sobota, 11 stycznia 2020

Jesienne Mistrzostwa Chin 2020

Krajowe zawody w Chinach odbyły się już w połowie września. Na tafli jednak nie stawili się - pewni swojego miejsca w kadrze - Boyang Jin i Wenjing Sui / Cong Han. Ale chętnych by powalczyć o cenne krążki nie brakowało. 14. solistów, 19 solistek, 11. duetów tanecznych i 5 sportowych, walczyło o tytuł Mistrza Chin 2020. 

Zmagania te są o tyle ciekawe, że gospodarze zbliżających się zimowych igrzysk olimpijskich, zaangażowali swoich najlepszych trenerów by przygotowali kadrę na najwyższym poziomie. Sięgają także po pomoc u choreografki Laurie Nicole, Briana Orsera, Marie - France Dubreuil, czy Rafaela Arutunyana.


W konkurencji solistów wygrał, powracający do rywalizacji, Han Yan. Później (jak wiemy) w wielkim stylu zaprezentował się na GP Chin i zdobył srebrny medal.

Na drugim miejscu uplasował się He Zhang, czyli późniejszy 9. zawodnik GP Chin, a na trzecim (nie widziany od sezonu 205/16) Yi Wang.

Na kolejnych miejscach znaleźli się jeszcze nie znani soliści, ale nie tacy do końca anonimowi. ;) Niektórzy mają na swoim koncie udział w Uniwersjadzie.

W konkurencji par sportowych na pierwszym stopniu podium stanęli Cheng Peng / Yang Jin, na drugim Feiyao Tang / Yongchao Yang i na trzecim, dość świeżo zestawiony duet Jiaxi (Chelsea) Liu / Zhong Xie.

Jak wiadomo solistki nie odgrywają większej roli na międzynarodowych zawodach. Ale na IO 2022 mają zapewnione jedno miejsce, gdyby nie zdołały wywalczyć go wcześniej, więc rywalizacja jest zawzięta.

W tym roku, zwyciężyła Xiangyi An (ur. 24.12.2006, czyli wówczas dwunastolatka). Niestety na IO 2022 będzie za młoda (przed 1.07.21 nie skończy piętnastu lat). Ale pierwszy sukces jest. Bo chociaż, na swoim koncie, nie ma udziału w międzynarodowych zawodach, to zdołała pokonać Hongyi Chen (srebro). Czyli tą, która debiutowała na 4CC i MŚ 2019, a w  tym sezonie brała udział w cyklu GP.

Trzecia Shan (Ashley) Lin, urodzona w USA i od niedawna reprezentująca Chiny, nie ukrywa, że jej celem są Igrzyska. Mało tego, ma nadzieje na medal :). Nawet była na konsultacjach u Eteri Tutberidze. Zobaczymy jak to z nią będzie. Do tej pory próbowała 3lutza, ale jakoś ta krawędź się zmieniała na złe ;)

Shan w reprezentacji USA mogliśmy ją widzieć tylko na zawodach challengera - wiadomo, tam konkurencja jest silna - w Chinach ma wielkie szanse na stałe miejsce w teamie. Czy w końcu zapewni Chinom wysoki poziom?

Najlepszą parą taneczną zostali... Shiyue Wang/ Xinyu Liu. I ich piękne Jezioro Łabędzie, które wówczas wyglądało tak...


Shiyue Wang/ Xinyu Liu (którzy właśnie biorą udział w zawodach Mentor Torun Cup i w RD byli minimalnie lepsi od Natalii i Maksyma) trenują u P. Lauzona, M.-F. Dubreuil, R. Haguenauera, P. Denisa i wydają się być pewnymi Igrzysk. A przynajmniej na tegoroczne MŚ

Na drugim miejscu i z tytułem wicemistrzów znaleźli się Hong Chen / Zhuoming Sun, którzy też teraz są w Toruniu :)

Brązowy medal należy do Wanqi Ning / Chao Wang.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.