niedziela, 22 stycznia 2023

Mistrzostwa Czterech Narodów 2023, czyli o pozostałych uczestnikach zawodów

Kończąc wątek krajowych zawodów i zdobytych miejsc na ME, do tych którzy mogą wystawić więcej zawodników należą Czesi (mogą mieć dwóch solistów) i Węgrzy (mogą mieć dwie pary sportowe).

Podia Mistrzostw Czterech Narodów 2023 (jeszcze raz)

PARY TANECZNE
🥇 Natalie Taschlerova / Filip Taschler (CZE)
🥈 Mariia Ignateva / Danijil Szemko (HUN)
🥉Anastasia Polibina / Pavel Golovishnikov (POL)
PARY SPORTOWE
🥇 Mária Pavlova / Aleksei Sviatchenko (HUN)
🥈 Federica Simoli / Alessandro Zarbo (CZE)

Kto i dlaczego pojedzie do Espoo z Czech, Węgier i Słowacji?
O tym poniżej ⤵
W ramach wspólnych Mistrzostw 4 Narodów 2023 złoty medal dla Czech wywalczyła para taneczna Natalie Taschlerova / Filip Taschler (CZE) a Barbora Vrankova (CZE) stanęła na drugim miejscu podium.

Mistrzem Kraju 2023 został Petr Kotlarik (181.80), który nie znalazł się na wspólnym podium. Zajął 4. miejsce. Wicemistrzem kraju został Georgii Reshtenko (168.22) tj. siódmy zawodnik 4 Narodów. Obydwaj panowie zameldują się na ME. Więcej czeskich solistów nie było.

Inaczej sytuacja wygląda u pań. Najlepsza czeska zawodniczka 2023 to Barbora Vrankova (163.65), Jednak z powodu choroby nie stawi się w Espoo. Jest to dla niej wielki zawód, gdyż wcześniej zrezygnowała z Uniwersjady dla treningu przed ME.

Podobnie w Espoo nie będzie wicemistrzyni Eliska Brezinova (152.41/ 4 w zawodach 4N). Po operacji kolana, co dopiero wróciła na lód. Szansę na start w seniorskich ME dostała - trzecia Czeszka (133.34/ m.9) - Nikola Rychtarikova.

Przed Nikolą stoi nie tylko trudne, ale i wyczerpujące wyzwanie. Zaledwie 15 stycznia zakończyła rywalizację w ramach Zimowej Uniwersjady 2023 w Lake Placid, gdzie zajęła 19. lokatę.

W tym miejscu wspomnę tylko, że Ekaterina Kurakova (POL) również podjęła się wyzwania dwóch startów, w tak krótkim czasie. Katia w Lake Placid zajęła 5. lokatę. Wyprzedziły ją tylko rosnące w siłę Japonki i Koreanka Yelim Kim👏👏

Do reprezentacji Czech na ME 2023 bez zbędnej kokieterii zostali wytypowani podwójni mistrzowie Natalie Taschlerova / Filip Taschler (192.76). Rodzeństwo Taschlerów bez problemu pokonali nowy duet Denisa Cimlova / Joti Polizoakis (149.25).

W konkurencji par sportowych na ME Czesi zdecydowali się wystawić Federica Simoli / Alessandro Zarbo, którzy w Budapeszcie uzyskali 144.02 pkt.

Jak wspomniałam Węgry Węgrzy mają prawo do dwóch duetów sportowych. Problem, że obecnie nie mają nikogo poza Márią Pavlovą i Alexeiem Sviatchenko. Maria na ostatnich ME 2022 razem z innym partnerem (B. Nagy) zajęła 11. lokatę. Z Alexeiem na 4N uzyskali 173.85 pkt.

Mistrzostwo Węgier 2023 i srebrny medal 4 narodów wywalczyli Mariia Ignateva / Danijil Szemko (171.05). Wicemistrzowie kraju Lucy Hancock / Ilias Fourati we wspólnej rywalizacji uplasowali się na 7. pozycji.

Mistrzyni Węgier Júlia Láng (163.21) wywalczyła brązowy medal 4 Narodów, czym bezsprzecznie wywalczyła sobie miejsce na ME 2023. Dla niej będą to pierwsze mistrzostwa Europy. Co ciekawe dwukrotnie brała udział w mistrzostwach świata. Kolejno druga Węgierka Katinka Zsembery zajęła 7. lokatę a Lili Krizsanovszki - 10.

Węgierscy soliści nie stanęli na wspólnym podium. Najwyżej notowany Aleksandr Vlasenko (177.66) zajął 5. miejsce. Drugi Mózes József Berei z wynikiem 161.71 zajął 8 lokatę. Trzeci Aleksei Vlasenko był 10.

Obok Czechów, Polaków i Węgrów na tafli pojawili się Słowacy Słowacja. Ich najlepszy i jedyny solista Adam Hagara zdobył 205.02 pkt i srebro narodów.

Szósta w końcowym rozrachunku Alexandra Michaela Filcova (140.60) została mistrzynią kraju. Tym samym pokonała swoją rodaczkę Emę Doboszovą (134.72) i zdobyła miejsce w kadrze. W tańcach najlepsi (i znów jedyni) Anna Simova / Kirill Aksenov (150.79) zajęli 5. lokatę.

***Ponadto więcej niż jedno miejsce - w konkretnych konkurencjach - zdobyli: Niemcy (dwie pary sportowe), Azerbejdżan (dwie solistki i dwóch solistów) oraz Ukraina, Wielka Brytania i Litwa po dwie pary taneczne.***

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.