poniedziałek, 7 października 2013

Finlandia Trophy dla Justyny i Piotra

Finlandia Trophy szczęśliwa dla polskiej pary
Justyny Plutowskiej i Piotra Gerbera, którzy wywalczyli brązowy medal w konkurencji par tanecznych.


Wyprzedzili ich jedynie niekwestionowani mistrzowie Tessa Virute / Scott Moi (CAN) oraz Madison Chock/Evan Bates (USA) mający w swym dorobku brąz 4CC.


Pary taneczne

Zawody Finlandia Trophy zaszczycili swą obecnością niekwestionowani Mistrzowie Tessa Virtue i Scott Moir (CAN). Kanadyjczycy w tańcu dowolnym uzyskali 67.23 punkty. A świat poznał ich obecny short dance. Sędzia techniczny zachował się dość ostrożnie przyznając im poziom 2 za obowiązkowe kroki Finstepa, podobnie jak i za Twizzle. Jednak sędziowie jakości nie oszczędzali na punktach. Mimo niższych poziomów, nie zmienia to faktu, że Tassa i Scott płynęli po tafli.
Najlepszy taniec dowolny również należał do tej pary......bo do kogo innego miałby należeć jak nie do mistrzów olimpijskich?! Królowały w nim podnoszenia wymagające dużej precyzji i równowagi. A w szczególności zwracały uwagę lekko brawurowe i kunsztowne Twizzle podkreślające chwilową zmianę tempa muzyki. Kanadyjczycy już na początku sezonu złamali barierę 100pkt za program dowolny i "10" w ocenie za komponenty. Za całość uzyskali ich 167.87.
Do tańców Tessa i Scott wybrali Dream a Little Dream of Me - SD oraz połączenie muzyki z baletu Sezony A. Glazurowa i Koncert F-shrp A.Scriabina - FD.
Short Dance - wideo
Free Dance - wideo

Madison Chock / Evan Bates (USA) z wynikiem 53.34 za taniec krótki oraz 89.72 za dowolny zajęli miejsce 2. SD zawierał jedną sekwencję obowiązkowych kroków z poziom 3, ale Evan upadł w pierwszej części Twizzli, a to jak wiadomo niesie za sobą utratę elementu. Całość wykonana w radosnym i promieniejącym nastroju. 
89.72 pkt za taniec dowolny to składowa poziomów 4 za dwa podnoszenia, Twizzle i piruet, poziomów 2 za kroki  i podnoszenie po łuku oraz 3 za podnoszenie rotacyjne. Taniec wraz z rozwojem muzyki nabierał charakteru (pomimo niższych poziomów). W sumie duet uzyskał 143.06 pkt.
Short Dance - wideo
Free Dance - wideo

Brązowi Medaliści!!!!!!!

Justyna Plutowska / Piort Gerber (POL) w short dance byli trzeci. Ich wynik 51.25 został osiągnięty dzięki Twizzlom i podnoszeniem z poziomu 4 oraz pozostałym elementom "krokowym" z poziomu 2. Sędziowie choć dość nieśmiało przyznali kilka +1 za jakość wykonania. Na uwagę zasługują ich dbałość o elementy łączące i (nazwę to) wykończenia. 
W tańcu dowolnym nieznacznie przegrali z duetem z Litwy (choć technicznie byli lepsi). Ich subtelne podnoszenia oraz klasyczny piruet otrzymały poziom 4, filuterne Twizzle poziom 3, a harmonijne kroki poziom 2. Wybór podkładu muzycznego wydaję się być stworzony pod ich dyktando. Mam nadzieję, że niebywała gracja zawodników oraz swoboda z jaką się prezentują, w końcu przyniosłą wyższe oceny za komponenty.
Na obecną chwilę Justyna i Piotr zdobyli w sumie 131.71 pkt i swój pierwszy brązowy medal.
Short Dance - wideo
Free Dance - wideo

Na zawodach nasz polski duet wyprzedził lepiej notowanych Isabellę Tobias/ Deividasa Stagniunas (LTU/4), czy Irinę Strok / Taavia Randa (EST/6).

Końcowe wyniki par tanecznych


Wśród solistów również zobaczyliśmy nazwiska z najwyższej półki. Yuzuru Hanyu (JPN) było największe z nich. 

Japończyk nie zawiódł oczekiwań i już w shorcie zapewnił sobie kilku punktową przewagę. Program oceniony na 84.66 zawierał 4T, kombinację 3Lz+3T oraz trzy z czterech elementów poza skokowych na poziomie 4. Nie obyło się bez problemów. Yuzuru Hanyu skoczył tylko pojedynczego Axla, a jakość kombinacji piruetów nie była tak idealna na jaką stać tego zawodnika. Program dowolny miał kilka błędów, ale dwa skoki poczwórne  (4S i 4T) i dwa poziomy 4 przysporzyły mu tyle punktów, aby być pierwszym. I tak sam FP miał ich 180.93, a w sumie 265.59.
Na miejscu drugim uplasował się Sergei Voronov (RUS) z wynikiem 79.74 za short oraz 161.63 za free. W czystym programie krótkim zaimponował kombinacją 4T+2T. W programie dowolnym również okazał się być bezbłędnym. Najtrudniejszym elementem był oczywiście 4T, ale i trójkombinacja 3Lo+2T+2Lo pod koniec programu wymagała silnych nerwów, dobrej techniki oraz niezłomnej kondycji. Jego wynik to 241.37.

Z szóstego po SP, za który uzyskał 67.34 Artur Gachinski (RUS) awansował na podium uzyskując łącznie 212.90. Program dowolny oceniony na 145.56 wystarczył by wywalczyć brąz. Nie wyszedł 4T, ale swój program urozmaicił skacząc sekwencję 2A+2A.
Free program - wideo
 
Szóstym w Finlandii został Douglas Razzano (USA). W shorcie uzyskał 71.89 pkt. i był trzecim. W swoim programie krótkim zawarł  kombinację 3T+3T, 2A oraz upadek przy 4T. W dowolnym nie zaryzykował skoków poczwórnych, a ponad to miał kilka błędów w tym upadek i uzbierał 127.42pkt. A w sumie 199.31.

Maciej Cieplucha (POL) po programie krótkim plasował się na miejscu 7 i na takim pozostał, choć program dowolny był wyżej notowany.
Short oceniony na 66.86 zawierał kombinację 3Lz+3T, 3Lo i 2A Za piruet siadany i kombinację piruetów uzyskał poziom 4, a za kroki oraz skok do piruetu poziom 3.
W programie dowolnym uzyskał notę 130.65 i był to piąty program dowolny. Szkoda, że jednak było to zbyt mało by awansować. Zawiódł początek. W dalszej części programu Maciej skakał bez żadnych wyraźnych błędów. Solidnie skoczył 3Lo, 3S, 2A i kombinacje  3Lz+2T+1Lo oraz 3Lo+2T.

Maciej wyprzedził mającego kwalifikację do Sochi Viktora Romanenko (EST). To tak na pocieszenie ;), choć Roman może budować formę dopiero na luty. Natomiast w programie dowolnym lepiej spisał się niż Jorik Hendrickx (BEL) czy Douglas Razzano (USA).


Wyniki końcowe solistów


Wśród pań zawody gościły również nazwiska z najwyższej półki.

Zwyciężczyni zawodów Julia Lipnitskaia (RUS)  w shorcie skoczyła kombinację 3Lz+3T, choć pomyliła krawędzie. Cóż czasem tak bywa! Nie pomyliła się w elementach poza skokowych i naturalnie uzbierała poziomy 4. Za short uzyskała 65.49.
W programie dowolnym udanie wykonała m.in. trójkombinację 2A+3T+2T, 3F, 2A, 3S, 3Lo  i uzyskała 125.82 i w sumie 191.31. Tym razem to piruety uzyskały poziom 4, a kroki 3.

Drugie miejsce wywalczyła Akiko Suzuki (JPN). W programie krótkim postawiła na łatwiejszą kombinację (3T+3T). Natomiast kroki i kombinacja piruetów uzyskały poziom 4. Jej wynik za short to 64.57. Choć trzecia w programie dowolnym (115.97) suma punktów 180.54 pozwoliła utrzymać pozycję 2. Japoka posypała się w skokach, ale piruety osiągnęły ten najwyższy 4 poziom.

Dla wicemistrzyni Europy Elizavety Tuktamyshevej (RUS) początek zawodów nie był najmocniejszy. Dopiero 6 po shorcie 52.13. Nie wyszła kombinacja, z której zostało 1Lz+3T, a to niedozwolone u seniorek. Później przyszedł upadek w 3Lo stąd taka niska lokata  Rosjanki. SP - WIDEO.
W programie dowolnym pozbierała się i zdobyła 121.32 pkt  i łącznie 173.45, a to uplasowało ją na miejscu 3. Sam program dowolny był drugim. Postawiła na kombinację 2Lz+3T (nie ryzykowała 3+3), choć skoki 3Lz, 3F, 3Lo solo wychodziły bez zarzutu. Podobnie jak 3S+2T+2Lo i 2A+3T. Pod koniec zdegradowano jej Axla z pojedynczego do "zerowego" i Rosjanka nie uzyskała żadnych pkt. 

Vanessa Lam (USA) w shorcie dobrze skoczyła tylko 2A, straty nadrobiła za to elementami poza skokowymi z poziomu 4. Jej program krótki zdobył  56.31 pkt. i plasował ją na miejscu trzecim. Jednak
95.97 za program dowolny i w sumie 152.28 to za mało by utrzymać się na podium.
Short program - wideo

Końcowe wyniki solistekBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.