niedziela, 13 października 2013

Do Finału Junior Grand Prix wchodzą....

Do Finału, który odbędzie się 5-8 grudnia w Japonii, tradycyjnie wchodzi 6 zawodników (par) z każdej dyscypliny. Tegoroczny cykl był bardzo mocny. Z wyłączeniem pań, do Finału zakwalifikowali się zawodnicy zajmujący wyłącznie miejsca na podium. A w parach tanecznych oraz w kategorii solistów szanse mieli tylko ci, którzy w najgorszym wypadku plasowali się na pozycji drugiej.

Najwięcej miejsc bo 13 na 24 przypadło reprezentantom Rosji, a to oznacza, że brak ich dominacji w seniorach jest zdarzeniem tymczasowym.

W parach sportowych znalazło się pięć par z Rosji, ale statystycznie to reprezentanci Chin przodują stawce.
Pary sportowe, które mają prawo startu w Finale JGP to:

1. Xiaoyu YU / Yang JIN (CHN) - jako jedyni wygrali dwa starty tj. na Łotwie i w Estonii.
2. Lina FEDOROVA / Maxim MIROSHKIN (RUS) - drudzy na Słowacji, ale zwyciężyli w Czechach.
3. Maria VIGALOVA / Egor ZAKROEV (RUS) - na Łotwie byli drudzy, a zwyciężyli na Słowacji.
4. Kamilla GAINETDINOVA / Ivan BICH (RUS) - zwyciężyli na Białorusi, a w Czechach byli trzeci.
5. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - na Łotwie byli drudzy, a w Estonii trzeci.
6. Vasilisa DAVANKOVA / Andrei DEPUTAT (RUS) - na Białorusi byli trzeci, a w Estonii drudzy.

Lista rezerwowa:
7. Madeline AARON / Max SETTLAGE (USA)
8. Arina CHERNIAVSKAIA / Antonino SOUZA-KORDYERU (RUS)
9. Oksana NAGALATI / Maxim BOBROV (RUS)

Reprezentanci z czterech różnych krajów spotkają się w Finale JGP w kategorii solistów.
Są to:

1. Nathan CHEN (USA) - wygrał dwa razy. Było to na Białorusi i w Meksyku.
2. Keiji TANAKA (JPN) - wygrał dwa razy. Było to na Słowacji i w Czechach.
3. Boyang JIN (CHN) - wygrał dwa razy. Było to na Łotwie i w Estonii.
4. Adian PITKEEV (RUS) - drugi na Łotwie, a zwyciężył w Polsce.
5. Alexander PETROV (RUS) - drugi w Polsce i drugi w Czechach.
6. Ryuju HINO (JNP) - drugi w Meksyku i drugi na Białorusi.

Lista Rezerwowa
7. Mikhail KOLYADA (RUS)
8. He ZHANG (CHN)
9. Shoma UNO (JPN)

Wśród par tanecznych trzy miejsca zdobyli reprezentanci USA, poza nimi w Finale wystąpią dwa duety rosyjskie oraz jeden ukraiński.
Oto i oni:

1. Anna YANOVSKAYA / Sergey MOZGOV (RUS) - wygrali dwa razy tj. na Słowacji i Estonii.
2. Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA) - wygrali dwa razy tj. w Meksyku i w Polsce.
3. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA) - na Łotwie byli drudzy, ale wygrali na Białorusi.
4. Betina POPOVA / Yuri VLASENKO (RUS) -  na Białorusi byli drudzy, ale wygrali w Czechach.
5. Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR) - dwa razy drudzy tj. w Polsce i w Estonii.
6. Rachel PARSONS / Michael PARSONS (USA) - na Słowacji drudzy i w Czechach drudzy.

Madeline EDWARDS / Zhao Kai PANG (CAN)
Alla LOBODA / Pavel DROZD (RUS)
Daria MOROZOVA / Mikhail ZHIRNOV (RUS)

U solistek znów dała o sobie znać dominacja Rosji. Aż cztery reprezentantki zmierzą się z dwoma amerykankami.
A będą to:

1. Evgenia MEDVEDEVA (RUS) - wygrała na Łotwie i w Polsce.
2. Polina EDMUNDS (USA) - wygrała w Meksyku i na Białorusi.
3. Alexandra PROKLOVA (RUS) - druga na Słowacji, wygrała w Czechach.
4. Karen CHEN (USA) - trzecia na Łotwie, wygrała na Słowacji.
4. Maria SOTSKOVA (RUS) - dwa razu druga. Srebra zdobyła na Łotwie i w Czechach.
6. Serafima SAKHANOVICH (RUS) - czwarta na Słowacji, a zwycięstwo w Estonii zapewniły jej Finał.

7. Angela WAND (USA)
8. Elizabet TURZYNBAEVA (KAZ)
9. Riona KATO (JPN)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.