poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Przed największą batalią odbędą się eliminacje


T.Kozuka
I  już dziś stanie do boju 24 zawodników (solistów) którzy muszą walczyć o kalifikacje do zawodów. Z moich obliczeń wynika, że tylko 12 z nich ma możliwość wystąpienia w SP.  Na szczęście 18 tzw pewniaków, może spać spokojnie bo przynajmniej SP jest w zasięgu ich ręki. Już gorzej z FP bo tam wystąpi jedynie 24 szczęśliwców.


S.Lafuente

Natomiast jutro w takiej samej sytuacji są Panie (ich jest na liście do eliminacji aż 26, z czego też zostanie wybrane 12) oraz Pary Taneczne (ich jest 17, a miejsc chyba tylko 10). To wszystko wynika z moich obliczeń i wyjaśnień regulaminu ISU.

 Tylko liczba par sportowych zgłosiła się taka jaka ma być :), chociaż z regulaminu wynika, że może być na starcie 20 par a jest 22. No, ale gospodarze mogą wystawić swoich no i nie ma co robić ekstra eliminacji 2 par ;), oczywiście ISU ma do tego swoje odwołanie, że Prezes może wyrazić zgodę dla tych dwóch dodatkowych par, czy zawodników.

L. Mysliveckova / M. Novak

Dzięki takim kwalifikacjom, pokrzywdzeni zawodnicy, m.in. przez to, że w ich kraju jest za duża liczba dobrych zawodników ma szansę wywalczenia sobie miejsca. Tak jak na przykład: Takahiko KOZUKA z Japonii, czy Michal BREZINA z Czech. U pań na pewno liczy na to Sonia LAFUENTE z Hiszpanii, Mae Berenice MEITE z Francji, czy choćby Elena GLEBOVA z Estonii.
Jeszcze szybkie spojrzenie na pary taneczne, kto ma chrapkę wskoczyć: Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE z Kanady i na pewno Lucie MYSLIVECKOVA / Matej NOVAK z Czech.

Reasumując:
Panów i Pań może wystąpić 30 z czego 18 jest pewniaków:)
Par Tanecznych może być 25, a 15 ma zagwarantowny występ w SD.
Par Sportowych może być 20, a zapewniony występ ma ich 12.
Pozostali muszą walczyć w wolne pozycje w rundzie kwalifikacyjnej.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.