czwartek, 18 listopada 2021

ISU CS Cup of Austria: przypadek czy forma?

W planach naszych zawodników pojawił się austriacki challenger. Ostatecznie doszło do zmian i Natalia z Maksymem, Anastasia z Pavlem oraz Karolina Białas, nie zdecydowali się na wyjazd. Biało-czerwonych reprezentowali Jenna Hertenstein / Damian Binkowski. Duet z wynikiem 112.85 zajął 17 miejsce.

Brak obecności kandydatów do podium było więcej. Z zawodów wycofali się m.in. Elizaveta Tuktamysheva, Mikhail Kolyada, Bradie Tennell czy Kevin Aymoz.

 
Na szczęście z zawodów nie zrezygnowały wysoko notowane pary taneczne m.in.: Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA), Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sorensen (CAN) Olivia Smart / Adrián Díaz (ESP). I to oni (bez niespodzianek) stanęli na trzech pierwszych miejscach podium.

Konkurencję pań wygrała Wakaba Higuchi (JPN) a panów Nika Egadze (GEO).

W tańcach, trzy pierwsze duety, znalazły się na podium i właśnie w takiej kolejności, nie przypadkowo. Układ odpowiada ich dotychczasowym osiągnięciom. Podobnie czwarty duet Diana Davis / Gleb Smolkin (RUS) miał mocne podstawy by zajść wysoko, ale jeszcze nie na tyle by odebrać Hiszpanom brąz.

Inaczej sprawa miała się w konkurencjach solowych. Fakt, nie było kilkoro topowych zawodników, ale jednak wiele z tych obecnych ma już za sobą spore doświadczenie. Mimo tego, mało ich było na podium.

👍👍👍Wygrana solistki Wakaby Higuchi (JPN / 189.43) jest do przyjęcia, bowiem na swoim koncie ma wiele sukcesów.

👍👍Drugie miejsce Yeon-jeong Park (KOR / 184.07) nooo może być przyjęte. W porównaniu do rywalek z challengera jej pozycja w rankingu ISU19/20 była najkorzystniejsza.

👍Ale Niina Petrokina (EST / 181.17) na trzecim miejscu? Szok. Myślę, że zdobycie podium przez 33. juniorkę MŚJ 2020, jest zupełnie nie do przyjęcia m.in. dla Audrey Shin (USA/ miejsce 4), Starr Andrews (USA/ miejsce 5), Emily Busak (CAN / miejsce 7) czy Evy-Lotty Kiibus (EST / miejsce 17). ;)

W końcu Niina nie miała w rankingach ISU większego znaczenia. Ale jak się skacze trójkombinację 3Lz+1Eu+3S, a rywalki uzyskują wyniki poniżej 170 pkt, no to jak nie skorzystać? Nie ma wyjścia trzeba sięgnąć po medal.

Jeśli chodzi o solistów. Nie było TYCH nazwisk, ale jednak wśród 27 panów, nie zabrakło uczestników mistrzowskich imprez, czy cyklu grand prix. W końcu byli Mihail Selevko (EST/4.), Mzurizio Zandron (AUT/5.), Matyas Belohradsky (CZE/15). Był i olimpijczyk Daniel Samohin (ISR/18).

A tymczasem podium zdobyli: 1. Nika Egadze (GEO), 2. Lucas Tsuyoshi Honda (JPN), 3.Ilia Malinin (USA) i co to teraz będzie?

(Chyba) Nikt nie zakładał, że dwunasty w programie krótkim i debiutujący w seniorach Nika Egadze (GEO /227.57) sięgnie po złoto. Albo, że Lucas Tsuyoshi Honda (JPN/225.89) zaprezentuje najlepszy program krótki i chociaż z kłopotami we FP, to jednak wywalczy srebro. Lucas wprawdzie zajął trzecie miejsce na zeszłorocznym NHK, ale tam był baaardzo okrojony skład, więc wyniki nie są miarodajne. Patrząc na wyniki z mistrzostw kraju Lucas nie mieści się w pierwszej dziesiątce.

Za przykładem Gruzina poszedł Ilia Malinin (USA/222.55) i po 13 programie krótkim zaprezentował drugi program dowolny i zapewnił sobie ostatnie miejsce na podium. Chociaż to raczej Ilia mógł być inspiracją dla Nikiego. W programach dowolnych startuje się w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc, więc najpierw występował Ilia potem Nika ;). Nie ważne kto był "pomysłodawcą" ważne, że skok na podium się udał ;).

Szczegółowe Wyniki z Cup of Austria TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.