poniedziałek, 7 października 2019

Juniorska szachownica, czyli ostatnie zawody JGP przed Finałem w Turynie

Dwa ostanie zawody z cyklu juniorskiego grand prix obyły się w Chorwacji i Włoszech. Te ostatnie jeszcze nie w Turynie jednak miały duży wpływ na końcowe kwalifikacje ;). Przynajmniej w trzech konkurencjach. Losy par sportowych rozstrzygnęły się już w Chorwacji.

W Chorwacji w konkurencji solistek zwyciężyła Hae - In Lee (KOR / 203.40). Dla Lee jest to drugie zwycięstwo, więc i pewny start w Finale.

Po raz drugi drugą była Daria Usacheva (RUS). Czyli dwa razy zdobyła po 13 pkt. co daje, ile? TAK 26 pkt. mało tego jeszcze kwalifikację do Turynu.

Trzecia Anna Frolova (RUS) chociaż to nie podopieczna E. Tutberidze, to skacze zestaw skoków składających się z tych najtrudniejszych tzn. 3Lz+3T. Dla Anny był to pierwszy start w cyklu JGP. I to tak dosłownie pierwszy, bo to jej debiut ;) Drugi start Anna miała zaplanowany we Włoszech i dopiero tam dowiedziała się, którą pozycję zajmie w rankingu...

Wśród solistów, po raz drugi najlepszym okazał się Andrei Mozalev (RUS / 236.44), po raz drugi drugim był Artur Danielian (RUS), ale nie po raz pierwszy i nie po raz drugi Shun Sato (JPN)  stanął na trzecim stopniu podium. Na początku sezonu Japończyk wygrał JGP USA. Ale ku jego szczęściu brąz dał mu prawo rywalizacji w Finale. Andrei i Artur też tam będą ;). Zobaczymy jak zakończy się ich drugie spotkanie? :)

Konkurencję par tanecznych wygrali Maria Kazakova / Georgy Reviya (GEO / 169.22). Z drugą lokatą z Łowy i pierwszą w Chorwacji bez problemów zakwalifikowali się do Finału. Jedynie oni byli pewni wyjazdu do Turynu.

Drudzy Sofya Tyutyunina / Alexander Shustitskiy (RUS) nie mieli tego luksusu. Mając na koncie brąz z Łotwy, nie byli pewni Finału. Zważywszy, że zostało tylko jedno wolne miejsce, a w nadchodzących zawodach mieli wystąpić zwycięzcy z Łotwy Elizaveta Khudaiberdieva / Andrey Filatov (RUS).

Brązowi medaliści Emmy Bronsard / Aissa Bouaraguia (CAN) wcześniej zdobyli  9 pkt. (za 4. miejsce), więc nie należeli do tych, którzy liczyli na Finał.

W Chorwacji mieliśmy także konkurencję par sportowych. To był ostatni moment na zdobycie punktów. Najwięcej, czyli 15 za pierwsze miejsce zdobyli Iuliia Artemeva / Mikhail Nazarychev (RUS / 179.83), 13 za drugie miejsce Diana Mukhametzianova / Ilya Mironov (RUS) i 11 za trzecie Annika Hocke / Robert Kunkel (GER). Szczęśliwie wszystkie te pary znajdą się w Finale.

Po zawodach w Chorwacji w parach sportowych wszystko stało się jasne...

O dobrym układzie miejsc mogą mówić trzeci z JGP USA Alina Pepeleva / Roman Pleshkov (RUS). W drugich swoich zawodach (JGP Polski) uplasowali się na 4. miejscu i z dorobkiem 20 pkt. czekali na potwierdzenie wyjazdu do Turynu.

We Włoszech rywalizowano w trzech konkurencjach. W konkurencjach solowych pozostało do wywalczenia po dwa miejsca, w tańcach tylko jedno.

Najwcześniej zawody zakończyły pary taneczne. Zwyciężali Elizaveta Khudaiberdieva / Andrey Filatov (RUS / 164.92). Jest to dla nich drugie zwycięstwo, więc w tym momencie wiadomo co to oznacza. Sofya Tyutyunina i Alexander Shustitskiy (RUS) nie znajdą się w Finale.

Srebro zdobyli Natalie D'Alessandro / Bruce Waddell (CAN), a brąz Angelina Lazareva / Maksim Prokofiev (RUS). Natalia i Bruce są na liście rezerwowej. Angelika i Maksim daleko za nią.

U solistów najlepszym okazał się gospodarz zawodów Daniel Grassl (ITA / 241.53), pokonał on zdobywcę 15 pkt. z JGP Rosji Petra Gumennika (RUS), ale obydwaj panowie zakwalifikowali się do Finału. Trzeci Ivan Shmuratko (UKR) nie miał tyle szczęścia.

W konkurencji solistek wygrała Ksenia Sinitsyna (RUS / 215.58). Mając już na koncie 11 pkt. z łącznym dorobkiem 28 pkt. weszła do Finału.

Anna Frolova (RUS) chociaż tym razem ze srebrem, jest na liście rezerwowej. W drodze do Finału, wyprzedziła ją jej rodaczka Viktoria Vasilieva, która tak jak Anna uzyskała 28 pkt, ale w tie breaku okazała się jednak lepszą.

Brąz, ku radości Włochów, zdobyła Alessia Tornaghi (ITA).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.