sobota, 12 października 2013

Junior Grand Prix w Estonii

ISU Junior Grand Prix of Figure Skating
9-12 październik 2013 
Ostatnie zawody z cyklu Junior Grand Prix odbyły się w Estonii. 
Kto nie zdążył uzyskać odpowiedniej liczby punków by móc wystąpić w Finale musi czekać do przyszłego roku.
W Estonii wygrali :
para sportowa  Xiaoyu Yu / Yang Jin (CHN)
solista  Boyang Jin (CHN)
para taneczna Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov (RUS) 
solistka Serafima Sakhanovich (RUS)

Pary Sportowe 

X.Yu/Y.Jin
Xiaoyu Yu / Yang Jin (CHN) po dwóch wygranych częściach konkurencji z notą 173.58 zapewnili sobie drugie zwycięstwo sezonu. Poprzednia wygrali w Rydze. Za bezbłędny i w najlepszej jakości short uzyskali 62.25. Program dowolny z początku nie najmocniejszy, ale druga część z wyrzucanymi 3 Loopem i Salchowem imponująca. Nawet bark sekwencji choreograficznej nie zaszkodził im w uzyskaniu 111.33 i wygraniu całych zawodów.

Srebro wywalczyli Vasilisa Davankova / Andrei Depytat (RUS). Ich nota to 161.03. Short nagrodzony za jakość dał im notę 61.48. W programie dowolnym zaliczyli kilka słabszych momentów, ale te które wykonali bez zarzutu oceniano na +1. Stąd ocena 99.55. Rosjanie strtowali także w Mińsku, gdzie zajęli miejsce trzecie.

Trzecie miejsce również należny do rosyjskiego duetu. Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov w sumie zdobyli 156.69. Short z elementami poza skokowymi z poziomu 4 uzyskał 57.99 pkt. W programie dowolnym także zachwycali tymi właśnie elementami, ale dwa upadki obniżyły odbiór programu. W sumie program dowolnu uzyskał 98.70 pkt. Nadmienię, że Evgenia i Vladimir w Rydze byli drudzy.
Końcowe wyniki par sportowych

Soliści

B.Jin
Boyang Jin (CHN) z wynikiem 210.85 odnotował swoje drugie zwycięstwo na tegorocznych JGP (wcześniej wygrał w Rydze). W shorcie drugi (69.06). W dowolnym podjął się 4S (czysto) oraz 4T (choć z błędem). To niespotykane by juniorzy skakali nawet jeden skok poczwórny, a co dopiero dwa!!!!! Chińczyk słabiej wypada w elementach poza skokowych, którym sędziowie przyznają nawet poziom 2.

Mikahayl Kolyada (RUS) z notą 201.26 wywalczył miejsce drugie. Genialny w shorcie (74.90) popsuł skoki w programie dowolnym. Dobrze wykonał tylko te z samego początku tj. 3S, 3A+3T. Wynik 126.36 dawałby mu dopiero pozycję szóstą. Rosjanin startował w Koszycach, gdzie był trzeci.

Brąz wywalczył Michael Christian Martinez (PHI). Notę 198.82 zawdzięcza 63.67 punktom z shortu oraz 135.15 z programu dowolnego. Program krótki nie był pozbawiony wpadek, ale w dowolnym nie wyszła jedynie trójkombinacja 3Lo+1T+2T. Mocnym punktem programów Michaela są elementy poza skokowe.

W dwóch częściach zawodów Shoma Uno (JPN) plasował się na miejscu trzecim. Jednak łączna nota 197.82 dała mu miejsce 4.

Pary taneczne

W parach tanecznych swoją drugą wygraną zapewnili sobie Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov (RUS). Łączna nota 149.98 jest nota lepszą od tej, którą zdobyli w Koszycach (143.39). Swoją wygraną zawdzięczają dwom czystym i wykonanym niemal na najwyższym poziomie jakości programom. Ciekawie rozplanowali swój taniec krótki (61.79) zaczynając i kończąc obowiązkowymi krokami (najpierw 2 sekwencję, potem 1). Taniec dowolny oceniony na 88.19 zaskarbił sobie oceny +1, +2 za jakość wykonania.
A. Yanovskaya / S. Mozgov
Nie wiedzieć czemu jeden z sędziów dopatrzył się słabej jakości w ostatnim podnoszeniu i odjął 2 punkty. Pozostali także nie mogli się zdecydować przyznając od 0 do 2 pkt.

W tańcu krótkim czwarci (51.89), ale dowolny oceniony na miejsce drugie i łączny wynik 134.78 umożliwił awans duetowi z Ukrainy. Alexandra Nazarova / Maxim Nikitin po raz drugi wygrywają srebro, wcześniej zdobyli je w Polsce. Elementy w tańcu dowolnym (oprócz kroków) uzyskiwały poziom 4, jakość też nienaganna. Ich FD uzyskał 82.89 pkt.

Podobnie jak w Mińsku brąz zdobył duet Daria Morozova / Mikhail Zhirnov (RUS). Ich łączny wynik 127.78 jest składową 53.73 za short oraz 74.05 za free. Wiele razu uzyskują poziom 4, a w szczególności za Twizzle.
Końcowe wyniki par tanecznych

 Solistki

S.Sakhanovich
Aż z czwartego po shorcie na miejsce pierwsze awansowała Serafima Sakhanovich (RUS). W shorcie jedynym błędem był upadek przy 3Lo, ale nota 55.17 dawała jej miejsce czwarte. W programie dowolnym wykonała sporo nieudanych skoków . Dobrymi były 3F+3T oraz 2Axel. Sporo zyskała także na dwóch piruetach z poziomu 4. Jej wynik z programu dowolnego - 109.31 dał jej niezłą przewagę, a łączna nota164.48 była poza zasięgiem rywalek.
Serafima startowała w  Koszycach i była czwarta.

Pierwsza po shorcie  Elizaveta Iushenko (RUS) z wynikiem 159.86 zajęła miejsce drugie. Był to jej debiut, który przeszła całkiem udanie. Dobra jakość w programie krótkim z kombinacją 3T+3T dała jej wynik 59.18. W dowolnym kilka skoków zawierało poważne błędy (np. 3S, 3F), ale nie załamała się i pod koniec programu skoczyła trójkombinację  2A+2T+2Lo. Jej wynik za FP to 100.68.

Na miejscu trzecim uplasowała się Miyabi Oba (JPN). Może mówić o szczęściu, że w ogóle została na podium. Po shorcie była drugą, ale program dowolny otrzymał szóstą ocenę zawodów. Dobrze, że 152.13 to wynik na miejsce 3. Program krótki był czysto wykonany z kombinacją 3S+3T, 3Lo oraz 2Axlem dzięi czemu uzyskała 57.51 pkt. W dowolnym posypała wiele skoków i pomimo piruetów z poziomu 4, to walor artystyczny został poważnie nadszarpnięty, stąd ocena 94.62.
Japonka startowała na JGP w Polsce i była czwarta.

O ogromnym pechu może mówić Ziquan Zhao (CHN). Po programie krótkim była trzecia, ale program dowolny był dopiero szesnastym. Ostatecznie z wynikiem 128.80 zajęła miejsce 11.
Końcowe wyniki solistek


Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie ISU - TUTAJ 
 Wideo z JGP - Estonia

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.