck (GER / para taneczna), Adelina Galyavieva / Louis Thauron (FRA / para taneczna), Lina Kudriavtseva / Ilia Spiridonov (RUS / para sportowa)

W październiku odbędą się jeszcze zawody takie jak: Nice Metropole Trophy (9-13.10), International Halloween Cup (17-20), Golden Bear (23-27.10) i Crystal Skate (24-28.10).


Październik zamknie nam challenger w Chinach. Na Asian Open Trophy o najwyższą lokatę walczyć będą Justyna Plutowska / Jeremie Flemin (POL). Do pokonania będą mieć 11 duetów. Uda się? :)

Oczywiście do tego dochodzą jeszcze zawody GP: Skate America (18.10) i Skate Canada (24.10). Także każdy znajdzie coś dla siebie, o każdej porze dnia i godzinie ;). 

*bez udziału par sportowych

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.