czwartek, 24 października 2013

Ice Star 2013 w Mińsku

W październiku nasz juniroski duet Natalia Kaliszek / Jarosław Kurbakow odniósł nie lada sukces. Debiutując na Międzynarodowych Zawodach Par Tanecznych w dniach 17-20.10 wywalczyli brązowy medal.

Zawody o nazwie Ice Star 2013 odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: 
senior, junior i novice.


W seniorach pojawiło się kilka już znanych nazwisk. 
W kategorii solistów zwyciężył Sergei Voronov (RUS/244.30), w kategorii solistek - Helery Harvin (EST/108.14), najlepszą parą sportową zostali Kristina Astahova / Maxim Kurdukov (RUS/145.86), natomiast parą taneczną gwiazdy wielkiego formatu tj. Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviov (RUS/180.32). Duet Rosyjski zobaczymy w ramach cyklu GP na Cup of China oraz na Rostelecom w Rosji.

Juniorzy:
W kategorii Juniorów nie zawiódł Adyan Pitkieev (RUS) - znany z zawodów junior GP. A na 14 solistek pierwszą zarówno w shorcie jaki w programie dowolnym (tym samym zwyciężczynią) była Evgenia Medvedeva (RUS).

Z punktu widzenia Polski najistotniejszą konkurencją były juniorskie tańce, gdzie startował nasz duet.
Natalia i Jarosław, trenowani przez Sylwię Nowak-Trębacką, za taniec krótki, w którym wykonali podnoszenie na poziomie 4  uzyskali 51.51 pkt i uplasowali się na miejscu trzecim. W bezbłędnym tańcu dowolnym z podnoszeniami i piruetem, a także Twizzlami na  4 poziomie oraz komponentami powyżej 6 pkt nazbierali 74,98 pkt, co dawało im drugą lokatę. Suma punktów 126.49 ostatecznie przyniosła im brąz.
Imponujący wynik stał się ich rekordem życiowym. Brawo!!!!

Na zawodach wyprzedzili ich jedynie złoci medaliści z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich '12 tj. Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov (RUS) - 157.42 oraz zaledwie o 1 pkt. reprezentanci gospodarzy Viktoria Kavaliova / Yuri Bieliaiev (BLR) - 127.53. A w zawodach wystartowało aż 15 duetów.

Taniec krótki z Zawodów w Mińsku.
Short Dance - Polaków

Taniec Dowolny naszej Pary tanecznej podczas zawodów Ice Star 2013 w Mińsku.
Free Dance - Polaków
 Brak komentarzy :

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.