piątek, 10 stycznia 2020

Mistrzowska Francja 2020

We Francji od początku było wiadomo, kto zostanie mistrzem kraju w tańcach, a kto w konkurencji solistów ;). W końcu wyniki z zawodów ISU mówią same za siebie ;)

Championnat de France Elite rozegrano między 19. a 22. grudnia w Dunkierce.

No, więc w tańcach po raz "któryś tam" ;) wygrali Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (złoto).  Zmiany w porównaniu z poprzednim sezonem (jak to się teraz modnie mówi rok do roku) zaszły na kolejnych stopniach podium. Na drugim miejscu uplasowali się Adelina Galyavieva / Louis Thauron (srebro), a na trzecim Evgeniia Lopareva / Geoffrey Brissaud (brąz).

Marie Jade Lauriault / Romain Le Gac zajęli miejsce 4. A to przecież czterokrotni wice mistrzowie Francji, więc zadów jest. Na ME 2020 pojadą trzy pierwsze duety.

Mistrzem Francji 2020 w kategorii solistów został... po raz trzeci Kevin Aymoz. Wicemistrzem po raz drugi, Adam Siao Him Fa, na trzecim stopniu podium uplasowała się Romain Ponsart.
Na ME zobaczymy Kevina i Adama.

W obecnym sezonie, w pozostałych konkurencjach, Francja nie ma silnej kadry. Tzn. kogoś kto by mógł powalczyć o medale ME.

I tak... W konkurencji solistek mistrzynią została Mae-Berenice Meite. Na drugim miejscu znalazła się Maia Mazzara, a na trzecim Lea Serna. Wszystkie trzy panie pojawią się w Austrii.

Od pewnego czasu nie startuje Laurine Lecavelier, i jak podaje L'Equipe długo nie zobaczymy. W testach przeprowadzonych po zawodach Master's, wyszedł jej pozytywny wynik. Przez co została zawieszona na 4 lata. Ups...

W konkurencji par sportowych wygrali Cleo Hamon / Denys Strekalin. W mistrzostwach kraju seniorów był to ich trzeci start. My tak naprawdę w seniorach dopiero zobaczyliśmy ich w cyklu challengera 2019/20 (w tym na Warsaw Cup), gdzie zajęli 7 i 10 miejsca.

Wicemistrzami zostali Camille Mendoza / Pavel Kovalev, a brązowy medal wywalczyli Coline Keriven / (Noel) Antoine Pierre.

Decyzją Federacji na ME pojadą mistrzowie i brązowi medaliści. Będą to dla nich debiuty na tak poważnej imprezie.

Warto zauważyć, że na ostatnich Warsaw Cup to Coline i Antoine byli lepsi (5. miejsce) od Cleo i Denysa (10. miejsce). Teraz był mały rewanż, a kolejny już za niecałe dwa tygodnie ;).

Natomiast Camille i Pavel na tych samych zawodach w Warszawie zajęli 13. miejsce. Natomiast na Golden Spin 17., znów przegrywając z Coline i Antoinem (miejsce 9.). Mają złoto z Master's Patinage, ale tam startowali tylko oni ;). Także statystyki są jakie są.