poniedziałek, 9 stycznia 2023

Mistrzowie Francji 2023

W przeddzień mistrzostw Europy pora na informacje o zwycięzcach i potencjalnych reprezentantach poszczególnych krajów.

Dziś: Francja

Mistrzostwa o nazwie France Elites 2022 odbyły się w dniach od 15 do 17 grudnia w Rouen.

Na podium solistów stanęli: 1. Adam Siao Him Fa (279.36), 2. Kevin Aymoz (279.36), 3. François Pitot (213.01).

Dwóch pierwszych zawodników już dobrze znamy. Trzeci Francois, to 30. zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów 2022. W zadebiutował w seniorskim challengerze i zajął 5. miejsce.

Na podium solistek stanęły: 1. Lea Serna (181.92), 2. Lorine Schild (176.45), 3. Maia Mazzara (163.21).

Lea i Maia od dłuższego czasu pojawiają się na seniorskich zawodach. Lorine spędza czas w juniorach. Obecnie jest 16. zawodniczką MŚJ'22. Podobnie jak Francois Lorine wzięła udział w challengerze Ice Challenge i zajęła 4 miejsce.

Na mistrzostwach Francji była Mae Berenice Meite (160.20). Ostatecznie zajęła 4. lokatę.

Podium par sportowych: 1. Camille Kovalev / Pavel Kovalev (178.31), 2. Oxana Vouillamoz / Flavien Giniaux, 3. Aurelie Faula / Theo Belle.

Camille i Pavel z gigantyczną przewagą wygrali konkurencję par. Oxana i Flavien sięgnęli po nieco ponad 152 pkt, Aurelie i Theo powyżej 132.

Podium par tanecznych: 1. Evgeniia Lopareva / Geoffrey Brissaud (198.09), 2. Loicia Demougeot / Theo le Mercier (188.89), 3. Lou Terreaux / Noe Perron (168.45).

Evgeniia i Geoffrey to już pełnoprawni seniorzy ;) Dla Loice i Theo to drugi sezon w najwyższej konkurencji. Para pojawiła się m.in. w Polsce na challengerze.

Lou i Noe za poszczególne części konkurencji uzyskiwali czwarte wyniki. Koniec końców 0.75 pkt rozstrzygnęło o losach brązowego medalu ;).

Uzyskane wyniki nie zalicza się do oficjalnych rekordów. Mimo tego stanowią porównanie umiejętności między zawodnikami. Na Mistrzostwa Europy 2023 pojadą podkreśleni zawodnicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.